WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

یک تور متفاوت در هند؛ سفر به سرزمین یوگی‌ها

یک تور متفاوت در هند؛ سفر به سرزمین یوگی‌ها

29/ شهریور/1396

شمالی‌ترین نقطه کشور اسرارآمیز هندوستان می شود دروازه هیمالیا. همین دو اسم یعنی هند و هیمالیا کافی است تا شما شال و کلاه کنید و با اسپیلت البرز همسفر شوید.


همسفر با یوگی‌ها؛ سوار بر امواج گنگ

اما به هیمالیا و شهر ریشیکش در ایالت «اوتارخاند» که می‏ رسید تازه متوجه می‌شوید هیچ از هندوستان نمی‏ دانید. ریشیکش را مهد یوگا می‌دانند و به همین مناسبت هم به آن شهر یوگی‌ها می‌گویند. شهری که تا از نزدیک نبینید، نمی‌توانید باورکنید مهد یوگاست.

 
تور هند، طبیعت گردی

 

همه چیز به آرامی رود گنگ

همه چیز در شهر ریشیکش به آرامی رود گنگ است که در این شهر جاری است. نه به خاطر مرتاضان و قدیسانی که با لباس‌های نارنجی در شهر پرسه می‌زند بلکه به خاطر آرامش نابی که همه ناملایمات اجتماعی و اقتصادی شهر را بی‌رنگ کرده است. این هم از عجایب زندگی در هند است.


 تور هند، یوگی
 

البته سهم گنگ را در این آرامش نمی‌توانید نادیده بگیرید. اگر اهل مراقبه هستید خنکای نسیم سحرگاهی آن را فراموش نکنید. همنشین گنگ شوید و با نوای آن جاری. رود گنگ از دل شهر می گذرد و دو پل معلق پیاده رو دو قسمت مرکزی شهر را به هم وصل می‌کند. دو پل معلق به «رام جولا» و «لاکشمانجولا» 3 کیلومتر فاصله را خط می‌زنند و دو بخش شهر را به هم پیوند می‌دهند. جایی که رستوران‌های مختلفی وجود دارد که در منو آنها غذا‌های تند و تیز و بدون گوشت هندی به گردشگر پیشنهاد می شود.

 
تور هند، ریشکش

بی قضاوت وارد شوید

با اسپیلت البرز که همراه می‌شوید و به شهر یوگی‌ها که می‌رسید؛ قضاوت را کنار بگذارید. با تجربه‌ها می گویند حضور یکباره می‌تواند عمیق‌ترین ارتباطات عاطفی شما را با یوگا برای همیشه از بین ببرد. بنابراین با خود یکی شوید و به آشرام‌ها ی مختلف سرک بکشید، در کلاس تمرینات روزانه  شرکت کنید و تجربه‌ای ناب را به عنوان سوغات با خود به همراه بیاورید.


 

یوگایی که هر ساله هزاران نفر علاقمند به یوگا برای تکمیل دانسته‌های خود به این شهر می‌کشاند.

 
تور هند، هاری دوبار 


طنازان می‌گویند این شهر آفریده شده است تا در اوج مشکلات اجتماعی و اقتصادی به شما یاد بدهد چگونه آرام بگیرید. با اسپیلت البرز همراه شوید نه به زباله‌های سطح شهر توجه کنید و نه خدایانی که از در دیوار آن سر کشیده‌اند: بدون قضاوت به این سفر بروید.  

آواز غروب‌های گنگ در هاری‏دوار

هاری‏دوار مقدس ترین شهر هندو هاست. این شهر با کمتر از یک ساعت فاصله از ریشی‏کش در کناره رود گنگ واقع شده است. غروب‌های هاری‏دوار در کناره‏ های گنگ یکی از دیدنی‌ترین اتفاق‌های هر روزه این شهر است. مراسمی آئینی که هندوها در کنار رودهای مقدس انجام می دهند بسیاری را به سرچشمه های گنگ می برد تا غروب خورشید در میان نواهای مذهبی به تماشا بنشینند. برگزارکنندگان مراسم پیش از آن که خورشید غروب کند با لباس‌های مخصوص در برابر الهه‌های مورد پرستش خود می‌نشیند.


آتشی روشن می شود و گیاهان و روغن مخصوصی برای تطهیر آتش در آن ریخته می شود. هندوها دراین هنگام شروع به آواز می کنند. آوازی با زبان سانسکریت و هندی. سازهای سنتی با آوازها همراه می شوند. این مراسم دیدنی‌های دیگری هم دارد که با اسپیلت البرز به تماشای آن خواهید نشست.

 تور هند، رود گنگ


 

گنگ در تلاطم کوه‌های مجاور

وجود کوه‌های مرتفع در مجاورت شهر باعث شده تا قصه پرتلاطمی برای رودخانه گنگ نوشته شود و فرصتی باشد برای ماجراجویان علاقه‌مند به رفتینگ. قایق سواری مهیج در دل امواج خروشان که به آب سفید معروف شده است. در سواحل گنگ و در حاشیه جنگل هم کمپ‌هایی قرار دارد که می تواند لحظه‌های ماندگاری را دور از زندگی شهری و تکنولوژی به شما هدیه کند. لحظاتی که با زمزمه آب به خواب می رود و با صدای آب از خواب برمی‌خیزد.

 
تور هند، تاج محل 

تور هند، ریشکش، تاج محل

تاج محل، بنای عشق

تاج‌محل شناسنامه هند است. هر بار که اسمی از هند به میان می‌آید اولین نقطه از آن که در ذهن‌ها به تصویر کشیده می‌شود معماری تاج‌محل است، یکی از عجایب هفتگانه جهان. شاهکاری که به دستور شاهجان گورکانی به نشان محبت و عشقش به همسر ایرانی تبارش «ممتاز محل»  درسال ۱۶۳۱میلادی در سفری جنگی به‌هنگام وضع حمل فوت کرد،  ساخته شد. همین هم باعث شد تا تاج محل را بنای عشق بنامند.

تور هند، طبیعت گردی خارجی

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی تورهند کلیک کنید.

 تهیه مطلب: زهرا کشوری


29/ شهریور/1396تورهای مرتبط
در این بخش تورهای مرتبط با این مطلب آمده است.
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف