اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز
این تور از محصولات داخل سایت حذف شده است.

صعود قله خرو نرو

ستیغ جنگلهای راش (3600 متر)
2 روزه
از 19 مهر 1397
تماس با اسپیلت البرز کد 2756
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
 • زمان حرکت: پنج شنبه 1397/07/19 - ساعت 04:00 صبح
  (لطفا نیم ساعت قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید.)
 • مدت: 2 روزه از 19 مهر (2 روز و 1 شب)
 • بیشترین فعالیت: 4
 • زمان بازگشت: 1397/07/20 حدود ساعت 20:00
 • اقامت: 1 شب کمپ
 • تعداد وعده‌های غذایی: 5 وعده با اسپیلت البرز
 • محل حرکت: میدان آرژانتین،ابتدای خیابان بیهقی، کمی بالاتر از فروشگاه شهروند، جلوی بانک سامان.
 • وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات
 • وسیله نقلیه محلی: نیسان وانت (نیسان برای حمل تجهیزات کمپ و کوله پشتی های سنگین کوهنوردان.)

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها

تجربه یک صعود جذاب در مسیری جنگلی/مرتعی/صخره ای به یکی دیگر از قله های البرز و در مرز مازندران و سمنان. عبور از جنگلهای راش، تجربه عبور از معابر صخره ای و

 همچنین بر فراز قله می توانیم عکاسی کنیم از کلکسیون منحصر به فرد منطقه(قله نزوا (3810 متر‌) و نروا (3782 متر) در جنوب شرقی، ارم (3325 متر) در جنوب، قدمگاه (3650 متر) و اتابک و سرختی (2250 متر) در جنوب غربی، ‌کلمتا و... و عباسعلی در شمال غرب و همچنین سرخیل،‌ زرجو و کیجا قلعه در شرق و در شمال نمای دوری از قله 1600 متری اچو.).

شب مانی در کمپ مجهز اسپیلت البرز در منطقه ای با سکوت وصف ناپذیرش فراموش نشدنی خواهد بود، آموزه هایی از مباحث کاربردی در کوهستان توسط سرپرستان هیمالیا نورد اسپیلت البرز به دانشمان خواهد افزود.

در عین حال که این برنامه فولبرد است شما سبکبار صعود خواهید کرد زیرا کوله پشتی ها ی سنگین با نیسان به محل کمپ شبانه حمل خواهد شد.

پوشش جانوری منطقه شامل: ‌خرس، پلنگ، گرگ، ‌شغال، سیاه گوش، ‌گراز، ‌کل و بز،‌ گوزن، کبک، قوچ، قرقاول و...

پوشش جنگلی منطقه شامل: درختان راش(مرس)، افرا، ملچ، ممرز، و...

گیاهان غذایی و دارویی منطقه:

گل گاوزبان،‌ آویشن،‌ سیر و پیاز کوهی،‌ قارچ،‌ نعناع و...

 

درجه سختی این سفر 4 شامل: کوهپیمایی سنگین و در قسمت هایی عبور از معابر صخره ای، جمعاً 10 ساعت.

توجه: کوهنوردان گرامی که می خواهند در این تور ثبت نام نمایند علاوه بر آمادگی جسمانی کافی برای فعالیت هایی که در بالا ذکر شده لازم است آشنایی مقدماتی با عبور از معابر سنگی و صخره ای نیز داشته باشند. لذا از پذیرفتن افراد بزرگسال محترمی که آمادگی جسمانی کافی برای این برنامه را ندارند و همچنین نوجوانان دوست داشتنی زیر 14 سال جداً معذوریم، این عزیزان را با کمال میل به تور های سبک تر و جذاب دیگر اسپیلت که همزمان با همین برنامه در حال اجراست دعوت میکنیم.

اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 رستوران اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز کمپ اسپیلت البرز کمپ کمپ مجهز اسپیلت
2 کمپ اسپیلت البرز لانچ باکس در طبیعت اسپیلت البرز - - -
اقامت‌ها: 1 شب کمپ
سهم اسپیلت البرز کلا 5 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه 2 وعده ناهار 1 وعده شام
در این سفر مسافر نیاز به آوردن وعده غذایی ندارد.
تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 2 وعده
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
صبحگاهان به سوی جاده فیروزکوه حرکت کرده و صبحانه ای دلچسب در رستوران نوش جان می کنیم. مسیرمان را تا روستای جنگلی سنگده ادامه می دهیم.
در این روستا با جا به جا شدن در نیسان از طریق یک جاده صعب العبور به عمق جنگل می رویم تا به محل کمپ اسپیلت برسیم.
در این کمپ زیبا آموزه هایی از مباحث مربوط به جنگل و کوهستان را خواهیم داشت و سپس وقتمان آزاد است برای ریلکسیشن جنگل. صرف شام زود هنگام پایان بخش امروزمان است، اقامت شبانه در سکوت جنگل های راش را هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد.
صبحانه در رستوران توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز شام در کمپ توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ
روز 2
با بیداری زودهنگام و نوش جان کردن صبحانه ای سبک فعالیت مروزمان شروع می شود. راس ساعت 6 به شکلی تیمی و آرام پیمایش جنگل را آغاز می کنیم، کمی در تاریکی و سپس در گرگ و میش راه......
کم کم درختان جنگل پراکنده و سپس مسیرمان در مراتع وصف ناشدنی بالا دست جنگل ادامه می یابد.در بخش هایی از مسیر و در میان دهلیز ها و صخره ها کمی دست به سنگ می شویم تا برسیم به خط والراسی که به قله منتهی می شود. استراحت لازم برای خوردن میان وعده و سپس ادامه مسیر تا بر فراز ستیغ قله خرونرو قدم بگذاریم.
حالا پانورامایی رویایی دور تا دورمان است، با دیدار و عکاسی از این چشم اندازها حتماً احساس ذوق زدگی به ما دست خواهد داد(جنگلهای بی انتها از یکسو و دماوند سرفراز در سویی دیگر). دل کندن از آن همه زیبایی که از روی قله در افق دیدمان قرار دارد سخت است، از آنجا که وقت روزهای پاییز کوتاه است مسیر بازگشت را در پیش می گیریم، در یک منطقه زیبا برای خوردن ناهار توقف لازم را خواهیم داشت و سپس راهی محل کمپ می شویم.
استراحتی کوتاه برای پذیرایی و رفع خستگی و سپس نیسان سواری در جاده های جنگلی را داریم تا رسیدن به ماشین اصلی تور. حالا با انرژی فراوان و کوله باری از خاطرات خوش به سوی تهران حرکت می کنیم و با آمادگی جسمانی بیش از پیش که به دست آورده ایم به صعودهای برتر آینده مان می اندیشیم.
صبحانه در کمپ توسط اسپیلت البرز ناهار در لانچ باکس در طبیعت توسط اسپیلت البرز
سایر خدمات

برای هر 5  الی 6 نفر شرکت کننده یک نفر راهنما و مربی کوهنوردی همراه است تا ایمنی سفر کامل شود، نیسان جهت حمل کوله پشتی‌ها و تجهیزات کمپ، یک شب اقامت در کمپ جنگلی و مجهز اسپیلت البرز، بیمه مسئولیت مدنی سفر، آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد اسپیلت البرز.


سایر توصیه‌ها

وسایل ضروری برای تور های کوهنوردی بیش از یک روز در فصول گرم و معتدل(نیمه اردیبهشت لغایت نیمه آبان) و ارتفاعات کمتر از 4000 متر:

کفش کوه نوردی سبک، جوراب حوله ای ضخیم و جوراب اضافه، پیراهن و شلوار ترکینگ(پیراهن آستین بلند باشد)، پیراهن لایه اول، پیراهن لایه دوم، باتوم کوه نوردی، کلاه آفتابی، عینک آفتابی، 2 تا 2.5 لیتر آب از منزل بیاورید، لیوان شخصی، کیسه خواب/کامفورت 5، زیر انداز مخصوص کیسه خواب به علاوه یک زیرانداز کوچک(نیم زیرانداز)، فلاسک کوچک انفرادی چای، کیف کوچک کمکهای اولیه شخصی و اگر تحت درمان خاصی هم هستید حتماً داروی مصرفی خود را همراه داشته باشید، هدلمپ، کاپشن و شلوار بادگیر ضد آب، پانچو برای مواقع بارانی، کاپشن و شلوار پلار، دستکش پلار، روکش دستکش، کلاه گرم، گتر،کارت شناسایی معتبر و دفترچه بیمه، چاقوی جیبی، طناب انفرادی و یک کارابین ساده، کرم ضد آفتاب، کوله کوچک یک روزه با کاور ضد آب برای حمل وسایل حداقلی و آب و خوراکی های مورد نیازتان در حین کوهنوردی، علاوه بر آن یک کوله پشتی بزرگتر با حجم مناسب که دیگر وسایلتان در آن جای گیرد برای حمل با چهارپایان و یا وسایل نقلیه محلی.

ممکن است در یک برنامه خاص، استثناعاً علاوه بر موارد فوق به وسایل دیگری هم نیاز باشد که در آن صورت سرپرست برنامه از قبل به شما اطلاع خواهد داد.


در حال حاضر امکان "رزرو / خرید آنلاین" وجود ندارد.