اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

زنگبار؛ سرزمینی رنگارنگ

زنگبار؛ سرزمینی رنگارنگ

10/ آذر/1397

جزیره زنگبار که به ساحل سیاهان شهرت دارد مرکز داد و ستد برده های سیاه پوست بوده است


درشهر سنگی زنگبار مردمی ازملل مختلف را می بینیم که لباس های نخی و گل داربا رنگ های شاد بر تن کرده اند از دیگر جذابیت های زنگبار دراقیانوس هند شن های سفید و مرجان ‏‏‏‏‏‏های سنگی وستاره های دریایی آن می باشد که می توان با گوش دادن به صدای آب و ماهی ها در دنیای شگفت و زیبای زیر آب لذت زیادی را تجربه کرد. زنگباربه زادگاه بزرگترین هنرمند راک جهان، "فرخ بلسارا" که از مهمترین و تاثیرگزارترین هنرمندان قرن 20 دنیا می باشد افتخارمی کند.

جزیره زنگبار

شهر سنگی زنگبار

از شیر مرغ تا جون آدمی زاد در زنگبار

ساختمان های قدیمی زنگبارکه بیش از صد سال قدمت دارند و ازسنگهای مرجانی کف اقیانوس ساخته شده اند بسیار دیدنی است و کوچه های باریک مکان مناسبی برای گشتن مغازه های قدیمی و رنگارنگ با کالاهای سنتی آفریقایی، پوشاک هزار نقش، صورتک های عجیب و غریب که هرکدام با عشق ساخته شده اند ونشانه فرهنگ و تاریخ آن سرزمین است، می باشد.

شهر زنگبار

 

در زنگبار با گیاهان، ادویه ها ومیوه هایی خوش مزه با بوی خاص که برای ما ناشناخته هستند آشنا می شویم نکته جالب این است که مردم بومی با دانستن خاصیت ها و فواید آن گیاهان از دل همین طبیعتی که در آن زندگی می کنند دوای هر درد را پیدا می کنند و ما می توانیم از تجربه هایی که آن ها دارند استفاده کنیم.

میوه در زنگبار

میوه و سبزیجات زنگبار

 

زنگبار را جزیره لاک پشتهای غول پیکر هم می نامند وما این فرصت را داریم که بین این حیوانات قدم بزنیم غذا خوردن آنها را از نزدیک ببینیم لمسشان کنیم و از بودن در کنارشان لذت ببریم. لاک پشت های غول پیکر زنگبار بعد از لاک پشت های جزیره گالاپاگوس اکوادور بزرگترین لاک پشت های جهان هستند. تا صد سال عمر می کنند و تا 250 کیلو سنگین می شوند.

جزیره لاک پشت های غول پیکر
 

به قلب آفریقا جزیره زنگبار و طبیعت محضش در تور دور آفریقا (اوگاندا، تانزانیا، کنیا و زنگبار) با اسپیلت البرز خواهیم رفت.


10/ آذر/1397تورهای مرتبط
در این بخش تورهای مرتبط با این مطلب آمده است.
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف