اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

خرس قهوه ای؛ حیوانی برای تمام فصول

خرس قهوه ای؛ حیوانی برای تمام فصول

5/ بهمن/1395

طبیعت بی نظیر کامچاتکا، جایی است که گوزن ها، انواع گوسفند و بز وحشی، گراز، قزل‌آلای رنگین‌کمان و...


از جمله خرس قهوه ای زندگی را با یکدیگر سهیم می شوند. برای دیدن این زیبایی های طبیعی و جانوران کمیاب به کامچاتکا خواهیم رفت.

خرس قهوه‌ای

خرس قهوه‌ای

خرس قهوه‌ای نوعی خرس بزرگ است که که قلمرو زیستی آن کاهش یافته و در بسیاری از مناطق منقرض شده‌است ولی میتوان بیشترین تعداد آن را در بسیاری از مناطق روسیه وآمریکا دید. خرس های قهوه ای برخلاف جثه ی بزرگشان  قابلیت های بسیار و انعطاف پذیری بالایی دارند طوری که می توانند با سرعت 48 کیلومتر در ساعت بدوند آن ها را میتوان به عنوان یک جانور همه فن حریف معرفی کرد، کاملا مسلط به شنا، صعود از درختان و مهارت های تخصصی و عجیبی که در ماهی گیری دارند. این جانور بامزه بسیار پرخور می باشد و در پاییز قبل از زمستان به خوابی عمیق فرو می رود.

خرس قهوه‌ای

خرس قهوه‌ای

خرس قهوه ای با دم کوتاهش دارای جمجمه ای بزرگ و فک بسیار قوی و بینایی ضعیف می باشد ولی حس بویایی و شنوایی بسیار بالایی دارد، دارای پنجه هایی بلند است که در کندن زمین و شکار و بالا رفتن از درختان به کمکش می آیند. همچنین خزی ضخیم و پر تراکم دارد تا بتواند هوای سرد مناطق زیستی اش را تحمل کند. جمعیت خرس قهوه‌ای با توجه به نوع غذایی که استفاده می‌کنند فرق دارد. آنهایی که در کنار دریا هستند و ماهی می‌خورند بیشتر عمر می‌کنند و وزنشان هم بیشتر است.

خرس قهوه‌ای

خرس قهوه‌ای

همسفرگرامی در تورکامچاتکا به ماجراجویی درطبیعت پر رمز و راز روسیه خواهیم رفت.


5/ بهمن/1395بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف