WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

تور صعود قله کلیمانجارو و طبیعت آفریقا

برای اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید
همه روزه تماس با اسپیلت البرز کد 4403
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
 • کشور‌ مورد بازدید: تانزانیا
 • مدت: 11.5 روزه (11 روز و 10 شب)
 • اقامت: 2 شب هواپیما4 شب هتل 3 ستاره4 شب لوج کوهستانی2 شب لوج 4 ستاره
 • احتمال اجرا: در حال ثبت نام
 • محل حرکت: تهران فرودگاه امام خمینی
 • وسیله نقلیه اصلی: هواپیما .
 • قیمت: برای اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید
 • وسیله نقلیه محلی: جیپمتناسب با تعداد نفراتهواپیما

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها

صعود بام آفریقا، قله 5896 متری کلیمانجارو

راهپیمایی در جنگل‎های استوایی بارانی و دشت های مرتفع پارک ملی کلیمانجارو

تماشای یخچال های مهیب کلیمانجارو در دهانه آتشفشان خاموش

سافاری در یکی از بزرگ ‎ترین ذخایر حیات وحش جهان، منطقه حفاظت شده گرونگرو

تماشا و لمس اکوسیستم پر هیجان حیوانات شکارچی و علفخوار آفریقایی: شیر، یوزپلنگ، کفتار، کرگدن، زرافه، فیل، گورخر، بوفالو و ده ها گونه جانوری دیگر در مانایارا

ورود به دهکده قبایل بدوی ماسایی که هنوز با نیزه از گله‎ هایشان در بیشه‎ های پر از شیر و کفتار محافظت می‎ کنند

دیدار از جزیره تاریخی زنگبار و بازار برده ها

دیدار از جزیره لاکپشت ها

آلبوم عکس تور صعود قله کلیمانجارو و طبیعت آفریقا


به روی عکس‌ها کلیک کنید تا عکس‌های سفر را بزرگ‌تر ببینید.

عکس‌های بیشتر
تصویر 3 از 11
درباره سفر

زمانِ سفر برای‌تان مهم نیست؟ اینجا را کلیک کنید.

زمان مناسب اجرا: تیر تا فروردین ماه

تفاوت تور کلیمانجارو اسپیلت البرز با دیگر تورهای رایج چیست؟

 

تخصص در کوهنوردی و سابقه طولانی در کلیمانجارو

کوهنوردی و گردشگری کوهستان تخصص اصلی اسپیلت البرز است. مدیران اسپیلت البرز از کوهنوردان و هیمالیانوردان نام آشنای ایران هستند و در 15 سال گذشته دهها برنامه کوهنوردی و اکسپدیشن خارجی را در اقصا نقاط جهان، از هیمالیا گرفته تا آلپ و پامیر و قفقاز اجرا کرده اند.

ما اولین سفر کلیمانجارو را بهمن ماه 1386 برگزار کردیم و تا امروز بیش از 26 بار تور صعود کلیمانجارو اجرا کرده ایم.

 

2 روز سافاری و اقامت در لوج های حیات وحش

در اسپیلت البرز، علاوه بر کلیمانجارو، تورهای متعدد حیات وحش آفریقا در کشورهای تانزانیا، کنیا، اوگاندا و دیگر کشورهای قاره سیاه همچون ماداگاسکار، نامیبیا، زیمباوه و زامبیا تاکنون طراحی و اجرا شده است.

حیات وحش تانزانیا آن ‎قدر زیبا و غنی است که وقتی زمان و هزینه سفر تا آن کشور را می ‎پردازیم بهتر است به قدر کافی هم وقت بگذاریم. با توجه به بعد مسافت بین آروشا و پارک های ملی گرونگرو و مانایارا،  اقامت ‎های کوتاه و یک شبه کافی نیست و برای تجربه ناب در حیات وحش بهتر است دو شب در آن منطقه اقامت کنیم.

 

بیشتر وعده های غذایی:

در تورهای کوهنوردی و طبیعت ‎گردی بهتر است همسفران دغدغه غذا و رستوران نداشته باشند و تمرکزشان بر فعالیت ‎ها و تجربه‎ های سفر باشد. ما علاوه بر روزهای صعود که به صورت فولبرد تمام وعده ‎های غذایی را تدارک دیده ایم، در روزهای سافاری نیز همه ناهارها را به صورت لانچ باکس تهیه کرده و شام ‎های شایسته ‎ای را نیز در لوج جنگلی لوکس‎ مان تدارک دیده‎ ایم.

اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 - - - - هواپیما هواپیما هواپیما -
2 هتل اسپیلت البرز هتل گردشگر هتل گردشگر هتل 3 ستاره Springlands Hotel
3 لوج کوهستانی اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز لوج کوهستانی اسپیلت البرز لوج کوهستانی -
4 لوج کوهستانی اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز لوج کوهستانی اسپیلت البرز لوج کوهستانی -
5 لوج کوهستانی اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز لوج کوهستانی اسپیلت البرز لوج کوهستانی -
6 لوج کوهستانی اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز لوج کوهستانی اسپیلت البرز لوج کوهستانی -
7 لوج کوهستانی اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز هتل گردشگر هتل 3 ستاره Springlands Hotel
8 هتل اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز لوج جنگلی اسپیلت البرز لوج 4 ستاره Octagon Lodge
9 لوج جنگلی اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز لوج جنگلی اسپیلت البرز لوج 4 ستاره Octagon Lodge
10 لوج جنگلی اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز هتل گردشگر هتل 3 ستاره Zanzibar Beach resort
11 هتل اسپیلت البرز رستوران اسپیلت البرز هتل گردشگر هتل 3 ستاره Zanzibar Beach resort
12 هتل اسپیلت البرز هتل گردشگر هواپیما هواپیما هواپیما -
اقامت‌ها: 2 شب هواپیما 4 شب هتل 3 ستاره 4 شب لوج کوهستانی 2 شب لوج 4 ستاره
سهم اسپیلت البرز کلا 26 وعده غذا شامل: 11 وعده صبحانه 9 وعده ناهار 6 وعده شام
سهم مسافر کلا 6 وعده غذا شامل: 2 وعده ناهار 4 وعده شام
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
3 ساعت قبل از پرواز، یکدیگر را در صف دریافت کارت پرواز می بینیم. در آخرین ساعت شب سفرمان از فرودگاه امام خمینی تهران به سوی تانزانیا آغاز می شود.
شام در هواپیما توسط هواپیما اقامت در هواپیما
روز 2
با دو پرواز و یک ترانزیت در دوحه به فرودگاه کلیمانجارو در شهر آروشا، در شمال تانزانیا می ‎رسیم. پس از تشریفات ویزا به هتل ‎مان در شهر موشی منتقل می شویم. امروز عصر فرصت داریم در هتل کوله پشتی و کیسه بارهایمان را بچینیم و برای برنامه کوهنوردی که از فردا صبح شروع می‎ شود آماده شویم.
صبحانه در هتل توسط اسپیلت البرز ناهار در هتل توسط گردشگر شام در هتل توسط گردشگر اقامت در هتل 3 ستاره
روز 3
پس از صرف صبحانه، عازم دهکده مارانگو در ورودی پارک ملی کلیمانجارو می شویم. در دروازه مارانگو بارهایمان را به باربران می سپاریم و با راهنماهای محلی و تیم آشپزی آشنا می شویم. سپس حرکت مان را از ارتفاع 1860 متری آغاز می کنیم. مسیر راهپیمایی امروز، مسیری کم شیب است که از میان جنگل های انبوه استوایی و بارانی می گذرد. اتمسفری آن قدر سبز که بعد از ساعتی راهپیمایی اگر چشمان مان را هم ببندیم تاریکی سبز می بینیم! در راه میمون های سیاه و سفید کولوباس بالای سرمان از این شاخه به آن شاخه می پرند و گوزن‎های جنگلی کلیمانجارو را در فاصله ای نزدیک خواهیم دید.
عصر هنگام پس از 4 ساعت راهپیمایی به پناهگاه ماندارا در ارتفاع 2700 متری می رسیم. باربرها پیش از ما کیسه باریمان را آورده اند. اقامت ما در کلبه های چوبی شیک و عایق بندی شده 4 نفره است با امکانات تختخواب و دشک. عصر هنگام به سالن غذاخوری پناهگاه می آییم و پشت میز و صندلی هایی که چشم اندازشان به طبیعت زیبای جنگلی است شام تازه ای را که تیم آشپزی طبخ کرده میل می کنیم.
صبحانه در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز اقامت در لوج کوهستانی
روز 4
پس از صبحانه، کیسه بارها را تحویل باربران داده و عازم پناهگاه دوم هورومبو می شویم. مسیر امروز از میان بوته زارهای تنک کوهپایه ای است با پوشش منحصر به فرد ارتفاعات کلیمانجارو. ما از کنار بوته های 3 -4 متری آکاشی کلیمانجاری می گذریم که با اشکال عجیب شان، گونه گیاهی منحصر به فرد این منطقه هستند. مسیر راهپیمایی امروز کم شیب است و 6 -7 ساعت به طول می انجامد تا به ارتفاع 3750 متری پناهگاه هورومبو برسیم. اقامت در کلبه های ضد باد و ضد باران و صرف نوشیدنی، تنقلات، سوپ و شام گرم، انرژی مان را برای روزهای آینده تجدید می کند.
صبحانه در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز اقامت در لوج کوهستانی
روز 5
پس از صبحانه، کیسه بارها را تحویل باربران داده و عازم آخرین پناهگاه که کیبو نام دارد می شویم. مسیر امروز از میان دشتهای خشک، کم شیب و مرتفع می گذرد. پس از 4 – 5 ساعت، حوالی ظهر، در ارتفاع 4700 متری به پناهگاه سنگی کیبو در ابتدای یال کلیمانجارو خواهیم رسید. ناهاری سبک می خوریم؛ کوله هایمان را می بندیم و از بعدازظهر خواب و استراحت نیم روزمان را آغاز می کنیم تا برای صعود شبانه آماده شویم.
صبحانه در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز اقامت در لوج کوهستانی
روز 6
ساعت 10 شب بیدار می شویم، سوپ و تنقلات می خوریم، لباسهای گرم و ضد بادمان را می پوشیم و نیمه شب صعود خود را از یال کلیمانجارو آغاز می کنیم. هدف ما این است طی 7 – 8 ساعت، صبح هنگام به قله برسیم.
حرکت آهسته و پیوسته با استراحت های متناوب خواهد بود. در گرگ و میش طلوع به ابتدای دهانه آتشفشان خاموش کلیمانجارو در ارتفاع 5675 متری می رسیم. در اینجا دیگر از ارتفاع دماوند که شاید تا آن لحظه بلندترین تجربه ارتفاع خیلی از ماها بوده گذر کرده ایم!
با روشن شدن هوا، مسیر را با تراورسی از کمان جنوب غربی دهانه کلیمانجارو پی می گیریم. جایی که چشم انداز زیبایی به یخچال های مهیب کلیمانجارو دارد. دو ساعت بعد، حدود 8 صبح به قله اصلی کلیمانجارو در ارتفاع 5896 متر می رسیم. نقطه ای که بام قاره آفریقا است!
در بازگشت با درخشش خورشید در میانه آسمان، در روشنایی مطبوع، گویی مزد تلاشمان را در صعود کلیمانجارو خواهیم گرفت. ظهر به کیبو بر می رسیم. ناهار سبکی می خوریم و بعد از استراحتی کوتاه به سوی پناهگاه پایین تر، هورومبو باز خواهیم گشت.
عصر هنگام در هورومبو، گرد هم جشن صعود خواهیم گرفت.
صبحانه در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز اقامت در لوج کوهستانی
روز 7
پس از صبحانه از هورومبو عازم مارانگو می شویم تا مسیری را که طی دو روز بالا آمده بودیم یک روزه برگردیم. بعدازظهر در دفتر پارک ملی کلیمانجارو، گواهی های صعود به ما اهدا خواهند شد. از راهنمایان، آشپزها و باربران محلی تشکر می کنیم و با اتوبوس به هتل مان در شهر موشی یا آروشا باز خواهیم گشت.
در هتل، بعد از حمام و تعویض لباس، در کنار هم تا پاسی از شب، هم نشینی خواهیم کرد!
صبحانه در لوج کوهستانی توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در هتل توسط گردشگر اقامت در هتل 3 ستاره
روز 8
امروز آغاز سافاری هیجان انگیزمان به معروف ترین پارکهای حیات وحش قاره آفریقا است. سفرمان با لندکروزهای‎ مخصوص سافاری است که برای تماشای حیات وحش، سقف بازشو دارند و می ‎توانیم برای تماشا و عکاسی در آنها بایستیم.
از آروشا به سوی شمال راه می افتیم و 2.5 ساعت بعد به مانایارا می رسیم. جایی که ارنست همینگوی نویسنده بزرگ آمریکایی آن را دوست داشتنی ترین نقطه آفریقا دانسته است. دریاچه ای بزرگ که محل شنای اسبهای آبی است و آبشخور علفخواران و درندگانی که برای شکار آنها کمین می کنند. کنار دریاچه، جنگل وسیعی است که زیستگاه فیل های عظیم الجثه، زرافه ها، گله های ایمپالا، بابون های زیتونی و بیش از 30 گونه پستاندار و دهها نوع پرنده و خزنده است. تا عصر با لندکروزها در راههای جنگلی و کنار دریاچه به گشت خواهیم پرداخت تا به حیوانات نزدیک شویم و عکاسی کنیم.
عصر از پارک خارج شده و یک ساعت بعد به لوج زیبایمان در نزدیک منطقه حفاظت شده گرونگرو خواهیم رسید.
