WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز
این تور برگزار شده است.

تور طبیعت گردی مهاباد و ارومیه (هتل 4 ستاره)

این همه زیبایی!
4.5 روزه
از 14 شهریور 1398
تماس با اسپیلت البرز کد 3322
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
 • زمان حرکت: پنج شنبه 1398/06/14 - ساعت 22:40
  (لطفا یک ساعت قبل از حرکت در محل حضور یابید.)
 • مدت: 4.5 روزه از 14 شهریور
 • بیشترین فعالیت: 2
 • زمان بازگشت: 1398/06/18 حدود ساعت 22:00
 • اقامت: 2 شب قطار3 شب هتل 4 ستاره
 • تعداد وعده‌های غذایی: 5 وعده با اسپیلت البرز
 • محل حرکت: ایستگاه راه آهن تهران، داخل سالن اصلی، مقابل ماکت قرآن)
 • وسیله نقلیه محلی: جیپمتناسب با تعداد نفرات ((وسیله نقلیه توریستی برای گشتهای شهری و ماشین های فورویل درایو برای طی مسیر های کوهستانی.))

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها
 • سفر با قطار و طبیعت گردی در شهر های مهاباد و ارومیه
 • قایق سواری در غار آبی سهولان
 • گشت دریاچه سد مهاباد
 • دیدار از تالاب بین المللی حسنلو
 • دریاچه کوهستانی دالامپر در مرز سه کشور (ایران و ترکیه و عراق)
 • آبشار شگفت انگیز سوله دوکَل به زبان کردی آبشار مه آلود
 • زندگی عشایر در سیاه چادر، عکاسی و آشنایی با قلل نوار مرزی بین سه کشور
 • گشت و گذار در تاکستانهای انگور و دیدار از بافت بومی شهر ارومیه
 • بازدید و آشنایی با دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه داخلی ایران و دومین دریاچه آب شور جهان،
 • خرید سوغاتی های معروف ارومیه
 • دیدار از خانه های قدیمی و مسجد جامع بدون مناره شهر، آتشکده سه گنبد زرتشتیان، کنیسه یهودیان، کلیسای ننه مریم مسیحیان که نشان از همزیستی دیرین ادیان در این شهر است.
اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 - - - - - - قطار -
2 رستوران قطار گردشگر رستوران اسپیلت البرز هتل گردشگر هتل 4 ستاره مهاباد
3 هتل اسپیلت البرز هتل گردشگر هتل گردشگر هتل 4 ستاره ارومیه
4 هتل اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز هتل گردشگر هتل 4 ستاره ارومیه
5 هتل اسپیلت البرز رستوران گردشگر رستوران قطار گردشگر قطار -
اقامت‌ها: 2 شب قطار 3 شب هتل 4 ستاره
سهم اسپیلت البرز کلا 5 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه 2 وعده ناهار
سهم مسافر کلا 7 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه 2 وعده ناهار 4 وعده شام
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
شبانه با قطار به سوی مراغه حرکت می کنیم.
اقامت در قطار
روز 2
صبحگاهان بعد از صرف صبحانه در قطار به ایستگاه مراغه می رسیم، از این پس با وسیله نقلیه ای که برای گشت های منطقه در اختیار تور است به سوی مهاباد حرکت می کنیم، در این جاده با عبور از روی رودخانه های نوستالژی "زرینه رود" و "سیمینه رود" به شهر زیبای مهاباد می رسیم. زرینه رود از کوهستان های سقز سرچشمه می گیرد و سیمینه رود از کوه های کردستان و نهایتاً هردو به دریاچه ارومیه میریزند. برای طبیعت گردی به کنار دریاچه سد مهاباد می رویم تا قدم زنان در ساحل زیبای آن لذت ببریم و عکاسی کنیم. ظهرهنگام برای صرف ناهار و تحویل گرفتن اتاق ها به هتل می رویم و استراحت لازم را نیز خواهیم داشت.
بعد از ظهر حرکت می کنیم برای رفتن به غار آبی سهولان تا در آبراهه های شگفت انگیز آن قایق سواری کنیم، هوای داخل غار بسیار خنک است و کبوتران زیبایی در جای جای آن لانه کرده اند. عصرگاهان نیز به هتل باز می گردیم و وقت مان آزاد است تا زمان صرف شام و استراحت شبانه.
صبحانه در رستوران قطار توسط گردشگر ناهار در رستوران توسط اسپیلت البرز شام در هتل توسط گردشگر اقامت در هتل 4 ستاره
روز 3
صبحانه ای دلچسب نوش جان کرده و بعد از گشتی در بافت شهر مهاباد به سوی جاده ارومیه حرکت می کنیم، در بین راه از تالاب بین المللی حسنلو دیداری خواهیم داشت، آب این تالاب لب شور است و اکوسیستم زنده و پویایی در آنجا شکل گرفته، علاوه بر آبزیان موجود عمده ترین گیاهان تالاب "جگن" و "نی" می باشد و پرندگانی همچون فلامینگو/انواع اردک/کشیم/انواع پرستو/حواصیل و خروس کولی نیز در آنجا زندگی می کنند..
بعد از دیدن تالاب حسنلو در یک جاده ساحلی ادامه مسیر می دهیم و در سمت راست این جاده بزرگترین دریاچه کشورمان را مشاهده می کنیم، لیدر برنامه نیز اطلاعات جالب توجهی را از این دریاچه مهم کشورمان ارائه خواهد داد.
کم کم به شهر زیبای ارومیه وارد شده و به هتل می رویم، اتاقها را تحویل گرفته و بعد از صرف ناهار استراحتی خواهیم داشت، بعد از ظهر می رویم برای بازدید از تاکستان های انگور و برنامه جذاب عصرگاهی مان نیز دیدار از بافت بومی شهر ارومیه خواهد بود، همان شهری که به رنگین کمان ادیان مشهور است چرا که از دیرباز مظهر مسالمت آمیز ادیان مختلف بوده، در این گشت نوستالژی دیداری خواهیم داشت از (مسجد جامع بدون مناره مسلمانان، آتشکده سه گنبد زرتشتیان، کنیسه 260 ساله یهودیان که در کنار هم ساخته شده اند و کلیسای ننه مریم که بر فراز تپه ای قرار دارد)، سپس بازمی گردیم به هتل برای صرف شام و استراحت شبانه.
صبحانه در هتل توسط اسپیلت البرز ناهار در هتل توسط گردشگر شام در هتل توسط گردشگر اقامت در هتل 4 ستاره
روز 4
امروز صبحانه را که نوش جان کردیم قرار است به طبیعت گردی برویم طبیعتی فوق العاده زیبا و منحصر به فرد، حرکت می کنیم به کوهپایه تا از آنجا با ماشین های فورویل به سوی دریاچه دالامپر برویم، مسیرمان را به صورت ترکیبی از جیپ سواری و پیاده روی طراحی کرده ایم تا بیشترین لذت را نصیبمان کند، هارمونی آبی دریاچه در ارتفاع 2700 متری و سفیدی برف‌های کنار آن که هنوز آب نشده از یکطرف و رنگ آمیزی گل‌های وحشی کوهستان دالامپر از طرف دیگر فضایی را می سازد که به وجدمان خواهد آورد.
توقفی خواهیم داشت تا ناهارمان را در چنین طبیعتی رویایی نوش جان کنیم و دمی بیاساییم، پیاده روی های گشت امروزمان در لابه لای گلهای وحشی و با چشم انداز هایی خیره کننده است، یک جاذبه شگفت انگیز دیگر را در مسیر این طبیعت گردی در نظر گرفته ایم که حس خوبمان را به اوج می رساند، دیدار از آبشار خیره کننده سوله دوکل(به زبان کردی یعنی آبشار مه آلود) سوژه ای مناسب برای گرفتن عکس های یادگاری، سپس می رویم به هتل و وقت آزاد برای صرف شام و استراحت شبانه.
صبحانه در هتل توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در هتل توسط گردشگر اقامت در هتل 4 ستاره
روز 5
امروز آخرین صبحانه سفر را نوش جان می کنیم و وقت آزاد نیم روزه داریم، فرصتی است برای خرید سوغاتی های خوشمزه ارومیه تا حال و هوای این سفر به یاد ماندنی را به خانه هایمان ببریم، هر چند دل کندن آسان نیست اما باید وداع کرد با شهر زیبای ارومیه، بعد از صرف ناهار می رویم به ایستگاه راه آهن تا ساعت 13:35 به قطار سوار شویم، رسیدنمان به تهران ساعاتی بعد از نیمه شب خواهد بود.
صبحانه در هتل توسط اسپیلت البرز ناهار در رستوران توسط گردشگر شام در رستوران قطار توسط گردشگر اقامت در قطار
با زدن دکمه نقشه را بزرگ کنید تا ببینید کجا و از چه مسیری می‌رویم.
سایر خدمات

 راهنمای طبیعت گردی مجرب، وسیله نقلیه مناسب برای گشتهای منطقه، ماشین های فورویل درایو برای طبیعت و کوهستان، پرداخت ورودیه های لازم، بیمه مسئولیت مدنی سفر، پذیرایی های میان وعده.


در حال حاضر امکان "رزرو / خرید آنلاین" وجود ندارد.

اطلاعات تکمیلی

 دیگر روشهای خرید تور:

در صورتی‌که ثبت‌نام آنلاین برای شما امکان پذیر نبود، می‌توانید با بخش فروش اسپیلت البرز تماس گرفته و پس از اطمینان از وجود ظرفیت تور، مبلغ سفر را به حساب ذیل واریز کرده و آنگاه مشخصات واریزی خود را به همکاران فروش ما اطلاع دهید.

 

نام بانک پارسیان
شماره کارت

6221-0612-1032-7245

شماره حساب

47000519236600

شماره شبا

IR900540103647000519236600

نام صاحب حساب

سهند عقدایی

 

 

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد  1 را به 02166902680 شماره تلفن اسپیلت البرز ارسال نمائید.

قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.

 

 


بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف