WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

مسکو و سنت پترزبورگ

مسکو و سنت پترزبورگ

3/ خرداد/1395

مسکو شهری رودگذر است که در کنار رودخانه بزرگ مسکو قرار دارد که عبور این


مسکو شهری رودگذر است که در کنار رودخانه بزرگ مسکو قرار دارد که عبور این رودخانه از مرکز این شهر همانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا مثل لندن و پاریس نمایی زیبا و لطیف شده را به شهر بخشیده است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو

  کاخ کرملین

 

از ویژگی های جالب شهر مسکو داشتن سیستم متروی قدیمی با قدمتی حدود 100 سال است که این سیستم زیرزمینی با داشتن بیش از 185 ایستگاه و جابجایی بیش از 7 میلیون نفر در روز یکی از بزرگترین سیستم های متروی شهری دنیا است و عمیق ترین تونل های زیرزمینی را در خود دارد. مترویی با  داشتن ایستگاه های متفاوت از لحاظ ساختار بصری و معماری.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکویکی از بزرگترین مجموعه های دیدنی شهر مسکو که هر توریستی آرزوی دیدن آن را دارد مجموعه دیدنی و زیبای میدان سرخ مسکو است که این میدان یکی از دیدنی ترین میادین جهان است که هر ساله شمار زیادی توریست را به آنجا می کشاند. این میدان همچنین محل برگزاری بسیاری از رخدادهای سیاسی و اجتماعی در شهر مسکو است و بسیاری از کنسرت های بزرگ در این میدان برگزار شده است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکوکاخ کرملین یکی دیگر از بناهای معروف جهان است که در غرب میدان سرخ و کنار رودخانه مسکو قرار دارد. این مجموعه بنای 500 ساله که در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است محل زندگی رئیس جمهور روسیه است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو


کلیسای جامع سنت باسیل از دیگر مجموعه های دیدنی شهر مسکو است که در جنوب میدان سرخ قرار دارد. این کلیسای جامع به دستور ایوان مخوف ساخته شده و مانند دیگر آثار و بناهای میدان سرخ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکوسنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است که در شمال غربی ترین نقطه این کشور قرار دارد. این شهر با نام های دیگری همچون پتروگراد و لنینگراد نیز نامیده می شده. این شهر همانند مسکو شهری رودخانه ای و همچنین بندری است و در کنار رودخانه بزرگ نِوا و خیلج فنلاند قرار دارد. در واقع سنت پترزبورگ غربی ترین شهر روسیه و دروازه روسیه با شمال اروپاست.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو

  رودخانه نوا و فستیوال موسیقی در تابستان در شهر سنت پترزبورگ


این شهر بزرگ پایتخت سابق و قدیمی کشور روسیه بوده که در سال 1703 به دستور پتر کبیر ساخته شده و  از همان سال تا 1917 و به مدت 300 سال پایتخت این کشور بوده است. 

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو


این شهر در زمان جنگ جهانی دوم نماد مقاومت سرسختانه در مقابل ارتش آلمان نازی بوده است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو


 
و جالب است بدانید که در زمان قاجاریه این شهر به نام به نام پتل پورت خوانده میشده و از آن به عنوان دورترین نقطه مثال زده میشده چون در آن زمان دانشجویان و روشنفکرانی از ایران برای ادامه تحصیل به آنجا می رفته اند.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو

کاخ مارینسکی


در این شهر قدیمی آثار دیدنی و تاریخی بسیاری قرار دارد و از لحاظ توریست، با داشتن 36 مجموعه تاریخی، 221 موزه، 2000 کتابخانه و بیش از 4000 اثر دیدنی، توریستی‌ترین و دیدنی‌ترین شهر روسیه است و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. (چیزی شبیه به شهر اصفهان).

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو


در این شهر یکی از معروفترین و بزرگترین موزه های جهان قرار دارد. موزه هرمیتاژ در کنار نام بزرگترین موزه های جهان همچون موزه لور فرانسه قرار دارد و یکی از دیدنی‌های دیگر این شهر است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو


از قدیمیترین کلیساهای این شهر می توان به کلیسای جامع سنت ایزاک اشاره کرد که ساخت آن در سال 1818 شروع شده و ساخت آن 40 سال به طول انجامیده. گنبد طلایی این کلیسا نماد مشهور آن است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکوکلیسای اسپیلت البرز بلود یکی دیگر از کلیساهای قدیمی و زیبای این شهر است که در سال 1883 ساخته شده و یکی از زیباترین کلیسای شهر از نظر هنر و معماری است.

تور روسیه، سن پترزبورگ و مسکو


 دیدار از این شهرهای  بزرگ و دیدنیهایش دور از دسترس نیست!
پیام گروه اسپیلت البرز به شما اینست که فرصت دیدار از این شهر را از دست ندهید!
برای دیدن اطلاعات تور روسیه و صعود قله البروس به روی آن کلیک کنید.

تهیه مطلب: تحریریه اسپیلت البرز - افشین یوسفی

 

"


3/ خرداد/1395بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف