اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

دلفین صورتی؛ یکی از حیوانات عجیب آمازون

دلفین صورتی؛ یکی از حیوانات عجیب آمازون

17/ مهر/1395

آیا باورتان می‌شود که دلفین‌هایی وجود داشته باشند که صورتی باشند؟!


"

دلفین صورتی؛ یکی از حیوانات عجیب آمازون

آیا باورتان می‌شود دلفین‌هایی وجود داشته باشند که صورتی باشند؟! اولین بار دلفین های صورتی توسط یک توریست فرانسوی به نام میشل واتسون دیده شدند این موجودات رودخانه ای از نمونه های نادر طبیعت هستند که در نوع خود بزرگترین به شمار می روند.

دلفین صورتی در آمازون

 

دلفین هایی که در رودخانه آمازون زندگی می کنند، دارای رنگ صورتی بوده و جزء موجودات زیبا در عالم زیست شناسی می باشند و گرفتن عکس از آن ها بسیار جذاب می باشد. واقعا در دنیا حسی بهتر از لمس کردن دلفین و ارتباط گرفتن باهاشون نیست. این دلفین ها را با نام محلی Boto یا دلفین رودخانه‌ی آمازون می شناسند این جانداران مهربان و کمیاب در مقایسه با چهار گونه‌ی دیگر دلفین‌های آب شیرین بسیار باهوش تر هستند و اندازه‌ی مغزشان نیز تا ۴۰ درصد بزرگ‌تر از انسان‌هاست.

دلفین صورتی در آمازون

دلفین صورتی در آمازون

 

دلفین های آمازون گونه‌ای از دلفین‌های آب شیرین هستند که به جای باله، قوزی بر پشت دارند و رنگ پوستشان وقتی متعجب یا هیجان‌زده می‌شوند مثل سرخ شدن گونه‌ی انسان‌ها، پررنگ‌تر می‌شود. این دلفین‌های خوش‌رنگ، از سخت‌پوستان، گربه‌ماهی، ماهی‌های کوچک و حتی لاک‌پشت‌های کوچک تغذیه می‌کنند و همچنین پوزه آنها برای صید راحت تر ماهی ها در آبهای کدر بسیار باریک تر و کشیده تر از سایر دلفین هاست.

دلفین صورتی در آمازون 

به یاد ماندنی ترین لحظات  را در تور جنگلهای آمازون و برزیل با اسپیلت البرز تجربه کنید.

"


17/ مهر/1395بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف