اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

تور عبور از البرز (اجرای اول)

راهپیمایی طالقان به تنکابن ظرفیت محدود
21,600,000 ریال
3 روزه
از 19 تیر 1398
تماس با اسپیلت البرز کد 3129 رزرو / خرید آنلاین
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
 • زمان حرکت: چهارشنبه 1398/04/19 - ساعت 05:00 صبح
  (لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید.)
 • استان‌های مورد بازدید: البرز مازندران
 • مدت: 3 روزه از 19 تیر (3 روز و 2 شب)
 • بیشترین فعالیت: 4
 • زمان بازگشت: 1398/04/21 حدود ساعت 22:00
 • تعداد روز مرخصی: نیاز به 1 روز مرخصی + 1 روز 5شنبه
 • اقامت: 2 شب کمپ مجهز
 • تعداد وعده‌های غذایی: 7 وعده با اسپیلت البرز
 • محل حرکت: میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی، کمی بالا تر از فروشگاه شهروند، جلوی بانک سامان.
 • وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات
 • قیمت: 21,600,000 ریال رزرو / خرید آنلاین
 • وسیله نقلیه محلی: قاطروسیله نقلیه محلی (چهارپایان به تعداد لازم برای حمل کوله پشتی ها.)

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها
 •  یک ترکینگ ناب خواهیم داشت به منظور عبور از بکر ترین قسمتهای رشته کوه البرز "از طالقان تا تنکابن"، مسیری که همه ساله طبیعت گردان خارجی زیادی از    ملیت‌های مختلف برای پیمایش آن تحت عنوان تور عبور از البرز به ایران سفر می کنند.
 • دو شب اقامت به یادماندنی در کمپ مجهز اسپیلت البرز خواهیم داشت که در ارتفاع 2800 متری از سطح دریا برپاست.
 • این کوهپیمایی دلچسب از روستای پراچان طالقان در دامنه های جنوبی البرز شروع و از طریق یک "ایل راه قدیمی کوهستانی" وارد منطقه حفاظت شده بلسکوه شده که پوشش گیاهی و جانوری منحصر به فردی دارد و نهایتاً با عبور از جنگلهای شمال کشور و دره سه هزار به تنکابن و سواحل دریای خزر می رسد.
 • در بلندترین ارتفاعات مسیر به منطقه علم کوه و تخت سلیمان نزدیک شده و چشم انداز مسحورکننده قله های لشکرک و خرسان را برای عکاسی خواهیم داشت.
 • در همین فصل تابستان با توجه به مراتع پوشیده از گل و گیاهان متنوع دوباره بهار برایمان تداعی می شود.
 • عبور از خنکای رودخانه و جویبارهای متعددی که در میان مرغزارهای زیبای منطقه جاریست انسان را به حظ کافی می رساند.
 • چشمه سارهای فراوان و آبشارهای کوچک و بزرگی که در طول مسیر دلبری میکنند همه و همه از جاذبه هایی است که در این سفر می توان از آنها لذت برد و در کوله بار خاطرات جای داد.
 • عوارض طبیعی منطقه همچون "سنگ دروازه" و صخره‌های گرانیتی آتشفشانی از یک سو و صدای گوش‌نواز پرندگان جنگلی در سوی دیگر ویژگی خاصی به برنامه        می دهد.
 • همچنین در زمان های مختلف این تور آموزه های کاربردی در طبیعت و کوهستان نیز توسط سرپرستان مجرب اسپیلت البرز ارائه می گردد.

 درجه سختی 4: میزان فعالیت این تور سنگین می باشد شامل: پیاده روی و کوه پیمایی در مسیر های پاکوب شده (روز اول حدود 5 ساعت، روز دوم حدود 8 ساعت و روز سوم حدود 6 ساعت). در این تور کوله پشتی های سنگین و بار تدارکات با چهارپایان حمل می گردد لذا طبیعت گردان به صورت سبک بار پیاده روی می نمایند.

توجه 1: رفتن در این برنامه آمادگی جسمانی خوبی را می طلبد لذا از پذیرفتن افراد بزرگسال محترمی که آمادگی جسمانی کافی برای این برنامه را ندارند و همچنین نوجوانان دوست داشتنی زیر پانزده سال جداً معذوریم، این عزیزان را با کمال میل به تور های سبک تر و جذاب دیگر اسپیلت البرز که همزمان با همین برنامه در حال اجراست دعوت می‌کنیم.

توجه 2: کوهنوردان گرامی که می خواهند در این تور ثبت نام نمایند علاوه بر داشتن آمادگی جسمانی کافی برای فعالیت هایی که در بالا ذکر شده و همچنین داشتن لوازم ضروری سفر که آنها را بر شمرده ایم، لازم است با شرایط اقامت در کمپ و ارتفاع آشنایی قبلی داشته باشند.

 

آلبوم عکس تور عبور از البرز (اجرای اول)


به روی عکس‌ها کلیک کنید تا عکس‌های سفر را بزرگ‌تر ببینید.

عکس‌های بیشتر
تصویر 3 از 11
اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 رستوران اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت گردشگر کمپ مجهز اسپیلت البرز کمپ مجهز -
2 کمپ مجهز اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز کمپ مجهز اسپیلت البرز کمپ مجهز -
3 کمپ مجهز اسپیلت البرز خانه محلی اسپیلت البرز - - -
اقامت‌ها: 2 شب کمپ مجهز
سهم اسپیلت البرز کلا 7 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه 2 وعده ناهار 2 وعده شام
سهم مسافر کلا 1 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار
تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 3 وعده
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
به سوی اتوبان قزوین حرکت کرده و صبحانه را در رستوران نوش جان می کنیم، مسیرمان به سوی طالقان است و از آنجا به روستای کوهپایه ای پراجان در جنوب رشته کوه البرز می رویم، این روستای زیبا نقطه آغازین پیاده روی و کوهپیمایی ما به منظور "عبور از البرز" است. راهی که جریان زندگی عشایر در طول تاریخ ایجادش کرده.
کوله پشتی های مان را بر چهارپایان بار کرده و همانند نیاکان‌مان در ایل راه هزار ساله تهران شمال به راه می افتیم، پیاده روی و کوهپیمایی را به شکل تیمی و آرام و با استراحت های لازم انجام می دهیم، در جای جای مسیر با پوشش گیاهی و جانوری منطقه آشنا می شویم، برای صرف ناهار و استراحت در منطقه "سنگ دروازه" که یک عارضه طبیعی منحصر به فرد است توقف خواهیم نمود، عکس های یادگاری در کنار این پدیده طبیعی و زمین شناختی لذت‌مان را بیشتر می کند، با ادامه مسیر در این راه قدیمی به مرتع زیبای "دمچه" می رسیم همانجایی که کمپ مجهز اسپیلت البرز برپا شده است (ارتفاع 3200 متری از سطح دریا).
با مستقر شدن در کمپ و آن هوای خنک حالا نوشیدنی های گرم بسیار دلچسب خواهد بود، سپس در چادر اجتماعات کمپ دور هم جمع می شویم تا از مباحث کاربردی مربوط به طبیعت و کوهستان توسط مربیان مجرب اسپیلت البرز بهره مند شویم، صرف شام و استراحت شبانه در سکوت طبیعتی به دور از شهر و آبادی فعالیت امروزمان را پایان می دهد.
حدود 5 ساعت کوهپیمایی
صبحانه در رستوران توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط گردشگر شام در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 2
بیداری در طراوت صبحگاهی و صرف صبحانه ای دلچسب در فضای "کمپ اسپیلت البرز" فراموش نشدنی است، حالا کوله پشتی‌هایمان را برای بار زدن بر چهارپایان جمع و جور می کنیم و تحویل می دهیم، شروعی دوباره و ادامه صعود به شکل تیمی و در آرامش کامل با استراحت های لازم در طول مسیر، می رویم تا به گردنه میش چال برسیم و دیدن دنیایی دیگر در پشت رشته کوه البرز و گستره کاسپین.
در این فصل گرم تجربه قدم گذاشتن بر روی برفهای گردنه میش چال بسیار شعف انگیز خواهد بود، اینجا نقطه پایان سربالایی های مسیر است و از این پس تمام راه سرازیر خواهد بود، در این منطقه بهشت گونه توقف می کنیم برای خوردن و آشامیدن تا جانی دوباره بگیریم، این نقطه با توجه به اشرافی که به کل منطقه دارد بهترین مکانیست که مربیان اسپیلت البرز می توانند شما را با تعداد زیادی از قلل و دره های مشهور آشنا کنند.
در این زمان آپشنی اضافه داریم تحت عنوان صعود سبک به یکی از قلل فرعی منطقه و بازگشت به همین تقطه البته برای همسفران داوطلبی که خستگی را به خود راه نداده اند، اینجا نیز عکاسی از مناظر و چشم اندازهایش آمار عکس های زیبای‌مان را افزون می کند.
مسیرمان در کنار چشمه ساران و جویبارها ادامه دارد تا به کمپ بعدی اسپیلت البرز برسیم، حالا در این کمپ ییلاقی و مشرف به رودخانه وقت‌مان آزاد است برای ریلکسیشن و نوشیدن چای قهوه، آخرین قطعاتی که پازل امروز را به کمال می رساند نوش جان کردن شام و مراسم دورهمی در چادر اجتماعات و نهایتاً خوابی پر از رویاهای قشنگ.
حدود 4 ساعت کوهپیمایی
صبحانه در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 3
بیداری در خنکای صبحگاهان و خوردن آخرین صبحانه سفر در این ییلاق سرسبز برای همیشه در خاطرمان خواهد ماند.
امروز هم مثل ایلات و عشایر کار جمع آوری وسایل و بار زدن بر چهارپایان را انجام می دهیم و سپس در مسیری با شیب رو به پایین حرکت می کنیم تا به آبگرم طبیعی درون یک غار کوچک برسیم، در صورت تمایل استفاده به شکل بدوی از این آب شفابخش تجربه خوبی خواهد بود!
مسیرمان در کنار آبشارها و رودخانه های زیبای منطقه ادامه دارد تا ظهر هنگام به باغات بالا دست روستای درجان برسیم، به یک مزرعه و خانه ای که برای صرف ناهار هماهنگ شده ورود می کنیم، دست و صورتی به آب زده و دور سفره ای می نشینیم برای خوردن غذاهای لذیذ از دست پخت زنان روستا و سپس استراحتی کوتاه.
پایان این سفر کوچ مانند ما یک پیاده روی سبک و فوق العاده جذاب است در میان باغات و مزارع روستای درجان تا به ماشین تور برسیم، حالا باید به سوی تهران بازگردیم البته با کوله باری از خاطرات ماندگار، پیش بینی می کنیم رسیدن‌مان به میدان آرژانتین حدوداً ساعت23 (11 شب) باشد.
حدود 5 ساعت کوهپیمایی
صبحانه در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز ناهار در خانه محلی توسط اسپیلت البرز
تاریخ این تور روی تقویم مشخص است.
تیر مرداد
ش ی د س چ پ ج
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 مرد 2 3 4
اجرای تور تعطیل
سایر خدمات

 

 • اسپیلت البرز در تور ترکینگ عبور از البرز به ازای هر 5  نفر صعود کننده، حداقل یک نفر مربی کوهنوردی مجرب را به عنوان راهنما و حمایتگر تیم در نظر می گیرد تا ایمنی تور بیشتر شود.
 • وسیله نقلیه توریستی با کیفیت و متناسب با تعداد نفرات، قاطر جهت حمل کوله پشتی ها طی سه روز متمادی که کوهنوردان بتوانند سبکبار حرکت کنند، بیمه مسئولیت مدنی سفر.
 • دو شب اقامت فراموش نشدنی در کمپ های مجهز اسپیلت البرز واقع در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا شامل: چادر های دو نفره با کفپوش فوم عایق در مقابل سرما، چادر اجتماعات و غذا خوری با میز و صندلی و روشنایی، چادر توالت صحرایی، چادر آشپزخانه با تجهیزات طبخ غذای گرم، مسئول تدارکات و آشپزی.
 •  آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد اسپیلت البرز برای بالا بردن دانش و مهارت کوهنوردان.
 • توجه: همه خدماتی که در بالا اشاره شده بلاشک ایمنی کار را افزایش داده، دغدغه و دل نگرانی شما را کمتر می کند تا فقط به صعود فکر کنید و از طبیعت لذت ببرید، تردیدی نیست که در این حالت شانس موفقیت شما برای صعود به قله بیشتر خواهد شد.

 


لوازم سفر و توصیه‌ها
در اینجا توصیه‌های ما برای لوازم سفر و سایر موارد آمده است.
لوازم ضروری

لوازم پیشنهادی

سایر توصیه‌ها

قمقمه آب را از منزل پر کنید.

حجم کوله پشتی باید مناسب برای حمل کلیه وسایل، آب و خوراکی های مورد نیازتان در طی روز باشد.

اگر تحت درمان خاصی هستید حتماً داروی مصرفی خود را همراه داشته باشید.

اگر علاوه بر فهرست فوق، وسایل دیگری موردنیاز باشد توسط سرپرست برنامه اطلاع رسانی خواهد شد.رزرو و خرید آنلاین تور عبور از البرز (اجرای اول) | از 19 تیر 1398
پیشنهاد ما این است که آنلاین خرید کنید. مراحل ساده و دقیق است. در پایان قرارداد سفر نیز صادر می‌شود.
نوع ثبت‌نام
تعداد
نفر
قیمت هر نفر
21,600,000 ریال
مبلغ قابل پرداخت
21600000 ریال
لطفا نوع ثبت‌نام خود را انتخاب نمایید.
ظرفیت تور محدود است.
خرید آنلاین به منزله ثبت نام قطعی است.
پس از ثبت نام همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
7
این فرصت را دارید با پرداخت 50% مبلغ، ثبت نام را قطعی کنید.
7
ظرفیت این تور محدود است. پیشنهاد می‌کنیم نسبت به خرید آنلاین یا رزرو 50% اقدام کنید.
7
صرفاً اگر قبلا از این رزرو یا پرداخت کرده‌اید از این جا می‌توانید مبلغ الباقی تور را وارد کنید.
لطفا همان آدرس ایمیل و شماره تلفن همراهی را که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد کنید.
اگر هنوز مبلغی از هزینه‌ی سفرتان باقی‌مانده می‌توانید از این گزینه برای پرداخت استفاده کنید.
اگر موفق به تسویه نشدید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
7
نام
نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل

اطلاعات تکمیلی

 دیگر روشهای خرید تور:

در صورتی‌که ثبت‌نام آنلاین برای شما امکان پذیر نبود، می‌توانید با بخش فروش اسپیلت البرز تماس گرفته و پس از اطمینان از وجود ظرفیت تور، مبلغ سفر را به حساب ذیل واریز کرده و آنگاه مشخصات واریزی خود را به همکاران فروش ما اطلاع دهید.

 

نام بانک پارسیان
شماره کارت

6221-0612-1032-7245

شماره حساب

47000519236600

شماره شبا

IR900540103647000519236600

نام صاحب حساب

سهند عقدایی

 

 

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد  1 را به 02166902680 شماره تلفن اسپیلت البرز ارسال نمائید.

قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.