WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

درباره ما

شرکت اسپیلت‌البرز از سال 1385 با تمرکز بر تورهای طبیعت‌گردی فعالیت خود را آغاز کرد. صاحبان اسپیلت‌البرز سهند عقدایی و ابراهیم صالحی، خواهرزاده و دایی بودند که تا پیش از تاسیس شرکت، خود سالها سابقه کوه‌نوردی و طبیعت‌گردی داشتند.

جوهره تورهای اسپیلت‌البرز "تجربه‌های ناب زندگی در دل طبیعت" است. به نظر ما مهم نیست که چند سالمان است و چقدر آمادگی بدنی داریم. چون فکر می کنیم هر انسانی در هر مقطعی از زندگی اش در مواجهه با طبیعت و زمین پهناور، محدوده ای از تجربیات و توانایی ها دارد که اگر بخواهد می تواند به گسترش آن تلاش کند و در این راه فارغ از هر نتیجه ای، ناب ترین لحظات زندگی اش را به تجربه بنشیند.

این لذتی است که ما در زندگی خود به آن دست یافته ایم و فروتنانه تلاش می کنیم تا دیگران را شریک خود سازیم.

اسپیلت‌البرز تا به امروز موفق شده است در بیش از 136 مقصد جدید داخلی در کویرها، جنگل‌ها، کوهستان‌ها، سواحل و جزایر ایران تورهای طبیعت‌گردی طراحی و اجرا کند. اسپیلت‌البرز با همین رویکرد در بیش از 44 مقصد خارجی همچون قطب شمال و جنوب، جنگل‌های آمازون، پارک‌های حیات وحش و ... در کشورهای مختلف آفریقایی، آمریکایی، آسیایی و اروپایی تورهای جهانگردی با زمینه غالب طبیعت گردی طراحی و اجرا کرده است.

همچنین اسپیلت‌البرز بزرگترین مجری تورهای کوهنوردی در ایران است. تاکنون دهها تور و گروه کوه‌نوردی را در کوههای هیمالیا، آلپ، کلیمانجارو، البروس و . . . سرپرستی کرده است.

اسپیلت‌البرز در سال 1394، بعد از سال‌ها تجربه تورگردانی در کوهستان‌های معروف جهان، مستقلا اکوکمپ دماوند را به عنوان اولین اکوکمپ کوهستانی ایران در جبهه شمال شرقی کوه دماوند تاسیس کرد. این مجموعه شامل دو اقامتگاه کوهستانی کمپ اصلی و کمپ پیشرفته است که خدماتی را با استانداردهای بین المللی به کوه‌نوردان خارجی و ایرانی علاقمند به صعود دماوند ارائه می‌دهد.


  شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری اسپیلت البرز با ﻣﺴﺌولیت محدود به شماره 271160 در اداره ی شرکت های استان تهران به ثبت رسیده و مجوز فعالیتش را از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران به شماره 14867-126 دریافت کرده است.

       

 

انواع تورهای اسپیلت البرز:

  •  تورهای طبیعت‌گردی و ایران‌گردی: دیدار از طبیعت بکر ایران و ماجراجویی برای تجربه های جدید و هیجان انگیز.
  •  تورهای جهان‌گردی: طبیعت گردی در مقاصد بکر جهان همراه با امکانات خوب رفاهی مناسب برای تمام سنین و خانواده‌ها .
  •   تورهای کوه‌نوردی: صعود قله های 4000 تا 6500 متر در ایران یا جهان همراه با دیدار از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی.
  •  تورهای هیمالیانوردی و اکسپدیشن: برنامه ریزی جهت صعود کوههای بلند 6500 تا بالای 8000 متر برای کوهنوردان حرفه‌ای.
  • تورهای ورودی: انواع تورهای طبیعت گردی، ماجراجویی، کوهنوردی و فرهنگی برای گردشگران خارجی که به ایران می آیند. این بخش با برند خارجی اسپیلت البرز به نام " ایران اکو ادونچر" انجام می شود.
  •  تورهای سفارشی: طراحی تور مطابق سلیقه گروه‏های از پیش تشکیل شده نظیر شرکت‏ ها ، مدارس، دوستان و خانواده‏های هم سفر.

 

 

ارزش‌های بنیادین اسپیلت البرز

طبیعت‌گردی:

شرکت اسپیلت البرز در حوزه طبیعت گردی، به فعالیت های تورگردانی می پردازد و اعتقاد دارد مردمان امروزی، خصوصا شهرنشینان برای برخورداری از یک زندگی سالم و رضایت بخش نیاز به فعالیت های طبیعت گردی دارند. اسپیلت البرز تلاش دارد متناسب با گروههای مختلف مردم، سفرهای طبیعت گردی طراحی و اجرا نماید.

 

تحربه‌های ناب زندگی:

 اسپیلت البرز به دنبال آن است تا در تورها شرایطی را برای مشتریان خویش فراهم آورد که بتوانند به تجربه های جدید زیستی برسند و مرزهای توانایی روحی و جسمی خود را گسترش دهند.

 

فعالیت‌های جسمانی:

 اسپیلت البرز معتقد است ورزش و فعالیت های بدنی لازمه زندگی مردمان شهرنشین است. لذا تلاش می کند برای گروه های مختلف مردم متناسب با توانایی و شرایط جسمی که دارند فعالیت های جسمانی را در تورهای خود لحاظ نماید.

 

حرفه‌ای بودن:

 اسپیلت البرز تلاش دارد در تورگردانی و طبیعت گردی تسلط کامل داشته باشد. این تسلط و مجرب بودن باید برای تک تک نیروهای انسانی سازمان در مسئولیت های مختلف وجود داشته باشد و توسط مشتری درک شود به گونه ای که در مشتری حس اعتماد ایجاد شده و جهت فعالیت های طبیعت گردی در سطحی که خود به تنهایی توان انجام آن را ندارد بخواهد به اسپیلت البرز اتکا کند.

 

نوآوری و تمایز:

 اسپیلت البرز همواره سعی می نماید سفرهایی را در مقاصد جدید طبیعت گردی در ایران و جهان طراحی و اجرا کند. همچنین اسپیلت البرز تلاش می نماید در مقاصد قبلی نیز همواره اجراهای متفاوت و بهینه تری داشته باشد.

این نوآوری با بهره گیری از تجربیات بین المللی در عرصه طبیعت گردی، تحقیق و شناخت طبیعت ایران و جهان و تحقیق مستمر در زمینه نیاز مشتریان میسر می شود.

 

کیفیت‌گرایی و تمایز آن با لوکس‌گرایی:

 اسپیلت البرز مخالف لوکس گرایی در طبیعت است چرا که اعتقاد دارد فضای لوکس شهری را نباید به طبیعت برد. بلکه در حوزه طبیعت گردی تا آن جایی که می توانیم باید به جنس طبیعت نزدیک شویم.

شاخصه کیفیت گرایی در طبیعت، فراهم کردن شرایط مطلوب، امن و بدون دغدغه های جانبی برای فعالیت مورد نظر در یک تور است.

 

توجه به جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی مقاصد:

 با وجود آنکه ویژگی اصلی تورهای اسپیلت البرز طبیعت گردی است اما در تورها در کنار طبیعت گردی، دیدار از جاذبه های فرهنگی، تاریخی و معماری مقاصد نیز مدنظر قرار می گیرد.

 

حفظ محیط زیست:

 اسپیلت البرز اعتقاد به بهره وری و نه بهره برداری از طبیعت دارد. ما تلاش می کنیم در خلال سفرهایمان به طبیعت، کمترین تاثیر و تغییر را در محیط زیست باقی بگذاریم به گونه ای که این تغییرات کم نیز در توان بازسازی طبیعت در دوره ای کوتاه باشد. رواج فرهنگ پاکیزه سازی طبیعت، حفظ پوشش های گیاهی و جانوری، اجتناب از آلوده سازی صوتی و تصویری طبیعت و عدم تغییر در عوارض زمین از اهم مواردی است که اسپیلت البرز به رعایت آن می کوشد.

 

توجه به جوامع محلی:

 اسپیلت البرز اعتقاد دارد گردشگری باید به حفظ و تثبیت فرهنگ های بومی انجامیده و از طرف دیگر باعث افزایش درآمد و انتفاع جامعه محلی میزبان گردد. حمایت از نظام اقتصاد محلی، مشارکت اجتماع های محلی در گردشگری، احترام به هنجارهای جامعه میزبان، کمک به حفظ و تقویت فرهنگ های بومی و آگاه سازی جوامع بومی به حفظ محیط زیست از رویکردهایی هستند که باید در برنامه ریزی تورهای طبیعت گردی لحاظ گردند.