تجربه‌ای ناب از سفر به قلب حیات وحش قاره آفریقا

تفاوت تور کنیای اسپیلت البرز با دیگر تورهای رایج چیست؟
سابقه و تخصص در طبیعت‌گردی آفریقا

حیات وحش و طبیعت آفریقا تخصص اسپیلت البرز است. ما اولین سفر کنیا را بهمن ماه 1386 اجرا کردیم و تا امروز بیش از 32 بار تور کنیا یا به صورت ترکیبی با کشورهای تانزانیا و اوگاندا و صعود قله کلیمانجارو در شرق آفریقا اجرا کرده‌ایم.

4 روز سافاری و 3 روز در کنار اقیانوس هند

با توجه به بعد مسافت بین پارک‌های ملی، مناسب نیست که اقامت‌های کوتاه و بازدیدهای سریع، خصوصا در پارک ملی ماسایمارا که جز 5 پارک ملی غنی از حیات وحش در جهان است داشته باشیم و سفرهای سریع، نیاز ما را به تجربه ناب در حیات وحش مرتفع نمی‌کند.

اقامت در هتل‌ها و لوج‌های لوکس با خدمات استاندارد

در این سفر ما در هتل‌ها و لوج‌های لوکس 5 و 4 ستاره اقامت خواهیم داشت. بنا به تجربه 15 ساله ما و آشنایی با انتظارات همسفران‌مان از بهداشت، امنیت و خدمات، ما در آفریقا از هتل‌ها و لوج‌های اقتصادی هرگز استفاده نمی‌کنیم.

بیشترین وعده‌های غذایی

در تورهای طبیعت‌گردی بهتر است همسفران دغدغه غذا و رستوران نداشته باشند و تمرکزشان بر فعالیت‌ها و تجربه‌های سفر باشد. ما در تمام روزهای سافاری به صورت فولبرد تمام وعده‌ها و در روزهای استراحت و ساحل در پایان سفر، شام‌های شایسته‌ای را در ریسورت ساحلی لوکس‌مان تدارک دیده‌ایم.

2 پرواز داخلی

لازمه سافاری و رفتن به داخل حیات وحش، ماشین‌سواری‌های طولانی است. پس بعد از سافاری و زمانی که وارد فاز استراحت و ساحل می‌شویم بهتر است با ون‌ها و جاده‌های کنیا خداحافظی کنیم و مسیر طولانی نایروبی تا مومباسا را، رفت و برگشت با هواپیما برویم.

برای دریافت مشاوره و رزرو رایگان، اطلاعات تماس خود را وارد کنید


عکس‌هایی از جاذبه‌های این تور

اسب‌های ابی دریاچه نایواشا
اقامت در ساحل مومباسا
بازدید از حیات وحش خاص کنیا
پارک ملی دروازه جهنم
تجربه بازدید از قبایل ماسایی
تجربه غذا دادن به زرافه‌ها در پارک زرافه‌های نایروبی
برای رزرو رایگان و دریافت جزئیات تور کنیا کلیک کنید

تور ماجراجویی در سیبری بیشتر
تور کنیا و اوگاندا بیشتر
تور کوبا بیشتر
تور بوتان بیشتر
تور نامیبیا و آبشار ویکتوریا بیشتر

همسفران اسپیلت البرز درباره ما چه می‌گویند؟

  • دکتراسدالله سعادت نیاکی
  •  مهناز یوسفی
  • محسن فراهانی راد
  •  نازیلا ابراهیم
دکتراسدالله سعادت نیاکی، متخصص بیهوشی و از پزشکان مطرح ایران، 105 روز با اسپیلت البرز در سفر بوده است.
اسپیلت البرز را مجرب‌ترین شرکت گردشگری در زمینه طبیعت‌گردی می‌دانم، توانمندی در برنامه‌ریزی، مدیریت و اجرای تورها، تمایز مهم اسپیلت البرز است. دفتر دوم شرح جهانگردی‌هایم را در کتاب " من، سفرهایم و ماجراهای دیگر" با شرح سفر 16 روزه به کشورهای یونان، بلغارستان و صربستان آغاز کرده‌ام که در نوروز 98 توسط اسپیلت البرز اجرا شد؛ طی این سفر زمینیِ خاص، موفق شدیم از جاذبه‌های کمتر شناخته شده‌ی ویژه در بالکان دیدار کنیم. مدیران این مجموعه، تجربه و شناخت عمیقی درباره‌ی شناسایی مقصد دارند و سابقه‌ی طولانیشان در طراحی تورهای متمایز باعث شده که همواره در معرفی ناشناخته‌های جهان پیشرو و یکه تاز باشند.
مهناز یوسفی، که با خانواده سفر می‌کند، تاکنون بیش از 30 روز با اسپیلت البرز در سفر بوده است.
ما چند خانواده و دوست هستیم که سال‌هاست با دوست‌های خانوادگی، فرزندان و نوه‌ها دسته جمعی با اسپیلت البرز به سفر می‌رویم توجه ویژه به خانواده‌ها و آسایش خاطر را از مهم‌ترین ویژگی‌های تورهای اسپیلت البرز می‌دانم.
محسن فراهانی راد، کوهنورد حرفه‌ای و طبیعت گرد ماجراجو، تاکنون 123 روز با اسپیلت البرز در سفر بوده است.
مرا دوباره به آن روزهای خوب ببر... سپس رها کن و برگرد... من نمی‌آیم. سفر در جستجوی آرامش است و همه ماجراجویی‌ها و هیجانات بیشتر برای آرامش بیشتر...
امکان پرداختن به ماجراجویی‌های دلخواه و هیجان‌ها، در عین رعایت حقوق سایر همسفران همان چیزی است که باعث می‌شود از سفر با اسپیلت البرز لذت واقعی ببرید، چرا که مدیریت تورهای این مجموعه همیشه از یک پروسه‌ی حساب شده، عبور کرده و در تورهای منحصر به ‌فردی که همه ساله اجرا می‌کنند، نگرانی‌ای بابت ناهماهنگی یا ایجاد مزاحمت برای خانواده‌ها یا سایر اعضای تور ندارید. همه می‌توانند خود واقعی‌شان را در سفر زندگی کنند؛ صمیمیت و همدلی‌ای که در سفر با اسپیلت البرز تجربه می‌کنید، نشانه‌ی تجربه‌ی بالای تورگردانیِ چندین ساله‌ی این مجموعه‌ی خلاق است. به نظرم طراحی خاص مسیر سفر و مدیریت حرفه‌ای تورها، وجه تمایز تورهای اسپیلت البرز با بقیه تورها است.
نازیلا ابراهیم، یک خانم مجرد و بسیار اهل سفر و مدیر تحقیقات یک شرکت صنعتی باسابقه است و تاکنون 153 روز با اسپیلت البرز در سفر بوده.
من چون تنها سفر می‌کنم در تورهای اسپیلت ‌البرز همیشه امنیت فراوانی داشته‌ام. خاطرم هست برای تولد 40 سالگی‌ام توی ذهنم بود کار خاصی بکنم اما درگیر یک پروژه کاری شدم، تا حدی که روز تولدم وسط یک جلسه خیلی جدی بودم و هیچ کار هیجان‌انگیزی انجام ندادم. چند روز بعد، در تور راهپیمایی دور دماوند اسپیلت‌ البرز شرکت کردم و با یک سورپرایز فوق‌العاده مواجه شدم؛ اسپیلت‌ البرز خاص‌ترین جشن تولدم را در کوهستانی که بسیار دوستش دارم، در یک شب زیبا و در محل کمپی در ارتفاع بالای 3000 متر با یک عالم بادکنک‌های رنگی برای من برگزار کرد، این اولین تولد من در سفر بود و آن شب، دوست داشتنی‌ترین و خاص‌ترین لحظات زندگی من در دل طبیعت بکر. من با اسپیلت البرز 40 ساله شدم و به قول اسپیلتی‌های عزیز، لحظه‌های ناب این سفرها همیشه در ذهن‌ من باقی خواهد ماند.

لیدرهای ما چه کسانی هستند؟

سهند عقدایی

سهند مدیرعامل و از مؤسسین اسپیلت البرز است. او تا به حال، در بیش از 70 سفر خارجی تورهای متنوعی را اجرا کرده و یا به کاوش پرداخته است. سهند همیشه سعی می‌کند با دستاوردهایی مبتکرانه از سفرهای تحقیقی خود برگردد؛ سهند اخیرا درگیر طراحی و سرپرستی سفرهای ماجراجویانه به قطب شمال و جنوب بوده است. سهند درباره‌ی جزییات وقایع سیاسی و تاریخیِ کشورهای جهان اطلاعات به‌روزی دارد. ورزشکار حرفه‌ای است، رشته‌ی دانشگاهی او مهندسی مکانیک است.

مژگان خلیلی

مژگان در 12 سال گذشته، تورهای اسپیلت البرز را در 23 کشور دنیا اجرا کرده است؛ او هم‌اکنون مدیر داخلی اسپیلت البرز است. مژگان دکترای فلسفه دارد و از برگزیدگان بنیاد نخبگان کشور است. به زبان انگلیسی، فرهنگ و ادبیات جهان تسلط دارد؛ عاشق کوهنوردی و کشف مقاصد جدیدِ سفر است.

حسین صفدری

حسین صفدری، راهنمای طبیعت‌گردی و کوهستان، متولد 1364 در تهران است. علاقه بسیار زیاد او به طبیعت موجب شد تا در آغاز نوجوانی سفرهای ماجراجویانه و طبیعت‌گردی خود را به نقاط بکر ایران آغاز کند. این علاقه سبب شد تا حسین تحصیلات دانشگاهی خود را نیز در زمینه گردشگری ادامه دهد و گردشگری را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب کند.

یلدا ضمیری

یلدا مهندس برق-الکترونیک است که ١١ سـال به صـورت حرفـه‌ای راهنمای تورهـای طبیعت‌گردی داخلی و خارجی اسپیلت البرز مـی‌باشد، همچنین در بازرگانی ،طراحی و عملیات تورهای ورودی نیز فعالیت کرده است. یلدا که اکنون به ١٦ کشور دنیا در ٢٥ سفر خارجی خود در ٣ قاره سفر کرده آرزو دارد لذت سفر را به همه بچشاند. برای او حفظ محیط زیست در اولویت است. یلدا به کوه، یوگا و موسیقی و کار با چوب علاقمند است.

شهاب شریف‌زاد

شهاب بیش از 5 سال است که با اسپیلت البرز به عنوان راهنمای تورهای خارجی، ورودی و داخلی همکاری می‌کند. شهاب یک جهانگرد با تجربه است و وقتی به کشوری می‌رود به قول دوستانش آنجا را زیر و رو می‌کند و جای ندیده‌ای باقی نمی‌گذارد. شهاب مهندس معمار زبردست است و در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی شهرت زیادی دارد.

امین بشیری

امین بشیری راهنمای سفر، منجم آماتور و مروج علم متولد 1365 در همدان است، علاقه‌ی زیاد او به علم ستاره شناسی و کشف ناشناخته‌ها باعث شد تا در آغاز جوانی برای پیدا کردن رصدگاهی تاریک برای رصد آسمان شب، سفرهایش را شروع کند و به تاریک‌ترین و بکرترین نقاط ایران سفر کند. رشته‌ی دانشگاهی او برق الکترونیک است و به سنگوردی علاقه‌ی زیادی دارد.
جهت دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در تماس باشید.
تور کنیا اسپیلت البرز
اسپیلت‌البرز با شعار "تجربه های ناب زندگی در دل طبیعت " در بیش از 44 مقصد خارجی همچون قطب شمال و جنوب، جنگل‌های آمازون، پارک‌های حیات وحش و ... در کشورهای مختلف آفریقایی، آمریکایی، آسیایی و اروپایی تورهای جهانگردی با زمینه غالب طبیعت‌گردی، طراحی و اجرا کرده و در سال‌های متوالی 97 و 98 از طرف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان آژانس برتر سال معرفی شده است.