پس از صرف شامی لذیذ، ساعات دلپذیری را تا پاسی از شب در محوطه سرسبز لوج با امکانات ویژه سپری می ‎کنیم.
صبحانه در هتل توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در لوج جنگلی توسط اسپیلت البرز اقامت در لوج 4 ستاره
روز 9
امروز اوج برنامه سافاری ما است. بازدید از گنجینه حیات وحش جهان، منطقه حفاظت شده گرونگرو!
منطقه ای محصور به کوهها، در دهانه آتشفشانی خاموش به قطر 20 کیلومتر که به سبب دریاچه ای که در مرکز آن است گله های عظیم علفخوران همچون گورخر، بوفالو و گوزن آفریقایی را به سوی خود می کشد و البته بهترین شکارگاه برای درندگانی همچون شیر، یوزپلنگ و کفتار! گرونگرو در میان تمام پارک وحش های شرق آفریقا، یکی از پر تجمع ترین نقاط حیات وحش است. جایی که سر به هر طرف می گردانی چرندگان و درندگانی را می بینی که در اکوسیستمی پر برخورد، یکدیگر را می پایند و تعقیب می کنند.
ما در گرونگرو می ‎گردیم تا از نزدیک ‎ترین فاصله، اکشن‎های حیات وحش را ببینیم. آنچه را که تا پیش از این بر صفحه تلوزیون و در فیلم‎ های مستند راز بقا، نشنال جئوگرافیک و بی ‎بی ‎سی می ‎دیده ‎ایم!
در راه رسیدن به گرونگرو، ما به دهکده ماسایی ها خواهیم رفت. مردمانی بدوی و جنگجو که زندگی ‌شان از نگهداری گله ‎های گاو می‎ گذرد و قوت روزانه شان مخلوط شیر و خون گاو است. مردان ماسایی‎ با نیزه و خنجری که همیشه با خود دارند گله‎ هایشان را در بیشه ‎هایی که مامن شیر و کفتار است هر روز می‎ چرانند. معروف است که شیر نر وقتی ردای قرمز ماسایی را می ‎بیند فرار می‎ کند! ما به دهکده می ‎رویم و داخل کلبه‎ های ماسایی می ‎شویم که از مخلوط پهن و گل و خاکستر بر حصیرهای نازک ساخته شده ‎اند. کلبه‎ هایی که یک خانواده ماسایی و گوساله ‎های نحیف تازه متولدشده با هم زندگی می ‎کنند. با ماسایی ‎ها می ‎رقصیم و با شیوه‎ های زندگی‎ شان آشنا می ‎شویم.
پس از روز طولانی سافاری در حیات وحش به لوج زیبایمان در حاشیه پارک برمی‎ گردیم تا در فضایی طبیعی با امکانات رفاهی کامل، آخرین شب را دور هم باشیم.
صبحانه در لوج جنگلی توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در لوج جنگلی توسط اسپیلت البرز اقامت در لوج 4 ستاره
روز 10
صبح زود لوج را ترک می‎ گوییم و طی مسیری 3 ساعته به فرودگاه آروشا خواهیم رفت. از آنجا به زنجیره زنگبار در آن سوی تانزانیا در اقیانوس هند پرواز خواهیم داشت. به هتل زیبای ساحلی‎ مان منتقل خواهیم شد.
صبحانه در لوج جنگلی توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در هتل توسط گردشگر اقامت در هتل 3 ستاره
روز 11
امروز گردش تمام روز در جزیره زیبای زنگبار خواهیم داشت. صبح عازم شهر سنگی و تاریخی زنگبار می شویم. با قایق راهی آبهای مرجانی اطراف می شویم. وارد جزیره ی لاک پشت ها شده و از لاکپشت های حفاظت شده و کهنسال این جزیره دیدن می کنیم. به جزیره بر می گردیم و ناهار مفصل دریایی در کنار ساحل صرف می کنیم. آنگاه به درون شهر تاریخی زنگبار می شویم، از بافت تاریخی شهر سنگی دیدن می کنیم و به بازار برده ها می رویم که زمانی مرکز صادرات برده از شرق آفریقا به خلیج فارس بوده است.
صبحانه در هتل توسط اسپیلت البرز ناهار در رستوران توسط اسپیلت البرز شام در هتل توسط گردشگر اقامت در هتل 3 ستاره
روز 12
صبح امروز فرصت داریم از گشت های اختیاری همچون تماشا و شنا با دلفین های آزاد یا باغ ادویه جات زنگبار استفاده کنیم. بعدازظهر از هتل خارج شده و به فرودگاه منتقل می شویم تا پس از روزهایی پر تجربه و تحرک، از بلندای کلیمانجارو گرفته تا عمق حیات وحش آفریقا، عازم ایران شویم. بامداد فردا به فرودگاه امام در تهران خواهیم رسید.
صبحانه در هتل توسط اسپیلت البرز ناهار در هتل توسط گردشگر شام در هواپیما توسط هواپیما اقامت در هواپیما
با زدن دکمه نقشه را بزرگ کنید تا ببینید کجا و از چه مسیری می‌رویم.
سایر خدمات

بلیت رفت و برگشت از تهران به آروشا با پرواز قطری

ویزای تانزانیا

بیمه‌ حوادث بین‌المللی

کمک راهنماهای محلی برای همراهی افراد مختلف گروه

گروه آشپز محلی، همراه در تمام صعود که برای طبخ غذای تازه و گرم

باربران محلی که کلیه بارهای کوهنوردی را در طی برنامه حمل می کنند

گواهی صعود قله کلیمانجارو

لندکروز اختصاصی برای سافاری با راهنما راننده های مجرب و آشنا به حیات وحش

کلیه ترانسفرهای برنامه با خودروهای توریستی لوکس

کلیه اقامت ها در هتل ‎های خوب و لوج های جنگلی مطابق جدول اقامت

ورودیه به پارک های ملی کلیمانجارو، گرونگرو و مانایارا

وسایل اسنورکلینگ و قایق در جزیره زنگبار

26 وعده غذایی مطابق جدول تغذیه

 

 این تور شامل خدمات ذیل نمی شود:

عوارض خروجی از ایران

انعام عوامل محلی صعود و سافاری

هزینه تست PCR برای پرواز برگشت به ایران


لوازم سفر و توصیه‌ها
در اینجا توصیه‌های ما برای لوازم سفر و سایر موارد آمده است.
لوازم ضروری

لوازم پیشنهادی


در حال حاضر امکان "رزرو / خرید آنلاین" وجود ندارد.

اطلاعات تکمیلی

توجه:

 • هزینه پرواز بین المللی بر اساس نرخ مندرج در بلیت جداگانه و علاوه بر قیمت ارزی دریافت می شود.
 • گرفتن ویزای تانزانیا زمانبر بوده و حداقل یک ماه زمان نیاز دارد. دز صورت تمایل به حضور زودتر اقدام فرمایید.
 • تزریق واکسن تب زرد برای مسافران آفریقا الزامی می باشد. به این منظور می توانید به مراکز واکسیناسیون یا انستیتو پاستور مراجعه کنید. واکسن تب زرد حداقل باید یک هفته قبل از سفر زده شود تا دوران شبه بیماری کوتاهش پیش از مسافرت طی شود.
 • همسفران باید 3 روز قبل از سفر در مراکز اعلام شده توسط ایرلاین، تست PCR بدهند و نتیجه آن را هنگام سوار شدن به هواپیما همراه داشته باشند. برای پرواز برگشت نیز، راهنمای تور هماهنگ خواهد کرد تا در یک مرکز درمانی، همگی مسافران مجددا تست PCR بدهند.

 

دیگر روشهای خرید تور:

در صورتی‌که ثبت‌نام آنلاین برای شما امکان پذیر نبود، می‌توانید با بخش فروش اسپیلت البرز تماس گرفته و پس از اطمینان از وجود ظرفیت تور، مبلغ سفر را به حساب ذیل واریز کرده و آنگاه مشخصات واریزی خود را به همکاران فروش ما اطلاع دهید.

 

نام بانک پارسیان
شماره کارت

6221-0612-2357-3504

شماره حساب

47001045271608

شماره شبا

IR290540103647001045271608

نام صاحب حساب

فتانه اصلانی

 

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد  1 را به 02166902680 شماره تلفن اسپیلت البرز ارسال نمائید.

قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف