اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز
festival

جشنواره تورهای داخلی نوروز 98

این تور از محصولات داخل سایت حذف شده است.

تور کویرنوردی ترکیبی

شتر، آفرود، پیاده (Multi Activtiy)
3 روزه
از 2 آذر 1397
تماس با اسپیلت البرز کد 2807
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
 • زمان حرکت: جمعه 1397/09/02 - ساعت 05:00 صبح
  (لطفا نیم ساعت قبل در محل قرار حضور یابید.)
 • مدت: 3 روزه از 2 آذر (3 روز و 2 شب)
 • بیشترین فعالیت: 3  در جه سختی این تور 3 یا به عبارتی فعالیت متوسط متمایل به نیمه سنگین و ماجراجویانه می باشد. (چندین ساعت آفرود، 2 تا 3 ساعت شتر سواری و 2 تا 3 ساعت پیاده روی در کویر) افراد شرکت کننده در این تور جذاب لازم است آمادگی جسمانی خوبی داشته باشند.
 • زمان بازگشت: 1397/09/04 حدود ساعت 22:00
 • اقامت: 2 شب کمپ مجهز
 • تعداد وعده‌های غذایی: 8 وعده با اسپیلت البرز
 • محل حرکت: میدان آرژانتین،ابتدای خیابان بیهقی، کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان.
 • وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات
 • وسیله نقلیه محلی: پاترول (هر پاترل برای 4 نفر(یک نفر جلو و سه نفر عقب) البته در توقف های متعددی که داریم همسفران باید جای خود را با هم عوض نمایند.)

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها

اوج کویرنوردی (Multi Activtiy)

1- قسمت‌هایی از مسیر که سواره طی می‌کنیم: تهران تا منطقه را با ماشین توریستی می‌رویم، بخشی از مسیر سفر با قافله شتر خواهدبود، بخشی به صورت آفرود و سافاری هیجان‌انگیز درفراز و نشیب تپه‌های ماسه‌ای و بخشی دیگر عبور از بستر دریاچه نمک که همه آن‌ها به نظر غیر قابل عبور می‌رسد، بخشی نیز از میان جنگل‌های گز و تاق کویری می گذریم.

2- قسمت‌هایی که پیاده می‌رویم: بخشی از طی مسیر در میان تاق‌زار، یک قسمت در لابه‌لای رمل‌های ماسه‌ای کاملاً بکر، بخشی در بستر دریاچه نمک، قسمتی در جزیره سرگردان و بخشی نیز کویرپیمایی شبانه زیر آسمان پرستاره خواهد بود.

3- قسمت‌های بخوربخور: نوش جان کردن ماهی قزل آلای کویر. بله تعجب نکنید قزل‌آلایی که در کویر پرورش می‌یابد. نوش جان کردن چلوکباب لذیذ شتر، نوش جان کردن کتلت بسیار خوشمزه بز، (برای همسفران گیاه خوار که از هنگام ثبت نام اعلام کرده باشند امکان تهیه غذاهای غیر گوشتی ساده وجود دارد)، نوش جان کردن دمنوش از گیاهان کویری، نوش جان کردن شربت عرقیجات منطقه، نوش جان کردن سالاد و سبزی تازه در تمام وعده‌های غذایی، نوش جان کردن دو نوع میوه فصل در هر روز، نوش جان کردن تنقلات و خشکبار انرژی زا.

4- امکانات اقامتی و بهداشتی: کمپ مجهز اسپیلت البرز برای دو شب اقامت این تور در دل کویر برپاست در کنار کمپ یک چادر حمام صحرایی برپا می‌کنیم تا هم‌سفرانی که انگیزه زیادی برای استحمام صحرایی دارند بتوانند تجربه نمایند (البته با گرم کردن یک ظرف کوچک آب توسط خودشان روی آتش و با لیوان به روی خود ریختن، در صرف جویی کامل که شاید بتوان گفت گربه شور کویری!!!)، در طول مسیر آب برای خوردن به اندازه کافی در اختیارتان قرار خواهد گرفت و کمبودی نیست ولی برای دیگر مصارف باید صرفه جویی نمایید.

5- قسمت‌های آموزشی و انتقال تجربه توسط راهنمایان: آشنایی با جغرافیای کویر مرکزی ایران، آشنایی با انواع پوشش گیاهی کویر مرکزی و چگونگی دسترسی آن‌ها به آب، آشنایی با انواع پوشش جانوری کویر و چگونگی دسترسی پرندگان کویر مرکزی ایران به آب. آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کویرنشینان و سرگرمی آنان، آشنایی با آسمان کویر و ستاره‌های کلیدی در جهت یابی شبانه.

اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 رستوران اسپیلت البرز طبیعت اسپیلت البرز کمپ مجهز اسپیلت البرز کمپ مجهز -
2 کمپ مجهز اسپیلت البرز کمپ مجهز اسپیلت البرز کمپ مجهز اسپیلت البرز کمپ مجهز -
3 کمپ مجهز اسپیلت البرز طبیعت اسپیلت البرز - - -
اقامت‌ها: 2 شب کمپ مجهز
سهم اسپیلت البرز کلا 8 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه 3 وعده ناهار 2 وعده شام
در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد.
تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 3 وعده
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
راس ساعت 5 به سوی اتوبان قم حرکت می‌کنیم و صبحانه‌ای دلچسب و کامل در رستوران میل می‌کنیم، به آران‌وبیدگل که رسیدیم در ماشین‌های آفرود جابه‌جا می‌شویم و سپس می‌رویم به چاله چارتاقی تا با کشاورزی بدوی در کویر آشنا شویم، همچنین از رمزوراز جنگل‌های کویری و چگونه زیستن جانوران و گیاهان در مقابل کم‌آبی آگاه می‌شویم، از کلوت‌های کویر در مسیر جاده ابریشم بازدید و عکاسی می‌کنیم، صرف ناهارمان در اطراق گاه "چاه کنجه" خواهد بود، همان باراندازی که روزگاران قدیم کاروانهای جاده ابریشم توقف می کردند تا دمی بیاسایند.
بعد از استراحت لازم می رویم تا از دریاچه نمک و جزیره سرگردان بازدید کنیم، در حال پیاده‌روی در بستر دریاچه و بر روی پولیگون‌های زیبای نمک صدای خش‌خش زیر پایمان آرام جان خواهد بود، صحنه‌های بدیع منطقه را با دوربین‌های عکاسی مان ثبت می‌نماییم.عصرگاهان به کمپ مجهز اسپیلت البرز می رویم که در کنار بکرترین رمل های کویر و به دور از هیاهو برپا شده است، در محیط کمپ وقتمان آزاد است برای ریلکسیشن و نوشیدنی های محلی، از این پس نظاره‌ گر ناپدید شدن لحظه به لحظه خورشید خواهیم بود تا غروب دل انگیز فرا رسد، در هوای گرگ و میش کم کم شاهد پیدا شدن دونه به دونه ستاره ها میشویم، به مرور آسمان کویر پر از ستاره شده و ما را در بر می گیرد تا سکوت شب را تجربه کنیم، صرف شام و شب نشینی پایان بخش فعالیت پرثمر امروزمان خواهد بود تا سپس خوابی دلچسب را در عمق کویر تجربه نماییم.
صبحانه در رستوران توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 2
صبحگاهان برای دیدن طلوع خورشید کویر بیدار می‌شویم و پس از آن صبحانه‌ای دلچسب میل می‌کنیم، فعالیت گشت نیمروز صبحمان از جنس دیگریست، آفرود در فراز و فرود تپه های ماسه ای تا اوج هیجان و شعف و خاطراتی ماندگار.......
در این قسمت از سفر بلاشک آدرنالین در کل وجود مان فوران خواهد کرد، به محل کمپ باز می گردیم برای صرف ناهار یعنی نوش جان کردن چلوکباب شتر!!!،         
بعد از استراحت لازم می رویم برای نوع دیگری از فعالیت کویری، پیاده روی در میان تپه های ریگ روان که هیچ بنی بشری به جز خودمان در آنجا نیست، بخشی از این پیاده روی با پای برهنه خواهد بود بر روی تپه های پاک و لطیف به منظور ماساژ طبیعی کف پا، استراحت های لازم را در بین راه خواهیم داشت تا از فراز تپه ها غروب دل انگیز را به نظاره بنشینیم.
عصرگاهان به محل کمپ اسپیلت البرز باز می گردیم، اینجا وقتمان آزاد است تا زمان صرف شام و شب نشینی دور آتش، بعد از همه فعالیت ها خوابی آرام با سکوت وصف ناشدنی در دل کویر پایان بخش امروزمان است آن هم زیر آسمانی پر از ستاره.......
صبحانه در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز ناهار در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز شام در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ مجهز
روز 3
امروز روز پایانی سفر است، در طراوت صبحگاهی دور هم جمع می شویم تا صبحانه ای خورده و سپس وسایلمان را جمع و جور کنیم، باید بازدیدی از کاروانسرای کویری داشته باشیم و با تاریخ و معماری این دژ مستحکم اشنا شویم.
از آنجا که ماهیت این سفر مولتی اکتیویتیست باز هم می رویم برای نوع دیگری از فعالیت کویری، بله کاروان شتر در بخش دیگری از کویر منتظر مان است. چند ساعتی را به سبک نیاکانمان در جاده ابریشم همراه با صدای دلنشین زنگوله ها طی مسیر می کنیم و عکس های خاطره انگیز می گیریم. ای کاروان ای کاروان........
با قافله شتر مسیرمان را ادامه می دهیم تا به محل کمپ ناهار برسیم، غذایمان در کمال ناباوری از ماهی کباب قزل‌آلای لذیذ کویری خواهد بود در کنار یک برکه زیبا، بعد از استراحتی کوتاه به سوی مرکز گل و گلاب اصل حرکت می کنیم و بعد از خرید سوغات به سوی تهران باز می گردیم. البته با یک دنیا تجربیات ناب و خاطراتی فراموش نشدنی.
پیش بینی می کنیم حدود ساعت 21 به میدان آرژانتین برسیم.
صبحانه در کمپ مجهز توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز
با زدن دکمه نقشه را بزرگ کنید تا ببینید کجا و از چه مسیری می‌رویم.
سایر خدمات

پذیرایی های میان وعده، 


در حال حاضر امکان "رزرو / خرید آنلاین" وجود ندارد.