WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

ویتنام؛ سرزمینی از جاذبه‌های طبیعی تا جاذبه‌های ساخته‌ی دست بشر

ویتنام؛ سرزمینی از جاذبه‌های طبیعی تا جاذبه‌های ساخته‌ی دست بشر

18/ مهر/1395

ویتنام با مردم محلی بسیارگرم و مهمان نواز و مذهب بودایی و نوع حکومت جمهوری یکی از زیباترین کشورهای جنوب‌شرقی آسیا است


زیرا این کشور گزینه‌های تفریحی زیادی برای بازدیدکنندگان از جاذبه‌های طبیعی مانند غارسون دونگ و خلیج هالونگ تا جاذبه‌های ساخته‌ی دست بشر موزه ها و معابد مقدس مانند مقبره هوشی مین و پاگوداها دارد. در ویتنام بیشتر مردم به کشاورزی مشغولند و به زراعت برنج می پردازند از دیگر محصولاتشان ذرت و سیب زمینی شیرین است و همچنین چای را می توان به وفور در آن جا دید. نکته جالب توجه این است که ویتنام توانسته با حفرتونل هایی به طول 250 کیلومتردرجنگ با آمریکا برنده شود این تونل ها را در پارکی به صورت موزه به نمایش گذاشته اند دردرون تونل ها بیمارستان، آشپزخانه و لباس های رزمی ساخته شده از لاستیک های ترکیده و ریشه گیاهان را می توان دید.

 مزارع کشت برنج ویتنام

مزارع کشت برنج ویتنام

 

پاگوداهای ویتنام درواقع معابد و آرامگاه‌هایی هستند که برای مردم ویتنام بسیار با ارزشمندند نمونه‌ی بی نظیر معماری ویتنام را در پاگوداها می توان دید که ازبناهای چتری شکل چند طبقه و دارای پله‌های مارپیچ داخل آن و تعداد طبقات فرد تشکیل شده است زیرا چینی‌ها اعتقاد دارند عدد زوج نحس است. این معابد به سبب کنده‌ کاری‌های پیچیده و زیبایشان بسیار قابل توجه هستند.

پاگوداها در ویتنام

پاگوداها در ویتنام

 

از دیگر ویژگی‌های جالب این کشورغذاهای خوشمزه و متنوع، موسیقی و رقص‌های سنتی، فستیوال‌های هنری، افسانه‌ای و سبک زندگی جالب مردم آن است فستیوال‌های مذهبی ویتنام که شهرت فراوانی دارند شامل اجرای مراسم دعا و نیایش، اهدای نذورات، روشن کردن عودهای خوشبو و شرکت در بازیهای گروهی می باشد. برگزاری مراسم های متنوع که سرشار از شادی، نشاط با لباس های سنتی رنگارنگ فرصتی است که می توانیم با دنیای منحصر بفرد ویتنام، رسوم و فرهنگ آن ها بیشتر آشنا شویم.

رقص و موسیقی سنتی ویتنام

 

از جاذبه های عجیب و غریب ویتنام که واقعا جزء نوادر دنیا محسوب می شود چشم‌اندازهای طبیعی و فوق‌العاده زیبا واختلاف ارتفاع خیلی زیاد که از ویژگی‌های منحصر به فرد آن می باشد وهر گردشگری را مجذوب خود می کند می توان به دلتای مکونگ و خیلج هالونگ اشاره کرد. دلتای مکونگ مملو از روستاهای هنری، درختان مانگرو و باغ‌ها است که می توان یکی از بهترین تجربه‌ های زندگی قایق‌سواری یا دوچرخه‌سواری را در این جا داشت و خیلج هالونگ که به خلیج اژدها شهرت دارد در لیست میراث جهانی یونسکو نیز می باشد در این خلیج در حدود ۳۰۰۰ جزیره کوچک و بزرگ وجود دارد که جنس این جزیره ها از سنگ آهک است مانند جزیره میمون، جزیره قورباغه و غارهای بی نظیر و شگفت انگیز آن به وسیله باد و موج ساخته شده است مثل غار کیم کوی، غار دائوگو، غارتین لانگ جزئ اماکن دیدنی هالونگ می باشند.

دلتامکونگ

دلتامکونگ

خلیج هالونگ

 

کسانی که دوست دارند در سفرشان آرامش مطلق را تجربه و از طبیعت زیبا و بکر استفاده کنند در تور ویتنام و کامبوج  با اسپیلت همراه شوند.


18/ مهر/1395بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف