اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

تور کویرنوردی ترکیبی

شتر، آفرود، پیاده (Multi Activtiy)
12,900,000 ریال
3 روزه
از 2 آذر 1397
تماس با اسپیلت البرز کد 2807 رزرو / خرید آنلاین
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
 • زمان حرکت: جمعه 1397/09/02 - ساعت 04:00 صبح
  (لطفا نیم ساعت قبل در محل قرار حضور یابید.)
 • استان‌ مورد بازدید: اصفهان (کویر مرکزی ایران)
 • مدت: 3 روزه از 2 آذر (3 روز و 2 شب)
 • بیشترین فعالیت: 3  در جه سختی این تور 3 یا به عبارتی فعالیت متوسط متمایل به نیمه سنگین و ماجراجویانه می باشد. (چندین ساعت آفرود، 2 تا 3 ساعت شتر سواری و 2 تا 3 ساعت پیاده روی در کویر) افراد شرکت کننده در این تور جذاب لازم است آمادگی جسمانی خوبی داشته باشند.
 • زمان بازگشت: 1397/09/04 حدود ساعت 22:00
 • تعداد روز مرخصی: نیاز به 1 روز مرخصی
 • اقامت: 2 شب خانه محلی
 • احتمال اجرا: آماده ثبت نام
 • تعداد وعده‌های غذایی: 8 وعده با اسپیلت البرز
 • محل حرکت: میدان آرژانتین،ابتدای خیابان بیهقی، کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان.
 • وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات
 • قیمت: 12,900,000 ریال رزرو / خرید آنلاین
 • وسیله نقلیه محلی: پاترول (هر پاترل برای 4 نفر(یک نفر جلو و سه نفر عقب) البته در توقف های متعددی که داریم همسفران باید جای خود را با هم عوض نمایند.)

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها

اوج کویرنوردی (Multi Activtiy)

1- قسمت‌هایی از مسیر که سواره طی می‌کنیم: تهران تا منطقه را با ماشین توریستی می‌رویم، بخشی از مسیر سفر با قافله شتر خواهدبود، بخشی به صورت آفرود و سافاری هیجان‌انگیز درفراز و نشیب تپه‌های ماسه‌ای و بخشی دیگر عبور از بستر دریاچه نمک که همه آن‌ها به نظر غیر قابل عبور می‌رسد، بخش دیگر مسیر طی جاده‌های کوهستانی وسط کویر و بخشی نیز از میان جنگل‌های گز و تاق کویری.

2- قسمت‌هایی که پیاده می‌رویم: بخشی از طی مسیر در میان تاق‌زار، یک قسمت در لابه‌لای رمل‌های ماسه‌ای کاملاً بکر، بخشی در بستر دریاچه نمک، قسمتی در جزیره سرگردان، مسیری هم کوه‌پیمایی در منطقه یخاب و بخشی نیز تجربه کویرپیمایی شبانه زیر آسمان پرستاره خواهد بود.

3- قسمت‌های بخوربخور: نوش جان کردن ماهی قزل آلای کویر. بله تعجب نکنید قزل‌آلایی که در کویر پرورش می‌یابد. نوش جان کردن چلوکباب لذیذ شتر، نوش جان کردن کتلت بسیار خوشمزه بز، (برای همسفران گیاه خوار که از هنگام ثبت نام اعلام کرده باشند امکان تهیه غذاهای غیر گوشتی ساده وجود دارد)، نوش جان کردن دمنوش از گیاهان کویری، نوش جان کردن شربت عرقیجات منطقه، نوش جان کردن سالاد و سبزی تازه در تمام وعده‌های غذایی، نوش جان کردن دو نوع میوه فصل در هر روز، نوش جان کردن تنقلات و خشکبار.

4- امکانات اقامتی و بهداشتی: خانه محلی کویری برای اقامت شبانه و دارای برق برای شارژ نمودن دوربین و موبایل و روشنایی لازم، در خانه‌های کویری آب شرب، سرویس بهداشتی و مایع دستشویی وجود دارد، در کنار کمپ یک چادر حمام برپا می‌کنیم تا هم‌سفرانی که انگیزه زیادی برای استحمام صحرایی دارند بتوانند تجربه نمایند (البته با گرم کردن آب توسط خودشان روی آتش و با پیاله ای به روی خود ریختن و در صرف جویی کامل)، در طول مسیر آب برای خوردن به اندازه کافی در اختیارتان قرار خواهد گرفت و کمبودی نیست.

5- قسمت‌های آموزشی و انتقال تجربه توسط راهنمایان: آشنایی با جغرافیای کویر مرکزی ایران، آشنایی با انواع پوشش گیاهی کویر مرکزی و چگونگی دسترسی آن‌ها به آب، آشنایی با انواع پوشش جانوری کویر و چگونگی دسترسی پرندگان کویر مرکزی ایران به آب. آشنایی با انواع فسیل‌های دریایی موجود در منطقه، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کویرنشینان و بازی‌ها و سرگرمی آنان، آشنایی با آسمان کویر و ستاره‌های کلیدی در جهت یابی شبانه.

آلبوم عکس تور کویرنوردی ترکیبی


به روی عکس‌ها کلیک کنید تا عکس‌های سفر را بزرگ‌تر ببینید.

عکس‌های بیشتر
تصویر 3 از 11
اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 رستوران اسپیلت البرز طبیعت اسپیلت البرز خانه محلی اسپیلت البرز خانه محلی -
2 خانه محلی اسپیلت البرز طبیعت اسپیلت البرز خانه محلی اسپیلت البرز خانه محلی -
3 خانه محلی اسپیلت البرز خانه محلی اسپیلت البرز - - -
اقامت‌ها: 2 شب خانه محلی
سهم اسپیلت البرز کلا 8 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه 3 وعده ناهار 2 وعده شام
در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد.
تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 3 وعده
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
راس ساعت 4 به سوی اتوبان قم حرکت می‌کنیم و صبحانه‌ای دلچسب و کامل در رستوران میل می‌کنیم، به آران‌وبیدگل که رسیدیم در ماشین‌های آفرود جابه‌جا می‌شویم و سپس می‌رویم به چاله چارتاقی تا با کشاورزی بدوی در کویر آشنا شویم، همچنین از رمزوراز جنگل‌های کویری و چگونه زیستن جانوران و گیاهان در مقابل کم‌آبی آگاه می‌شویم، از کلوت‌های کویر در مسیر جاده ابریشم بازدید و عکاسی می‌کنیم، صرف ناهارمان در کمال ناباوری از ماهی کباب قزل‌آلای لذیذ کویری خواهد بود در کنار یک برکه زیبا.
از این پس مسیرمان را با کاروان شتر ادامه می دهیم تا به محل برپایی کمپ اسپیلت در بکرترین نخلستان کویر و به دور از هیاهو برسیم، بعد از برپایی چادر هایمان نظاره‌ گر ناپدید شدن لحظه به لحظه خورشید خواهیم بود و در هوای گرگ و میش بعد از غروب شاهد پیدا شدن دونه به دونه ستاره ها میشویم، به مرور آسمان کویر پر از ستاره شده و ما را در بر می گیرد تا سکوت شب را تجربه کنیم، صرف شام و شب نشینی پایان بخش فعالیت پرثمر امروزمان خواهد بود تا پس از آن خوابی دلچسب را در عمق کویر داشته باشیم.
صبحانه در رستوران توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در خانه محلی توسط اسپیلت البرز اقامت در خانه محلی
روز 2
صبحگاهان برای دیدن طلوع خورشید در نخلستان بیدار می‌شویم و سپس صبحانه‌ای دلچسب میل می‌کنیم، می‌رویم تا از کاروانسرای کویری شاه عباس، این دژ مستحکم، بازدید کنیم و با تاریخ و معماری آن آشنا شویم.
راهمان را با ماشین‌های آفرود ادامه می‌دهیم تا نوع دیگری از فعالیت را داشته باشیم، باید از بستر دریاچه نمک با هیجان کامل عبور کنیم تا به جزیره برسیم، گشت و گذاری در مرتفع‌ترین قسمت‌های این جزیره تنها مانده و سرگردان خواهیم‌داشت. حالا می‌توانیم از بلندای جزیره به وسعت حیرت‌انگیز دریایی از نمک دور تا دورمان پی ببریم، در حال پیاده‌روی بر روی پولیگون‌های زیبای نمک صدای خش‌خش زیر پایمان آرام جان خواهد بود، صحنه‌های بدیع منطقه را با دوربین‌های عکاسی مان ثبت می‌نماییم.
از این پس نوع فعالیت باز هم تغییر می‌کند به شکلی که آدرنالین‌مان فوران نماید، با ماشین‌های آفرود در اوج هیجان 2 ساعت از مسیر سفر را در میان بکرترین رمل‌های ماسه‌ای کویر که هیچ بنی بشری به جز خودمان در آنجا نیست طی‌کنیم.
باز هم زمان تغییر فعالیت فرا رسیده"ماساژ درمانی کف پاها"! دو ساعت بعدی از مسیر سفر که بسیار هم دلچسب و جذاب است را پیاده می رویم، بخشی از این پیاده روی با پای برهنه خواهد بود بر روی رمل های ماسه ای لطیف کویر به منظور ماساژ طبیعی کف پا، کل این دو ساعت پیاده روی مان در فراز و نشیب دست نخورده ترین تپه های ریگ روان انجام می شود، استراحت های لازم را در بین راه خواهیم داشت تا آرامش وصف نا پذیری را تجربه نماییم و از مناظر بدیع منطقه لذت ببریم.
حالا بعد از این همه فعالیت های متنوع به محل کمپ ناهار می رسیم، در این آبادانی کوچک کویری چلوکباب شتر چقدر لذت بخش است!. استراحت کافی و ادامه مسیر در بخش دیگری از جاده ابریشم، طبیعت این منطقه کاملاً متفاوت است، ما می توانیم کوه های رنگارنگ را نظاره کنیم و در منطقه "فسیل آباد" انواع آبزیان به جا مانده از تاریخ(همان دورانی که کویر امروزی در زیر دریا ها بوده)را در قالب فسیل مشاهده کنیم.
عصرگاهان به محل کمپ دوم اسپیلت برای اقامت شبانه می رسیم، وقت آزاد تا زمان صرف شام و شب نشینی دور آتش زیر آسمان پر ستاره، حالا باز هم تجربه خوابی آرام با سکوت وصف ناشدنی اما در کمپی کوهستانی در دل کویر پایان بخش امروزمان است.
صبحانه در خانه محلی توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در خانه محلی توسط اسپیلت البرز اقامت در خانه محلی
روز 3
صبحگاهان برای دیدن طلوعی دیگر بیدار می‌شویم، تماشای پخت نان در تنور هیزمی که توسط راهنمایان این تور انجام می‌شود نیز خالی از لطف نیست و سپس صرف صبحانه، امروز فعالیت مان از نوعی دیگر است (یک کوهنوردی سبک و جذاب در میان کویر) صعود قله "پنیری" و ادامه تا قله زیبای "کله قندی" از فراز این کوه صخره‌ای تا دور دست‌ها را می‌توان دید و عکاسی نمود. در یک‌سو قله زیبای کرکس را داریم و در سوی دیگر دریاچه نمک و در دیگر سوی قله کویری یخاب و قله باباخان را می‌بینیم.
برای صرف ناهار و استراحتی کوتاه به سوی کمپ باز می‌گردیم، آخرین جاذبه‌مان بازدید از قلعه کرشاهی یا قلعه (دزدها) در قسمت دیگری از جاده ابریشم خواهد بود و پس از پیمودن مسیری نسبتاً کوتاه از کویر خارج می‌شویم.
حدوداً ساعت 16 در ابوزید آباد به ماشین اصلی‌مان می‌رسیم و با یک دنیا خاطره به تهران باز می‌گردیم تا حدوداً ساعت 21 به میدان آرژانتین برسیم.
صبحانه در خانه محلی توسط اسپیلت البرز ناهار در خانه محلی توسط اسپیلت البرز
تاریخ این تور روی تقویم مشخص است.
آبان آذر
ش ی د س چ پ ج
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 آذر 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
اجرای تور تعطیل
با زدن دکمه نقشه را بزرگ کنید تا ببینید کجا و از چه مسیری می‌رویم.
سایر خدمات

پذیرایی های میان وعده، 


رزرو و خرید آنلاین تور کویرنوردی ترکیبی | از 2 آذر 1397
پیشنهاد ما این است که آنلاین خرید کنید. مراحل ساده و دقیق است. در پایان قرارداد سفر نیز صادر می‌شود.
نوع ثبت‌نام
تعداد
نفر
قیمت هر نفر
12,900,000 ریال
مبلغ قابل پرداخت
12900000 تومان
لطفا نوع ثبت‌نام خود را انتخاب نمایید.
به سادگی خرید کنید.
خرید آنلاین به منزله ثبت نام قطعی است.
پس از ثبت نام همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.
6
این فرصت را دارید با پرداخت 50% مبلغ، ثبت نام را قطعی کنید.
6
6
صرفاً اگر قبلا از این رزرو یا پرداخت کرده‌اید از این جا می‌توانید مبلغ الباقی تور را وارد کنید.
لطفا همان آدرس ایمیل و شماره تلفن همراهی را که با آن ثبت‌نام کرده‌اید را وارد کنید.
اگر هنوز مبلغی از هزینه‌ی سفرتان باقی‌مانده می‌توانید از این گزینه برای پرداخت استفاده کنید.
اگر موفق به تسویه نشدید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
7
نام
نام خانوادگی
تلفن همراه
ایمیل