WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

پارک ملی چیتوان؛ یکی از جاذبه های طبیعی نپال

پارک ملی چیتوان؛ یکی از جاذبه های طبیعی نپال

7/ مهر/1395

"چیتوان ""CHITWAN"" در لغت شناسی به معنای قلب جنگل به غیر از کوه های پربرف هیمالیا"


پارک ملی چیتوان؛ یکی از جاذبه های طبیعی نپال

معنی لغوی چیتوان "CHITWAN"  قلب جنگل است که علاوه بر کوه های پربرف و جذاب هیمالیا در نپال، یکی دیگراز مهم ترین جاذبه های طبیعی گردشگری با جنگل های انبوه و زیبایش به شمار می رود. چیتوان یکی از این جاذبه های مهم و دیدنی در بین گردشگران است که در سال 1973 به عنوان اولین پارک ملی در کشور نپال به ثبت رسیده است.

چیتوان

چیتوان

 

با پیاده روی در این پارک که در جنوب کشور نپال و در بخش مراتع و جنگلی آن قرار گرفته تنوع منحصر به فردی از انواع جانوران مختلف را می توان دید و از نزدیک این حیوانات را لمس کرد. در این پارک گونه های مختلفی از بهترین پرندگان بومی و مهاجر، خزندگان و پستاندارانی همچون فیل، گوزن، خرس، ببر آسیایی، پلنگ، کرگدن و همچنین تمساح پوزه باریک زندگی می کنند که دیدنشان خیلی هیجان انگیز است.

چیتوان

چیتوان

 

از دیگرجاذبه های گردشگری این پارک ملی برای گردشگران سافاری و ماشین سواری در قلب جنگل های انبوه، فیل سواری و حمام کردن با آنها، پیاده روی در جنگل و ملاقات با اقوام بومی منطقه، قایق سواری، کانوسواری است که خاطره ای فراموش نشدنی را برای هرکس به وجود می آورد.

چیتوان

چیتوان 

همراه با اسپیلت البرز در تور تاریخ و طبیعت نپال به تماشای زیبایی‌های پارک ملی چیتوان می رویم واز زیبای های آن لذت خواهیم برد.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت البرز

"


7/ مهر/1395تورهای مرتبط
در این بخش تورهای مرتبط با این مطلب آمده است.
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف