WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

هند

تور هند ‌دیدار از جاذبه‌های دیدنی کشور هند در این تور گردشگری محبوب

دیدار از شگفتی‌های کشور هند در تور گردشگری هند

هند، پس از کشور چین، دومین کشور پرجمیعت جهان است و مسافرت به این کشور بهترین فرصت برای آشنایی با تمدن غنی هندوستان و دیدار از بناهای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی آن به‌شمار می‌آید. کشور هند همچنین یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری آسیا است و سالانه میلیون‌ها از کشور از کشورهای گوناگون از جمله ایران به این کشور سفر می‌کنند. در این مطلب با جاذبه‌های گردشگری این کشور آشنا می‌شویم و شرایط و مزایای شرکت در تور هند را بررسی می‌کنیم.

هند، پس از کشور چین، دومین کشور پرجمیعت جهان است

چرا هند یکی از بهترین مقصدهای گردشگری است؟

تحقیق درباره تاریخ و فرهنگ کشورهای مختلف، باعث می‌شود که با آگاهی به مشاهده جاذبه‌های گردشگری مهم و معروف بپردازید. این آگاهی، لذت سفر را دو چندان می‌کند. تاریخ هند بسیار غنی است و افرادی که درباره تمدن هندوستان مطالعه می‌کنند نیز نمی‌توانند به‌طور کامل با جنبه‌های فرهنگی این کشور آشنا شوند. بنابراین بهترین راه برای شناخت این کشور رنگارنگ و رازآلود، مسافرت و شرکت در تور هند 1403، تور هند نوروز 1404 یا تور هند تابستان 1403 است.

 به‌طور کلی اصلی‌ترین انگیزه توریست‌ها و گردشگران برای شرکت در تور گردشگری کشور هند، تجربه شناخت آیین‌های متنوع و فرهنگ این کشور از نزدیک است. البته این کشور، علاوه بر تاریخ غنی، دارای جاذبه‌های طبیعی بکر و زیبا، میراث فرهنگی و مراکز تفریحی متعددی است. همچنین غذاهای هندی، در دنیا بسیار شناخته‌شده هستند و در رستوران‌های اروپا و آمریکا نیز راه یافته‌اند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت تورهای گردشگری به کشور هند، آب‌وهوا است. آب‌وهوای این کشور به‌شدت تحت تاثیر رشته‌کوه هیمالیا و بیابان تار است و وزش مدام بادهای موسمی تابستانی و زمستانی نیز به همین دلیل است. بنابراین این کشور دارای تنوع بالایی در مناطق مختلف از نظر آب‌وهوا می‌باشد.

برخی از محبوب‌ترین شهرهای این کشور از نظر گردشگری در تور هند عبارتند از:

 • بمبئی
 • گوا
 • کلکته
 • جایپور
 • مادورای
 • حیدرآباد
 • آگرا
 • واراناسی
 • فاتح‌پورسیکری
 • امریتسار در ایالت پنجاب
 • جودپور
 • دهلی نو

بهترین زمان برای شرکت در تور هندوستان

هزینه تور هند در فصول مختلف سال یکسان است. هندوستان کشور پهناوری است و به همین دلیل در طول سال تنوع آب‌وهوای زیادی در آن وجود دارد. بنابراین به‌منظور انتخاب بهترین زمان برای شرکت در تور هند، باید ابتدا جاذبه‌های گردشگری موردعلاقه خود را مشخص کنید و با توجه به آب‌وهوای شهرهای مختلف در طول سال، تصمیم بگیرید. طبق توصیه توریست‌ها، بهار برای دیدن اغلب جاذبه‌های گردشگری هند، بهترین فصل سال است. بنابراین شما می‌توانید با شرکت در تور هند نوروز 1404، بهترین خاطرات را از تعطیلات نوروزی رقم بزنید.

 هند در تابستان واقعا گرم است؛ اما افرادی که به گرمای زیاد حساسیت ندارند، می‌توانند در تور هند تابستان 1403 شرکت کنند و با تفریحات تابستانی، بهترین اوقات را بگذرانند. همچنین در دوره‌های گذشته، مانند تور هند پاییز 1403، برخی از مسافران به این نتیجه رسیده‌اند که پاییز به‌دلیل آب‌وهوای موسمی و بارش باران، بهترین فصل برای سفر به هند است.

فصل زمستان در هندوستان، با زمستان در ایران بسیار متفاوت است. به صورتی که آب‌وهوا در این فصل خنک و ملایم است و تفاوت چندانی با بهار ندارد. شما می‌توانید با شرکت در تور هند بمبئی، در هر زمان از سال، از انواع جاذبه‌های گردشگری این کشور لذت ببرید.

دیدار از شگفتی‌های کشور هند در تور گردشگری هند

جاذبه‌های گردشگری در تور هند

هند دومین کشور پرجمعیت و هفتمین کشور بزرگ جهان است. یکی از اصلی‌ترین دلایل شهرت جاذبه‌های گردشگری هند، تنوع آن‌ها است که در چندین شهر مختلف پراکنده شده‌اند. تصاویر و روایاتی که از جاذبه‌های دیدنی شهرهای معروف هند در دسترس است، درصد زیادی از گردشگران و جهان‌گردان را وسوسه می‌کنند. نو دهلی یا دهلی، پایتخت این کشور است و شهری پرهیاهو و پرداستان است. در این شهر، حدود 20 میلیون نفر ساکن هستند. در ادامه جاذبه‌های گردشگری شهرهای کشور هند را بررسی می‌کنیم.

تاج‌محل در شهر آگرا؛ معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تور هند

اگر در مصاحبه‌ای از اغلب ساکنان کشورهای اروپایی، آمریکایی، آسیایی، آفریقایی و ... درباره جاذبه‌های گردشگری هند سوالی بپرسیم، درصد زیادی از این افراد، اولین نامی که به‌خاطر می‌آورند، تاج‌محل است. بنای عظیم و باشکوه تاج‌محل، به‌عنوان نمادی از قدرت و عشق در این کشور شناخته می‌شود. بنای تاج‌محل پس از مرگ ممتازمحل، که همسر امپراتور هند بوده است، توسط حدود 20 هزار کارگر به‌صورت شبانه‌روزی ساخته شده شده است. این بنا یکی از زیباترین و معروف‌ترین مقبره‌ها می‌باشد و ساخت آن حدود 17 سال طول کشیده است. نشانه‌هایی از معماری اسلامی در المان‌های این بنا مشهود است و مناره‌ها، گنبد، خطاطی و حکاکی در این بنا توجه گردشگران را جلب می‌کند.

ساختمان تاج‌محل با بهترین سنگ‌های مرمر و نقوش منبت‌کاری تزیین شده است و سنگ‌های قیمتی مانند یشم، لاجورد، الماس و مروارید جلوه‌ای شاهانه و چشمگیر در این بنا ایجاد می‌کنند. مسافران در تور هند بهار 1403 هند می‌توانند در هر ساعاتی از روز از تماشای این بنا و آب‌وهوای شهر آگرا لذت ببرند.

بهار برای دیدن اغلب جاذبه‌های گردشگری هند، بهترین فصل سال است

قلعه سرخ؛ از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری هند در شهر دهلی

قلعه سرخ یکی دیگر از بناهای باشکوه و مشهور در کشور هند است و تحت عنوان لال قلعه (Lal Qila) نیز شناخته می‌شود. علت نام‌گذاری این قلعه، به‌دلیل متریال ساخت و جلوه سورئال آن است. قلعه سرخ به دستور شاه جلال در اواسط قرن هفدهم، با ماسه‌سنگ‌های قرمز ساخته شده است. مساحت این قلعه بیش از 2 کیلومتر مربع می‌باشد و با یک خندق بزرگ احاطه شده است. مشاهده قلعه سرخ گامی بلند در مسیر شناخت کشور هند به‌شمار می‌آید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این قلعه، دروازه لاهور است که روی سطح دیواره‌های آن، آثار گلوله‌ در درگیری هند و بریتانیا دیده می‌شود. همان‌طور که حدس می‌زنید، این بنا از نظر تاریخی نیز ارزش و اهمیت زیادی دارد و یکی از یادگارهای دوران نبرد هند در برابر انگلیس است.

قلعه سرخ؛ از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری هند در شهر دهلی

مسجد جامع در دهلی

مسجدهای پرشماری در کشور هند وجود دارند و مسجد جامع در شهر دهلی، بزرگ‌ترین مسجد هند به‌شمار می‌رود. حیاط مرکزی این مسجد، گنجایش 25000 عبادت‌گزار را دارد. این مسجد، برای افراد غیرمذهبی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در ساخت بنای مسجد جامع دهلی از سنگ مرمر سفید و درخشان و ماسه‌سنگ قرمز است. می‌توان گفت که بنای این مسجد از نظر ساخت، ترکیبی از دو بنای مهم قلعه سرخ و تاج محل می‌باشد. مسجد جامع دهلی از نظر تاریخی، فرهنگی و معماری حائز اهمیت است و بیش از 5000 کارگر در ساخت آن نقش داشته‌اند.

مسجد جامع در شهر دهلی، بزرگ‌ترین مسجد هند

سواحل شهر گوا؛ از جذاب‌ترین مراکز تفریحی در تور هند

بسیاری از افرادی که قصد سفر به کشور هند را دارند، برای دیدن سواحل شهر گوا اشتیاق دارند. خطوط ساحلی در این شهر خوش‌آب‌وهوا به 96 کیلومتر می‌رسد و چندین ساحل مختلف را در بر می‌گیرد. ساحل آرام با شن‌های گرم، مکان دنجی برای استراحت‌ و ریلکس روزانه و شبانه است. همچنین در اطراف این ساحل، مراکز تفریحی، استراحتگاه‌های یوگا، استخرهای آب گرم و رستوران‌های متعددی وجود دارد که تمام نیازهای شما را برای ماندگار شدن و حظ کردن از سواحل گوا، تامین می‌کنند. شرکت در تور هند زمستان 1403، یکی از بهترین راه‌های رسیدن به سواحل گوا و لذت بردن از آب‌وهوای خنک و ملایم است.

سواحل شهر گوا؛ از جذاب‌ترین مراکز تفریحی در تور هند

پارک ملی و حیات وحش پریار در شهر مادورای

همان‌طور که گفته شد، کشور هند دارای جاذبه‌های طبیعی متعددی نیز می‌باشد و اغلب بناهای تاریخی نیز در دل طبیعت سرسبز این کشور ساخته شده‌اند. امروزه پارک ملی و حیات وحش پریار یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در تور هند است و میراث استعمارگران بریتانیایی در سال 1895 به‌شمار می‌رود. در پناهگاه حیات وحش پرینار، شما می‌توانید حیواناتی مانند فیل معروف هندی، گراز وحشی، میمون، کبرای معروف هندی، سمور دریایی، ببر بنگال و ... را در فاصله چندین متری ببینید که به‌صورت آزادانه زندگی می‌کنند. همچنین در این پارک حیات وحش، فرصت تماشای پرواز پرنده‌های گوناگون مانند لک‌لک‌ها وجود دارد. علاوه بر این، گونه‌های مختلف حیوانات آبزی در این پارک ملی نیز وجود دارند.

پارک ملی و حیات وحش پریار در شهر مادورای

غارهای الورا در شهر اورنگ‌آباد

یکی از ارزشمندترین مکان‌های تاریخی هند، در اطراف شهر بمبئی واقع شده است. غارهای الورا که نشان‌دهنده قدمت تمدن انسانی در این کشور هستند، بین قرن پنجم و دهم میلادی توسط راهبان بودایی چین و هندوها ساخته شده‌اند و برخی از آن‌ها در فاصله 300 کیلومتری از بمبئی قرار دارند. قدم زدن در غارهایی که توسط راهبان بودایی با ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین ابزارها ساخته شده‌اند، به خاطره‌ای ماندگار تبدیل می‌شود که تنها در کشور هند امکان‌پذیر است. مجموعه غارهای الوار در شهر اورنگ‌آباد از 34 صومعه تشکیل شده است که با دست و ابزارهای ساده تراشیده و بخش‌بندی شده‌اند. همچنین لازم به‌ذکر است که این غارها، در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و نقش مهمی در تمدن هندوستان دارد.

غارهای الورا در شهر اورنگ‌آباد

گوا قدیم در شمال شهر گوا

همان‌طور که گفته شد، گوا یکی از شهرهای مهم هند است که سواحل زیبا و متعددی نیز دارد. شهری کهن در ناحیه شمالی این شهر واقع شده است که مربوط به دوران قرن پانزدهم میلادی می‌باشد. گفتنی است که این بخش از شهر گوا، تحت تصرف پرتغالی‌ها بوده است و در سرتاسر آن، نشانه‌هایی از معماری و تمدن اروپایی و پرتغالی مشهود می‌باشد. شهر قدیمی گوا نیز در فهرست میراث یونسکو ثبت شده است و در آن کلیساها و بناهای تاریخی متعددی وجود دارد.

گوا یکی از شهرهای مهم هند است که سواحل زیبا و متعددی نیز دارد

معبد هارماندیر صاحب در شهر امریتسار

قیمت تور هند نوروز 1404، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در هر صورت، توصیه می‌کنیم که ابدا از خیر معبد هارماندیر صاحب نگذرید. این معبد در سال 1557 ساخته شده است و یکی از قطب‌های فرهنگی و تاریخی هند به‌شمار می‌رود. هارماندیر صاحب که به‌عنوان معبد طلایی نیز شناخته می‌شود، با تزیینات جذاب با رنگ طلایی، جلوه‌ای زیبا و خیره‌کننده را از معبد به‌نمایش می‌گذارد. معبد هارماندیر صاحب، مقدس‌ترین معبد آیین سیک است و با ترکیبی از معماری هندو و اسلامی ساخته شده است. تزیینات مرمرکاری، منبت‌کاری، حکاکی و ... در کنار گنبد بزرگ و طلایی، جلوه‌ای خاص و بی‌سابقه در این بنا ایجاد کرده است که از فواصل دور نیز نظر هر رهگذری را جلب می‌کند.

بازدید از معابد تجربه جالبی از سفر به کشور هند را به ارمغان می‌آورد.

علاوه بر معماری و ساخت پر زرق‌وبرق، یکی دیگر از دلایل مهم محبوبیت و اهمیت این بنا، فضای معنوی آن است. در این مکان، همواره دعاهای مذهبی و آیین‌های مذهبی در حال اجرا هستند. همچنین این فضا در کنار بوی عودهای هندی، رنگ‌های گرم در تزیینات اطراف بنا، لباس‌های سنتی، مناجات مردم بومی، غذاخوری‌های اطراف که در دسترس قرار دارند و ... تجربه جالبی از سفر به کشور هند در بهار 1403 را به ارمغان می‌آورد.

شهر طلایی جیزالمر پر از قصرهای باشکوه و قلعه‌های عظیم است

بناهای طلایی در شهر جیزالمر

شهر طلایی جیزالمر در زمان‌های قدیم به‌عنوان یک پایگاه استراتژیک کاربرد داشته است؛ اما امروزه شهری پر از قصرهای باشکوه و قلعه‌های عظیمی است که نمادهای این شهر طلایی و درخشان به‌شمار می‌روند. کاخ‌ها، قلعه‌ها، قصرها و خانه‌های طلایی در شهر طلایی جیزالمر، مجموعه‌ای از 99 سنگر را در بر دارند که مسیر همه آن‌ها به حیاط اصلی کاخ باشکوه ماهاجارا منتهی می‌شود. در سال 1500 میلادی ساخت این قلعه اصلی این شهر آغاز شد و تا قرن نوزدهم مکان حکمرانی پادشاهان و حاکمان مختلفی بوده است. یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در این شهر سورئال، موزه کتابخانه‌ای قدیمی به‌نام جیان بهاندر(Gyan Bhandar) است با آرشیو کتاب‌های قدیمی که قدمت برخی از آن‌ها به 1000 سال می‌رسد.

بازار ارزان‌سرای ماپاساگوا (Mapusa Market goa)

بازار ماپاگوا

پس از پایان سفر می‌توانید با مراجعه ارزان‌سرای ماپاساگوا (Mapusa Market goa)، از سفر خود به کشور هند یادگاری و سوغاتی خریداری کنید. این بازار در شمال شهر گوا، در خیابانی به‌نان وزوز واقع شده است و یکی از مراکز خرید سنتی و قدیمی این شهر به‌شمار می‌آید. شما می‌توانید در این بازار کالاهای متفاوتی از قبیل ظروف سفالی، صنایع دستی هندی، زیورآلات رنگارنگ، عتیقه‌های کمیاب و ... را خریداری کنید. همچنین در بخش دیگری از این بازار، مواد غذایی مانند انواع ماهی، ادویه‌های تند هندی، ترشی‌جات، سبزیجات ترکیبی هندی و ... به‌فروش می‌رسند.

تور هند؛ سفری ماجراجویانه و خاطره‌انگیز به کشور 72 ملت

تور هند؛ سفری ماجراجویانه و خاطره‌انگیز به کشور 72 ملت

اگر قصد مسافرت به کشوری با تاریخ و تمدن غنی، بناهای باشکوه، طبیعت زیبا، غذاهای خوشمزه و خاص و ... را دارید، کشور هندوستان در اولویت قرار دارد. بهترین راه برنامه‌ریزی بی‌نقص برای سفر به هند نیز شرکت در تورهای گردشگری است. در ضمن هزینه‌های سفر به هند و شرکت در تورهای گردشگری، با نرخ‌های مقرون‌به‌صرفه محاسبه می‌شود و قیمت تور هند 1403، با سال‌های گذشته تفاوت چندانی ندارد.

مجموعه اسپیلت البرز، برگزارکننده انواع تورهای متنوع خارجی و داخلی است. اگر قصد سفر به کشورهای خارجی مانند هندوستان را دارید، بهترین راه شرکت در تورهای اسپلیت البرز است. شما همین الان می‌توانید در سایت ما از برنامه‌های دقیق سال 1403 و 1404 برای سفر به هند مطلع شوید و برای ثبت نام در تورهای گردشگری اقدام کنید. قیمت تور هند 1403 همراه با اطلاعات کامل در وبسایت گذاشته‌ایم.


ادامه مطلب
تورهای منتخب اسپیلت البرز

راهپیمایی در هیمالیای هند و صعود قله پاگارچولی

/ همه روزه رزرو / خرید آنلاین

تور هند (سفر به هفت شهرِ مملو از عشق)

/ همه روزه رزرو / خرید آنلاین
تورهای اختصاصی این دسته‌بندی
شما نمی‌توانید بیش از 2 تور را با هم مقایسه کنید!