WhatsApp WhatsApp
اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

"سفر به بلگراد، شهر سفید"

"سفر به بلگراد، شهر سفید"

16/ خرداد/1395

بلگراد پایتخت و بزرگترین شهر کشور صربستان است. نام بلگراد به معنی شهر سفید که دارای پیشینه‌ی تاریخی...


بلگراد پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور صربستان است.  بلگراد به معنی شهر سفید می‌باشد، این شهر دارای پیشینه‌ی تاریخی و فرهنگی غنی به‌جامانده از تمدن‌های رومی با حدود ۱۸۰۰ سال قدمت است که نقاط قدیمی و مرکز شهر آمیزه ای از سبک و سیاق کشورهای شرقی و متعلق به دوران رنسانس را دارد جالب‌تر آن است که می توان معماری اسلامی را در بناهای قدیمی و مذهبی و اسامی ترکی خیابان‌ها را در بافت قدیمی شهر دید.

 شهر بلگراد در صربستان

 

بلگراد در فهرست میراث تاریخی و جغرافیایی بی‌نظیر جهان قرار دارد و بر پایه افسانه روم، نخستین پادشاه بنیان‌گذار امپراتوری روم، رموس و برادرش رمولوس بوده‌اند که پس از دور شدن از دامن مادر در این مکان توسط یک گرگ پرورش یافتند و بعدها تمدن روم را بنا کردند. گفته می‌شود که حتی چهل قرن پیش از بنا شدن تمدن اولیه روم به دست این دو برادر، نشانه‌هایی از اسکان بشر در این منطقه وجود داشته است.

شهر بلگراد

 

در حال حاضر بلگراد یک شهر مدرن و جاذبه‌های بی‌شمار برای گردشگران است؛ ازجمله موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری دیدنی، تعداد زیادی کافه و رستوران، گالری، کتاب‌فروشی و فروشگاه پوشاک، زیورآلات، بلگراد در محل تقاطع رودخانه‌های دانوب و ساوا قرار دارد و لبریز از انرژی جوانی و موسیقی است، که آماده‌ی استقبال از گردشگران می باشد.

شهر بلگراد

شهر بلگراد

 

از نقاط مهم و توریستی شهر می توان، به قلعه کاله مگدان (Kalemegdan) و قلعه های اطراف آن اشاره کرد، جذاب تر از آن مجسمه برنزی که سمبل شهر بلگراد است بر ستونی در کاله مگدان قرار دارد و روی مجسمه به طرف تقاطع دو رودخانه ساوا و دانوب است.

قلعه کاله مگدان

قلعه کاله مگدان در بلگراد
 

برای دیدن این شهر زیبا در تور صربستان با اسپیلت البرز همراه شوید.


16/ خرداد/1395بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف