اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز
این تور برگزار شده است.

تور دریاچه گهر و دره نگار

دامان آبی اشترانکوه
3.5 روزه
از 13 خرداد 1398
تماس با اسپیلت البرز کد 2985
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
 • زمان حرکت: دوشنبه 1398/03/13 - ساعت 23:00
  (لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید.)
 • مدت: 3.5 روزه از 13 خرداد (3 روز و 3 شب)
 • بیشترین فعالیت: 4  راهپیمایی سنگین شامل: پیاده روی، دره نوردی و کوهپیمایی.(روز اول 7 ساعت و روز دوم 3 ساعت و روز چهارم 6 ساعت) در طول پیاده روی کوله پشتی ها با چهارپایان حمل میشود و شما سبک بار کوهپیمایی خواهید نمود.
 • زمان بازگشت: 1398/03/16 حدود ساعت 22:00
 • اقامت: 1 شب استراحت شبانه در اتوبوس2 شب کمپ مجهز
 • تعداد وعده‌های غذایی: 7 وعده با اسپیلت البرز
 • محل حرکت: میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی، کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان.
 • وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس VIP تختخواب شو 25 نفره
 • وسیله نقلیه محلی: مینی‌بوس (مینی بوس محلی برای مسیرهای کوهستانی، چهارپایان برای حمل کوله پشتی طبیعت‌گردان در مسیر های پیاده روی.)

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها
 • پیاده روی و کوه‌پیمایی در دامنه‌های اشترانکوه
 • دیدار از دریاچه کوهستانی گهر و آب بازی در زلال آب‌های خنک
 • گشت ساحل و جنگل‏ بید و گذران 2 شب اقامت کمپینگ چادر در کنار دریاچه
 • شب نشینی دور آتش در خنکای گهر
 • پیمایش دره افسانه ای نگار(نی‌گا) و دره گردوهای وحشی.

لازم به ذکر است از پذیرفتن کودکان دوست داشتنی زیر دوازده سال وهمچنین افراد بزرگسال محترمی که آمادگی جسمانی کافی برای این برنامه را ندارند معذوریم، این عزیزان را با کمال میل به سفرهای طبیعت گردی سبک و جذاب دیگر اسپیلت که همزمان با همین برنامه در حال اجراست؛ دعوت میکنیم.

اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 - - - - - - استراحت شبانه در اتوبوس اتوبوس VIP
2 رستوران اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز طبیعت اسپیلت البرز کمپ مجهز کنار دریاچه رویایی گهر
3 طبیعت اسپیلت البرز طبیعت اسپیلت البرز طبیعت اسپیلت البرز کمپ مجهز کنار دریاچه رویایی گهر
4 طبیعت اسپیلت البرز رستوران گردشگر - - -
اقامت‌ها: 1 شب استراحت شبانه در اتوبوس 2 شب کمپ مجهز
سهم اسپیلت البرز کلا 7 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه 2 وعده ناهار 2 وعده شام
سهم مسافر کلا 1 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار
تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 3 وعده
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
شبانه با اتوبوس VIP تختخواب شو به سوی اتوبان قم حرکت می کنیم و مسیرمان را تا لرستان ادامه می دهیم.
وسیله نقلیه اصلی
اقامت در استراحت شبانه در اتوبوس
روز 2
به شهر دورود که رسیدیم صبحانه را در رستوران نوش جان می کنیم، در همین مکان رستوران اقدام به آماده کردن وسایل مورد نیازمان در قالب یک کوله پشتی‌کوچک و کاملاً سبک می کنیم، در مسیر راه پیمایی باید این کوله پشتی کوچک را هر نفر خودش حمل نمایید، همچنین هر نفر می بایست کوله پشتی بزرگ و سنگینش را برای حمل توسط چهار پایان باربر به شکلی مرتب و بدون زوائد اضافی و بدون اینکه چیزی از کوله پشتی آویزان باشد ببندد و کناری بگذارد. حالا باید تا "چشمه خیه" که محل شروع پیاده روی مان است را با مینی بوس‏‌های در اختیار تور طی کنیم.
در اینجا کوله پشتی‌ها به چهارپایان باربر تحویل داده می شود تا پیاده‏ روی خود را در مراتع و کوهستان به صورت سبکبار آغاز کنیم، حالا در یک "ایل راه" باستانی قرار داریم که اقوام لر در این مسیر ییلاق و قشلاق می کرده اند، در طول این ایل راه از جنگل گردو گذر کرده و دره اعجاب انگیز نگار(نی‌گا) را پیموده و همچنین چندین مرتبه از رودخانه عبور می کنیم، دره بکر نگار همواره محل رویش میوه های جنگلی همچون انگور و تمشک و انجیر و بلوط بوده و در نتیجه جولانگاه وحوش منطقه می باشد، در تورهای قبلی اسپیلت البرز بارها رد و اثرات خرس را دیده ایم که البته از انسان به ویژه گروه به شدت دوری می کند، ادامه راه ما را به چشمه " آب سفید" می رساند، در خنکای کنار چشمه استراحتی خواهیم داشت برای نوشیدن آب گوارایش و رفع خستگی و صرف ناهاری دلچسب.
از این پس که راه مان را کمتر از یک ساعت ادامه دهیم به یکباره دریاچه ای نیلی رنگ جلوی چشمان‌مان ظاهر شود، می رویم به کمپ مجهز اسپیلت البرز در بیدستان کنار دریاچه گهر تا ضمن نوشیدن چای آتشی چادرها را تحویل بگیریم و مستقر شویم، حالا وقتمان آزاد است برای آبتنی و گشت اطراف دریاچه تا زمان صرف شام و شب نشینی دور آتش.
صبحانه در رستوران توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در طبیعت توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 3
بعد از صرف صبحانه گشت جذابی را برنامه ریزی کرده‌ایم تا با عبور از ساحل شمالی دریاچه به گشت و گذار در جنگل بید آن سوی گهر بپردازیم، در این مسیر مناظر بی مانندی وجود دارد برای عکاسی، نزدیک ظهر شده و حالا وقت بازگشت به کمپ است تا ناهارمان را نوش جان کنیم و استراحتی داشته باشیم.
بعد از ظهر پیاده روی اختیاری در دامنه های اشترانکوه را داریم، کسانی هم که به جای پیاده روی تمایل به آب بازی و شنا داشته باشند در کمپ می مانند تا با رعایت اصول ایمنی از آب زلال دریاچه بیشتر استفاده کنند. بعد از غروب آفتاب همگی جمع می شویم در کمپ برای صرف شام و شب چره، در پایان به جمع‌آوری و بستن کوله پشتی سنگین مان می پردازیم که قرار است فردا توسط چهارپایان باربر حمل شود. حالا زمان خواب آرام شبانه در سکوت گهر است پر از رویا های قشنگ.
صبحانه در طبیعت توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در طبیعت توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 4
امروز صبح لازم است کمی زود تر بیدار شویم و آخرین صبحانه سفر را نوش جان کنیم، کوله پشتی‌های‌مان را به مسئول باربری چهارپایان می‌دهیم و به صورت سبکبار پیاده روی را آغاز می کنیم، برای بازگشت به شهر درود مسیر دیگری را انتخاب کرده ایم، باید بعد از گذشتن از کنار چشمه "آب سفید" از بلندای گردنه مشهور پنبه کار عبور کنیم البته با توقف های لازم برای استراحت در بین راه، پیمایش امروز در نهایت ما را به مراتع زیبای چشمه خییه خواهد رساند برای تحویل گرفتن بارها از چهار پایان.
اینجا مینی‌بوس ها هماهنگ شده هستند تا سوار شویم و به شهر دورود برویم، صرف نهارمان در رستوران است و در همان‌جا نیز جابه‌جا می شویم از مینی‌بوس ها به اتوبوس 25 نفره VIP تخت شو، حالا با انرژی فراوانی که از این تور طبیعت گردی ناب دریافت کرده‌ایم در شور و نشاط جمعی به سوی تهران روانه می شویم و به سفرهای آینده می اندیشیم، پیش بینی می‌کنیم حدوداً ساعت 22 (10 شب) به میدان آرژانتین برسیم.
صبحانه در طبیعت توسط اسپیلت البرز ناهار در رستوران توسط گردشگر
با زدن دکمه نقشه را بزرگ کنید تا ببینید کجا و از چه مسیری می‌رویم.
سایر خدمات

مینی بوس محلی برای مسیر های کوهستانی، حیوانات چهارپا برای حمل کوله پشتی ها، پرداخت ورودیه های لازم، میوه و پذیرایی های میان وعده، بیمه مسولیت مدنی سفر، راهنمای طبیعت گردی، آشپز و راهنمای محلی.


در حال حاضر امکان "رزرو / خرید آنلاین" وجود ندارد.

اطلاعات تکمیلی

 دیگر روشهای خرید تور:

در صورتی‌که ثبت‌نام آنلاین برای شما امکان پذیر نبود، می‌توانید با بخش فروش اسپیلت البرز تماس گرفته و پس از اطمینان از وجود ظرفیت تور، مبلغ سفر را به حساب ذیل واریز کرده و آنگاه مشخصات واریزی خود را به همکاران فروش ما اطلاع دهید.

 

نام بانک پارسیان
شماره کارت

6221-0612-1032-7245

شماره حساب

47000519236600

شماره شبا

IR900540103647000519236600

نام صاحب حساب

سهند عقدایی

 

 

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد  1 را به 02166902680 شماره تلفن اسپیلت البرز ارسال نمائید.

قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.