WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

ماداگاسکار

تور ماداگاسکار ‌ سفر به اعماق طبیعتی بکر و کهن این کشور

سفر به چهارمین جزیره بزرگ جهان در تور ماداگاسکار

ماداگاسکار از بزرگترین جزایر دنیا و سرزمینی بکر و جذاب است که در اقیانوس هند و دریای موزامبیک واقع شده است. این جزیره خانه گونه‌های جانوری و گیاهی بی‌نظیر، فرهنگ مردمی بکر و مناطق دیدنی شگفت‌انگیز است. تور ماداگاسکار تجربه‌ای شگفت‌انگیز برای سیاحت و گشت‌وگذار در این جزیره می‌باشد.

جدا بودن این جزیره از تمدن دنیا برای مدتی طولانی، باعث شده است که تنوع و بکر بودن گونه‌های گیاهی و جانوری در این جزیره بسیار زیاد باشد و گونه‌های بومی آن منقرض نشوند. این جزیره تا سال 1896 به‌دلیل استعمار توسط فرانسه از تمدن جهان جدا بود و درسال 1960 استقلال خود را به‌دست آورد. در این مطلب به معرفی تور ماداگاسکار و جاذبه‌های گردشگری این جزیره می‌پردازیم.

ماداگاسکار از بزرگترین جزایر دنیا و سرزمینی بکر و جذاب است

جزیره ماداگاسکار کجا قرار دارد؟

جزیره ماداگاسکار در فاصله 400 کیلومتر از ساحل شرقی قاره آفریقا، میان دریای موزامبیک و اقیانوس هند قرار دارد. این جزیره چهارمین جزیره بزرگ در جهان است و حدود 22 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت جمهوری دموکراتیک ماداگاسکار شهر آنتاناناریوو است و مردمان این جزیره به دو زبان فرانسوی و مالاگاسی صحبت می‌کنند.

تاریخچه جزیره ماداگاسکار

جزیره ماداگاسکار 88 میلیون سال پیش از شبه جزیره هند جدا شد و سفر خود را به سوی آفریقا آغاز کرد. برخی از زمین‌شناسان معتقدند که این جزیره، قدیمی‌ترین جزیره روی زمین است. بیشتر از نود درصد از حیات وحش این جزیره در هیچ کجای دیگر جهان یافت نمی‌شود.

سکونت انسان روی این جزیره تا حتی 11 هزار سال قبل نیز تخمین زده شده است، اما نشانه‌های تمدن تنها از هزار سال پیش روی این جزیره مشاهده شده‌اند. امروزه به دلیل رشد بی‌رویه جمعیت روی این جزیره، گونه‌های گیاهی و جانوری این منطقه در خطر انقراض قرار گرفته‌اند.

جزیره ماداگاسکار 88 میلیون سال پیش از شبه جزیره هند جدا شد و سفر خود را به سوی آفریقا آغاز کرد

مردم ماداگاسکار

تقریبا تمام جمعیت ماداگاسکار را مردم مالاگاسی تشکیل می‌دهند و تنها دو درصد از جمعیت این کشور فرانسوی هستند. مالاگاسی‌ها مهم‌ترین گروه قومیتی جزیره هستند، اما بیش‌از بیست قوم و طایفه در این جزیره سکونت دارند. 7 درصد از جمعیت ماداگاسکار را مسلمانان، 41 درصد را مسیحیان و بیشتر از نیمی از جمعیت تحت نفوذ ادیان و عقاید بومی ماداگاسکار هستند. این کشور جمعیت جوانی دارد اما امید به زندگی در این کشور بین 65 تا 70 سال است.

اقتصاد جمهوری ماداگاسکار

واحد پول ماداگاسکار، آریاری با واحدهای کوچکتر ایرایمبیلانجا نام دارد. این کشور نیمی از وانیل جهان را تولید می‌کند. از دیگر کالاهای صادراتی ماداگاسکار می‌توان به قهوه، شکر و دیگر ادویه‌جات اشاره کرد. غذای اصلی مردم این کشور برنج است. به‌طورکل ماداگاسکار کشور فقیری است و 93 درصد مردم این کشور در فقر به‌سر می‌برند و کمتر از 2 دلار درروز درآمد دارند.

جذابیت‌های تور ماداگاسکار

جزیره زیبای ماداگاسکار یکی از بکرترین و دست‌نخورده‌ترین مناطق جهان است. تور ماداگاسکار همیشه شگفت‌انگیز و جذاب می‌باشد و هرچقدر در این کشور بگردید و سفر کنید همچنان اتفاقات و مناطق شگفت‌انگیز جدیدی خواهید دید. در ادامه با برخی از جذاب‌ترین جاذبه‌های سیاحتی این جزیره بی‌نظیر آشنا می‌شویم.

آنتاناناریوو؛ پایتخت ماداگاسکار

یکی از شهرهایی که در تور جزیره ماداگاسکار به آن سفر می‌کنید، پایتخت جمهوری ماداگاسکار و بزرگترین شهر این کشور، شهر آنتاناناریوو در استانی با همین نام است. این شهر خود دارای مناظر سیاحتی بسیاری است. محله هاته‌ویله با کوچه‌های شیب‌دار و ساختمان‌های رنگارنگش از دوران استعمار فرانسه به‌جای مانده است. یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های تاریخی شهر یعنی کاخ ملکه در این محله از فراز تپه بر تمام شهر آنتاناناریوو اشراف دارد و از جاذبه‌های موردعلاقه گردشگران است. شهر آنتاناناریوو پر از بازارچه‌ها و مغازه‌های بزرگ و کوچکی است که صنایع دستی و میوه‌های استوایی رنگارنگ می‌فروشند.

پارک ملی آنداسیبه در نزدیکی آنتاناناریوو قرار دارد. این پارک خانه آفتاب‌پرست‌ها، لمورهای شگفت‌انگیزی است که محلی‌ها آن‌ها را باباکوتو (به معنای جد انسان) می‌نامند. که تنها در ماداگاسکار یافت می‌شوند. آنداسیبه از بهترین مناطقی است که می‌توانید در آن این موجودات شگفت‌انگیز را ببینید.

یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های تاریخی شهر آنتاناناریوو کاخ ملکه است

مورونداوا؛ دروازه‌ای به خیابان بائوباب

یکی دیگر از شهرهای جذابی که می‌توانید با تور ماداگاسکار از آن دیدن کنید، شهر بندری مورونداوا است. این شهر به دروازه خیابان بائوباب معروف است زیرا که خیابان بائوباب معروف به این شهر ختم می‌شود. در نزدیکی این شهر جنگل کریندی قرار دارد که پر از نژادی از پستانداران گوشت‌خوار به نام فوسا است. همچنین در این جنگل حیوانات شگفت‌انگیزی مانند تیغ‌پشت‌ها، چندین نژاد از لمورها، آفتاب‌پرست و مار بوای ماداگاسکار را مشاهده خواهید کرد. در شمال این شهر نیز پارک ملی تسینگی قرار دارد که یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های طبیعی ماداگاسکار است.

شهر بندری مورونداوا که به دروازه خیابان بائوباب معروف است

گونه‌های جانوری و گیاهی شگفت‌انگیز

انزوای جزیره ماداگاسکار از تمدن در مدت زمانی طولانی باعث شده که گونه‌های بی‌شمار جانوری و گیاهی در این منطقه به‌وجود بیایند که در هیچ‌کجای دنیا پیدا نمی‌شوند. این جزیره خانه برخی از منحصر به‌فردترین و نامعمول‌ترین جانوران و گیاهان در جهان است.

گل سرسبد گونه‌های جانوری در ماداگاسکار لمورها هستند. محلی‌ها این جانوران را باباکوتو یا جد انسان می‌نامند، اما درحقیقت این حیوان از زیرشاخه‌های خانواده نخستی‌ها است. این حیوانات ظاهر بامزه‌ای دارند و از حیوانات پرطرفدار این جزیره هستند. آن‌ها بسیار باهوش و کنجکاو هستند و ارتباط خوبی با گردشگران دارند. رفتارهای شگفت انگیز آن‌ها مانند آواز خواندنشان باعث شده است که گردشگران سراسر جهان برای دیدنشان به ماداگاسکار بیایند.

برخی از حیوانات شگفت‌انگیز دیگر که در این جزیره زندگی می‌کنند عبارتند از:

 • فوسا
 • آفتاب‌پرست پلنگی
 • گکو دم‌برگی شیطانی
 • قورباغه گوجه‌فرنگی
 • فودی ماداگاسکاری
 • آی آی
 • جغد گوش‌دراز ماداگاسکاری
 • تنرک خط خطی پست‌زی
 • قورباغه مانتلای رنگی

علاوه‌بر گونه‌های جانوری، گونه‌های گیاهی این جزیره نیز بسیار معروف هستند. مهم‌ترین گونه گیاهی که توریست‌ها برای دیدن آن‌ها به ماداگاسکار سفر می‌کنند درختان باشکوه و کهنسال بائوباب در خیابان بائوباب هستند. این درختان بیشتر از هزارسال عمر می‌کنند و بسیار بلند و شکوهمند هستند. از گونه‌های گیاهی دیگر ماداگاسکار می‌توان به نخل ماداگاسکار و گونه‌های کمیاب ارکیده و نیلوفر اشاره کرد.

گل سرسبد گونه‌های جانوری در ماداگاسکار لمورها هستند

تسینگی یا جنگل سنگی

تسینگی کلمه‌ای بومی به‌معنای راه رفتن روی نوک پا است. این نام به دلیل صخره‌های نوک‌تیز این منطقه به آن داده شده است. این صخره‌های سوزنی‌شکل براثر فرسایش باران‌های آهکی به‌وجود آمده‌اند و از عجیب‌ترین فرم‌های صخره‌ای کره زمین به‌شمار می‌روند. تسینگی حدود 723 کیلومتر مربع مساحت دارد و جزو میراث جهانی یونسکو به‌شمار می‌رود. شما در سفر تور ماداگاسکار می‌توانید از این منطقه دیدن کنید.

از دیگر شگفتی‌های این منطقه درختانی هستند که درمیان این صخره‌ها روییده‌اند. این درختان برای رسیدن به نور خورشید تا 100 متر رشد کرده‌اند و برای رسیدن به آب تا 100 متر زیر زمین ریشه دوانده‌اند. هفت گونه از خانواده لمورها و ایندری‌ها در این منطقه زندگی می‌کنند و زیستگاه انواع جوندگان و پرنده‌ها است.

تسینگی یا جنگل سنگی، تسینگی کلمه‌ای بومی به‌معنای راه رفتن روی نوک پا است

درختان کهنسال و زیبای بائوباب

ماداگاسکار خانه یکی از بکرترین عجایب طبیعت، یعنی درختان بائوباب است. این درختان بلند و تنومند تا هزارسال عمر می‌کنند و در نوع خود بسیار بی‌نظیر هستند. بزرگترین درخت بائوباب مداگاسکار رنیالا نام دارد. متاسفانه درختان بائوباب مانند بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری ماداگاسکار به دلیل افزایش جمعیت انسانی درخطر انقراض قرار گرفته‌اند. در بیست سال گذشته بیشتر از پانزده درخت قدیمی بائوباب خشک شده‌اند یا افتاده‌اند. جنبش‌های زیادی برای نجات این درختان به فعالیت مشغول هستند و به شیوه‌های متفاوت قصد دارند از انقراض آن‌ها جلوگیری کنند.

ماداگاسکار خانه یکی از بکرترین عجایب طبیعت، یعنی درختان بائوباب است

پارک ملی آنداسیبه

پارک ملی آنداسیب-مانتادیا، منطقه‌ای محافظت‌شده است که 155 کیلومتر مربع وسعت دارد. این منطقه دارای آب‌وهوایی مرطوب است و سالانه متوسط 1700 میلی‌متر بارش باران را در آن شاهد هستیم. گونه‌های زیستی درحال انقراض زیادی در این منطقه زندگی می‌کنند. آنداسیبه فاصله کمی با پایتخت دارد و درصورتی‌که تنها جهت گشت‌وگذار در پایتخت به آن سفر می‌کند می‌توانید سری هم به این پارک بزنید و گونه‌های جانوری شگفت‌انگیز آن را مشاهده کنید. این منطقه به جمعیت و گونه‌های متفاوت خانواده لمور و آفتاب‌پرست‌های زیبا و منحصر به‌فرد آن مشهور است.

در پارک ملی آنداسیبه گونه‌های متفاوت از لمور و آفتاب‌پرست‌های زیبا و منحصر به‌فرد وجود دارد

قایق‌سواری در کانال پانگالانس

یکی دیگر از شگفتی‌های سفر با تور ماداگاسکار بازدید از کانال آبی پانگالانس است. این کانال با نوار بسیار باریکی از خشکی از اقیانوس هند جدا شده است. پانگالانس از بخش‌های طبیعی و ساخت انسان تشکیل شده و به طول 600 کیلومتر به‌موازات سواحل شرقی ماداگاسکار کشیده شده است.

درهنگام قایق‌رانی در کانال پانگالانس علاوه‌بر چشم‌انداز بی‌نظیری که از  جنگل‌های بارانی دارید، دهکده‌های کوچک ماهیگیری را نیز مشاهده می‌کنید که مردمانشان با قایق‌های دست‌ساز خود به روش سنتی ماهی‌گیری می‌کنند. برای دریافت اطلاعات کامل درباره تور ماداگاسکار پاییز 1403 و تور ماداگاسکار زمستان 1403 با ما در ارتباط باشید.

هتل‌ها و اقامتگاه‌های جذاب در تور ماداگاسکار

ماداگاسگار به‌دلیل داشتن جاذبه‌های توریستی فراوان سالانه میزبان انواع تور ماداگاسکار و توریست‌ها است که برای گشت‌وگذار و دیدار از عجایب دیدنی این جزیره به آن مسافرت می‌کنند. به‌همین دلیل هتل‌ها و اقامتگاه‌های جذاب در ماداگاسکار ساخته شده تا تجبه مالاگاسی گردشگران را به‌یاد ماندنی‌تر کنند. درادامه با برخی از هتل‌ها و اقامتگاه‌های خوب در ماداگاسکار آشنا می‌شویم.

هتل 4 ستاره Le Louvre

هتل Le Louvre یک هتل اسپای چهارستاره است که امکانات رفاهی بسیاری دارد. با اقامت دراین هتل به انواع خدمات اسپا و همچنین وایفای رایگان پرسرعت دسترسی خواهید داشت. همینطور می‌توانید لباس‌های خود را برای شستشو بفرستید.

برخی دیگر از امکانات این هتل عبارتند از:

 • استخر کودکان
 • پارکینگ رایگان
 • صبحانه بین‌الملل
 • سرویس از فرودگاه
 • سالن همایشات
 • گیفت شاپ
 • سرویس خدماتی

همه 80 اتاق هتل شامل امکانات رفاهی مانند تخت‌خواب و تشک بسیار راحت، سیستم تهویه هوا، دیوارهای ضدصدا، گاوصندوق، قهوه‌ساز و چای‌ساز، نظافت روزانه و تلفن می‌شود. درصورتی‌که قصد بازدید از شهر آنتاناناریوو را دارید اقامت در این هتل پیشنهاد می‌شود.

هتل Le Louvre یک هتل اسپای چهارستاره است که امکانات رفاهی بسیاری دارد

ریزورت ساحلی Palissandre Cote Outest

اگر قصد سفر به شهر بندری مورونداوا را دارید، اقامت در ریزورت ساحلی Palissandre Cote Outest به شما پیشنهاد می‌شود. این اقامتگاه جذاب در کنار دریای موزامبیک ساخته شده و می‌تواند تجربه اقامت خاطره‌انگیزی برای شما بسازد.

این اقامتگاه خدمات رفاهی بسیاری ارائه می‌دهد. صبحانه سلف‌سرویس، ماساژ، مانیکور و پدیکور و رستوران بین‌المللی تنها گوشه‌ای از امکانات رفاهی این ریزورت هستند. درتمام اتاق‌ها و بخش‌های هتل می‌توانید به وایفای رایگان دسترسی داشته باشید.

برخی دیگر از امکانات رفاهی در این اقامتگاه عبارتند از:

 • استخر سرباز با لژ آفتاب‌گیری
 • زمین تنیس سرباز
 • سرویس فرودگاه
 • محل نگهداری از کودکان
 • گاوصندوق

این اقامتگاه 29 اتاق برای اقامت دارد که همه آن‌ها از امکاناتی مانند تخت کینگ سایز و بالکن مبله برخوردار هستند. دیگر امکانات کاربردی مانند سیستم تهویه هوا، گهواره و تخت کودک، شبکه‌های تلویزیونی متنوع،  قهوه‌ساز و چای‌ساز و همینطور نظافت روزانه نیز برای هراتاق ارائه می‌شود.

ریزورت ساحلی Palissandre Cote Outest

لوج Olympe de Bemaraha

درصورتی‌که قصد دارید از پارک ملی تسینگی دیدن کنید می‌توانید در هتل Olympe de Bemaraha که در نزدیکی این پارک شگفت‌انگیز است اقامت داشته باشید. این هتل امکانات رفاهی خوبی برای مهمانان فراهم می‌کند. می‌توانید در تراس یا، باغچه یا کتابخانه این هتل وقت خود را بگذرانید.

درطول اقامت خود در این هتل می‌توانید در اتاق‌های ماساژ و اسپا ریلکس کنید یا در رستوران هتل انواع غذاهای بین‌المللی را امتحان کنید. همینطور این هتل خدمات خشک‌شویی و شستشوی لباس شما را نیز برایتان انجام می‌دهد.

برخی دیگر از امکانات رفاهی در این هتل عبارتند از:

 • استخر سرباز با لژ آفتابگیری
 • پارکینگ رایگان
 • گیفت شاپ
 • دوش‌های آبشاری در اتاق و لوازم رفاهی رایگان در سرویس بهداشتی و حمام
 • بالکن
 • تخت کودک رایگان
 • نظافت روزانه

لوج جنگلی Vakona Forest Lodge

برای گشت‌وگذار در پارک ملی آنداسیبه می‌توانید در اقامتگاه جنگی Vakona Forest Lodge نیز بمانید. این لوج جنگلی در کنار تپه‌ای زیبا و روی یک دریاچه قرار گرفته و موقعیتی بسیار جذاب دارد. محاصره‌شده توسط گونه‌های گیاهی و پاکیزگی هوای کوهستانی، تنها صدای قورباغه‌ها و حیات وحش را می‌شنوید.

سوییت‌های این اقامتگاه در کنار تپه پراکنده هستند و به سبک و سیاق مالاگاسی طراحی و تزیین شده‌اند. هرکدام برای خود بالکنی دارند تا مهمانان بتوانند بدون خروج از اتاق خود از مناظر طبیعی لذت ببرند. فضای داخلی اتاق‌ها نسبتا ساده و بی‌آلایش است. پیشنهاد می‌شود از مسیر اختصاصی اقامتگاه که با تابلوها مشخص شده، سری به جزیره ایندری بزنید. در این جزیره می‌توانید با لمورهای بامزه این منطقه تعامل مستقیم داشته باشید.

از امکانات این لوج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استخر و لژ آفتاب‌گیری
 • سالن پینگ پنگ
 • میز بیلیارد
 • تخت‌های دارای پشه‌بند
 • اسب‌سواری
 • قایق‌سواری
 • ماهیگیری

لوج جنگلی Palmarium

برای بازدید از کانال پانگالانس اقامتگاه لوج جنگلی Palmarium گزینه مناسبی است. این لوج برروی دریاچه آمپیتابه واقع شده است. دارای 11 سوییت است که طراحی ساده و بی‌آلایشی دارند اما تمام امکانات مهم را شامل می‌شوند. رستوران این لوج غذاهای خوب با اندازه‌های مناسبی ارائه می‌دهد و منوی آن روزانه باتوجه به مواد اولیه تازه‌تر تغییر می‌کند.

اقامتی منحصربه‌فرد و بی‌نظیر در لوج های جنگلی

سفر به یکی از بزرگترین جزایر جهان با تور ماداگاسکار اسپیلت البرز

تور ماداگاسکار یکی از بی‌نظیرترین تجربه‌های مسافرتی است. به دلیل مساحت بالای ماداگاسکار و زیست‌بوم منحصر به‌ فردش، آن را قاره هشتم نیز می‌نامند. درصورتی که قصد سفر به این سرزمین جذاب را دارد می‌توانید با تور بزرگ سفر به ماداگاسکار که توسط اسپیلت البرز برنامه‌ریزی شده به این سرزمین شگفتی‌ها بروید. قیمت تور ماداگاسکار نوروز1404 به‌دلیل آشنایی کارشناسان ما با هتل‌ها و پروازهای خوب و مقرون به‌صرفه بسیار مناسب است. برای ثبت‌نام تور جزیره ماداگاسکار می‌توانید از طریق همین وبسایت اقدام کنید.


ادامه مطلب
تورهای منتخب اسپیلت البرز

تور ماداگاسکار و موریس

/ همه روزه رزرو / خرید آنلاین

تور ماداگاسکار

/ همه روزه رزرو / خرید آنلاین
تورهای اختصاصی این دسته‌بندی
شما نمی‌توانید بیش از 2 تور را با هم مقایسه کنید!