اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز
این تور از محصولات داخل سایت حذف شده است.

پیاده روی از دشت لار تا ناندل

یک ترکینگ جذاب و استثنایی
4 روزه
از 14 خرداد 1397
تماس با اسپیلت البرز کد 2242
این سفر در یک نگاه
در اینجا اطلاعات کلیدی سفر به طور خلاصه آمده است.
  • زمان حرکت: دوشنبه 1397/03/14 - ساعت 05:00 صبح
  • مدت: 4 روزه از 14 خرداد
  • بیشترین فعالیت: 4
  • زمان بازگشت: 1397/03/17 حدود ساعت 22:00
  • اقامت: 1 شب کمپ2 شب خانه محلی
  • تعداد وعده‌های غذایی: 10 وعده با اسپیلت البرز
  • محل حرکت: میدان آرژانتین، روبروی فروشگاه شهروند، لطفا 30 دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.
  • وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات

جاذبه‌ها و آلبوم عکس
جاذبه‌ها

شرکت در یک تور ترکینگ کاملاً استثنایی که تنها سالی یک بار توسط اسپیلت البرز اجرا می شود. پیاده روی و کوهپیمایی در منطقه زیبای خاتون بارگاه، عبور از تنگ یونزا، پیمایش پارک ملی دشت لار در زیباترین زمان سال، چندین بار عبور از عرض رودخانه همراه با آموزش های صحیح چگونگی عبور، دیدار از دشت های پوشیده از گل های وحشی رنگارنگ، امکان مشاهده جانوران وحشی و پرنده گان زیبا، امکان آب تنی در خنکای رود، عبور از یال داغ و دشت داغ مرتفع ترین دشت ایران، عکاسی از مناظر بی بدیل قله دماوند از نزدیکترین موقعیت های مکانی، پیمایش دشت زیبای ناندل پوشیده از شقایق های وحشی، تجربه دوشب اقامت در کمپ مجهز اسپیلت البرز در دشت لار، یک شب اقامت در "اکوکمپ دماوند" واقع در ناندل. ضمناً در این تور آموزه هایی جذاب از طبیعت گردی پایدار ارائه خواهد شد. 

درجه سختی 4 شامل: پیاده روی و کوهنوردی روزانه حدوداً 4 ساعت صبح و 4 ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات کمتر از 3000 متر و گاهی تا 35000 متر از سطح دریا. در طول این سفر حمل کوله پشتی ها توسط ماشین های شاسی بلند اسپیلت صورت می گیرد و طبیعت گردان نیازی به حمل کوله پشتی سنگین ندارند. در طول دو روز اول شما باید از طبیعت به عنوان سرویس بهداشتی استفاده کنید و با توجه به نبود حمام می توانید در صورت تمایل از آب تنی در رودخانه استفاده نمایید. اما در کمپ مجهز ناندل سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد.

لازم به ذکر است از پذیرفتن کودکان دوست داشتنی زیر چهارده سال وهمچنین افراد بزرگسال محترمی که آمادگی جسمانی کافی برای این برنامه را ندارند معذوریم، این عزیزان را با کمال میل به سفرهای طبیعت گردی سبک و جذاب دیگر اسپیلت که همزمان با همین برنامه در حال اجراست دعوت میکنیم.

اقامت و غذا
با کمک این جدول برنامه اقامت و وعده‌های غذایی سفر نمایش داده شده است.
روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط نوع اقامت توضیح
1 رستوران اسپیلت البرز طبیعت گردشگر کمپ اسپیلت البرز کمپ کمپینگ مجهز اسپیلت البرز
2 کمپ اسپیلت البرز کمپ اسپیلت البرز کمپ اسپیلت البرز خانه محلی کمپینگ مجهز اسپیلت البرز
3 کمپ اسپیلت البرز کمپ اسپیلت البرز لوج کوهستانی دماوند اسپیلت البرز خانه محلی اکوکمپ دماوند
4 لوج کوهستانی دماوند اسپیلت البرز لوج کوهستانی دماوند اسپیلت البرز - - -
اقامت‌ها: 1 شب کمپ 2 شب خانه محلی
سهم اسپیلت البرز کلا 10 وعده غذا شامل: 4 وعده صبحانه 3 وعده ناهار 3 وعده شام
سهم مسافر کلا 1 وعده غذا شامل: 1 وعده ناهار
تعداد میان وعده بر عهده اسپیلت البرز: 3 وعده
برنامه روزشمار سفر
در برنامه سفر توضیح داده‌ایم که هر روز چه جاذبه‌هایی را می‌بینیم و به کجا می‌رویم.
روز 1
حرکت به سوی جاده فشم و صرف صبحانه در رستوران، ادامه تا آخرین روستای منطقه"گرمابدر" و شروع پیاده روی به سوی گردنه خاتون بارگاه، ادامه تا تنگ یونزا و عبور از رودخانه لار، آشنایی با چگونگی عبور از رودخانه و لذت بردن از خنکای با طراوت رود، صرف ناهار و استراحتی کوتاه، ادامه پیاده روی در دشت زیبای لار تا رسیدن به محل کمپ اسپیلت در کمردشت، وقت آزاد تا زمان صرف شام و شب نشینی.
صبحانه در رستوران توسط اسپیلت البرز ناهار در طبیعت توسط گردشگر شام در کمپ توسط اسپیلت البرز اقامت در کمپ
روز 2
صرف صبحانه و جمع آوری وسایل برای انتقال با ماشین تدارکات به کمپ بعدی، ادامه پیمایش دشت لار تا رسیدن به چشمه های "دیو آسیاب"، صرف ناهار واستراحت در این منطقه زیبا، ادامه پیاده روی در دشت زیبای "ورارو" تا محل کمپ دوم اسپیلت البرز با نمایی مسحور کننده از قله با شکوه دماوند، وقت آزاد تا زمان صرف شام و شب نشینی.
صبحانه در کمپ توسط اسپیلت البرز ناهار در کمپ توسط اسپیلت البرز شام در کمپ توسط اسپیلت البرز اقامت در خانه محلی
روز 3
صرف صبحانه و جمع آوری وسایل برای انتقال با ماشین تدارکات به اکوکمپ ناندل، شروع پیاده روی به سوی یال شمال غربی دماوند، عبور از یال داغ و پیمایش دشت داغ، توقف در مرتفع ترین نقطه مسیر برای صرف ناهار و استراحت، عکاسی از مناظر بدیع و بکر منطقه، فرود به دشت ناندل و ادامه پیاده روی همراه با عکاسی از شقایق های وحشی، ادامه مسیر تا رسیدن به روستای ناندل و محل اقامت، تحویل گرفتن چادر ها در فضای خصوصی اکوکمپ دماوند، وقت آزاد برای دوش گرفتن و صرف نسکافه و دمنوش های محلی، نوش جان کردن شام در فضای دلچسب اکوکمپ.
صبحانه در کمپ توسط اسپیلت البرز ناهار در کمپ توسط اسپیلت البرز شام در لوج کوهستانی دماوند توسط اسپیلت البرز اقامت در خانه محلی
روز 4
صرف صبحانه و پیاده روی تا آبشار ماهی، آب تنی در خنکای آبشار و بازگشت به اکوکمپ، صرف نهار و حرکت برای بازگشت به تهران.
صبحانه در لوج کوهستانی دماوند توسط اسپیلت البرز ناهار در لوج کوهستانی دماوند توسط اسپیلت البرز
سایر خدمات

لیدر های مجرب طبیعت گردی، ماشین شاسی بلند در اختیار تور برای حمل و نقل کوله پشتی ها و تدارکات، گرفتن مجوز از محیط زیست، پرداخت همه ورودیه ها، برپایی دو شب کمپ سیار مجهز، و یک شب اقامت در اکوکمپ ناندل، پذیرایی های میان وعده و بطور کلی مدیریت و اداره نمودن یک تور در حال کوچ و در مسیری بکر و پر فراز و نشیب و عبور از رودخانه.


سایر توصیه‌ها

ü   لـوازمی که باید همراه داشته باشید:

کفش کوه پیمایی راحت با جوراب اضافه، لباس مناسب طبیعت گردی، باتوم کوه پیمایی، پانچو برای مواقع بارانی،  کیسه خواب گرم و مناسب، زیر انداز مخصوص کیسه خواب و علاوه بر آن یک عدد زیرانداز نیم نفره(35 در35 سانت برای مسیر راه پیمایی)، کاپشن بادگیر و لباس گرم اضافه از جمله(دستکش و کلاه وکاپشن)، قمقمه آب، ظروف شخصی(لیوان+ بشقاب+کاسه کوچک+ قاشق چنگال وکارد)، هد لمپ یا چراغ قوه، داروی مصرفی شخصی، یک وعده غذای قابل حمل برای روز اول، وسایل استحمام برای شب اخر در اکوکمپ ناندل، کوله پشتی کوچک یک روزه و علاوه بر آن یک کوله پشتی بزرگ با حجم مناسب که تمام وسایلتان در آن جای گیرد.

ü   لـوازمی که اگر همراه داشته باشید سفر بهتری را تجربه می کنید:

بالش بادی برای خواب شب، نخ و سوزن  و بند کفش اضافه، کلاه و عینک آفتابی، فلاسک کوچک چای(که از منزل پر شده باشد)، دوربین عکاسی و نقشه ای از منطقه.


در حال حاضر امکان "رزرو / خرید آنلاین" وجود ندارد.