تور راهپیمایی دماغه پونک تا باغک (حس بی واسطه کویر) - فولبرد

| 2 روزه
قیمت: 7,300,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
تور راهپیمایی دماغه پونک تا باغک (حس بی واسطه کویر) - فولبرد
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها:

  • پیاده روی نیم سنگین در میان شن‌های روان(از دماغه پونک تا باغک)، طولانی ترین و مرتفع ترین خطالراس ماسه ای را در بند ریگ پیمایش می کنیم و لذت می بریم، راس هرم باغک را صعود می کنیم تا به اوج برسیم و بلافاصله در عمیق ترین دره های ریگ روان سرازیر می شویم تا سکوت محض را تجربه کنیم، پیاده‌روی با پای برهنه در بکرترین تپه‌های ماسه‌ای نرم و لطیف برای ماساژ درمانی کف پا و ریلکسیشن را خواهیم داشت، وارد بی‌راهه های پشت ریگ می شویم (همانجا که در زمان های دور کمین‌گاه راه‌زنان برای کاروانیان بوده است!)، در یکی از شاخه های جاده ابریشم به اطراق گاهی می رسیم و می بینیم چگونه دسترسی به آب در برهوت کویر برای کاروان ها ممکن گردیده است،
  • نوش جان کردن کباب شتر در طبیعت کویر می تواند تجربه خوبی باشد(در صورت عدم تمایل به غذای گوشتی می توانید با اطلاع قبلی قارچ کباب را انتخاب نمایید)، دیدار از چاله چارتاقی و آشنایی با کشاورزی بدوی در دل کویر، گشت جنگل های کویری و آگاه شدن از چگونه زیستن جانوران در مقابل کم آبی، در کمال ناباوری یکی دیگر از غذاهایمان ماهی کباب قزل آلای کویری خواهد بود! به زیبا ترین قسمت دریاچه نمک می رویم برای پیاده روی در میان پلیگون‌های نمکی و نظاره‌ گری بر ناپدید شدن لحظه به لحظه خورشید در دل دریاچه نمک
  • به جزیره سرگردان می رویم تا گشتی در سکوت پر معنای جزیره داشته باشیم، در هوای گرگ و میش جزیره یکی یکی شاهد پیدا شدن ستاره ها خواهیم بود، آسمان که پر از ستاره شد سکوت شب های جزیره را تجربه می کنیم، در منطقه خطب شکن غروب دل‌انگیزی را به تماشا می نشینیم
  • خرید سوغات اصیل منطقه بیدگل کاشان(عرقیجات طبیعی) آخرین برنامه امروز است.

منطقه: اصفهان

نـوع فعـالـیت :درجه سختی 3 و نیمه سنگین می باشد شامل: (روزانه 3 تا 5 ساعت پیاده روی در کویر و تپه های ماسه ای، ضمناً شرکت کننده باید با شرایط کمپینگ و اقامت در چادر سازگاری داشته باشد) در این سفر کوله پشتی ها با وسایل نقلیه محلی حمل میشود و شما سبکبار پیاده روی خواهید کرد. ضمناً مسیر 270 کیلومتری تهران تا آران با ماشین و در شرایط عادی 3.30 ساعت می باشد.

روز(ها) شرح برنامه روزانه
پنج شنبه
97/08/03
به سوی اتوبان قم حرکت کرده و صبحانه ای دلچسب و کامل در رستوران میل میکنیم، در ادامه مسیر که به آران و بیدگل رسیدیم جا به جا می شویم در ماشین های محلی، می رویم به چاله چارتاقی تا آشنا شویم با کشاورزی بدوی در کویر، همچنین از رمز و راز جنگل های کویری و چگونه زیستن جانوران در مقابل کم آبی آگاه می شویم.
صرف ناهارمان در طبیعت و در کمال ناباوری از ماهی کباب قزل آلای کویری خواهد بود! بعد از استراحتی کوتاه مسیرمان را ادامه می دهیم تا برسیم به زیبا ترین قسمت دریاچه نمک، پیاده روی جذابی در میان پلیگون‌های نمکی و هنگام غروب خواهیم داشت تا نظاره‌گر ناپدید شدن لحظه به لحظه خورشید در دل دریاچه نمک باشیم.
در کمپ جزیره سرگردان که مستقر شدیم با هوای گرگ و میش جزیره یکی یکی ستاره ها نمایان می شوند، آسمان پر از ستاره می شود و ما را در بر می گیرد تا سکوت پر معنای شب را تجربه کنیم، بعد از صرف شام و در ظلمات کویر می رویم به گشتی تحت عنوان شب گردی در جزیره.
پایان بخش امروزمان خوابی پر از رویاهای قشنگ در دل کویر خواهد بود.
جمعه
97/08/04
صبحگاهان خاطره ای وصف ناشدنی را تجربه خواهیم کرد اگر داوطلب بیداری زودهنگام باشیم برای نظاره گری طلوع خورشید کویر و سپس نوش جان کردن صبحانه دلچسبی در کمپ مجهز اسپیلت. حالا باید پیاده روی نیم سنگین را در میان شن‌های روان آغاز کنیم(از دماغه پونک تا باغک) پیمایش طولانی ترین و مرتفع ترین خط الراس ماسه ای بند ریگ.
راس هرم باغک را صعود کرده تا به اوج کویر برسیم و بلافاصله در عمیق ترین دره های ریگ روان سرازیر می شویم و سکوت محض را تجربه می کنیم، دمی آسودن و نوش جان کردن تنقلات میان وعده در این منطقه چقدر لذت بخش است.
بخشی از پیاده‌روی مان را با پای برهنه در میان تپه‌های ماسه‌ای نرم و لطیف انجام می دهیم، از این طریق می توانیم ماساژ درمانی کف پا و ریلکسیشن را تجربه نماییم، کم کم وارد بی‌راهه های پشت ریگ می شویم(همانجا که در زمان های دورتر کمین‌گاه راهزنان برای کاروانیان بوده!).
در یکی از شاخه های جاده ابریشم به اطراق گاهی می رسیم که دسترسی به آب در برهوت کویر برای کاروان ها ممکن گردیده، این مکان برای صرف ناهار مناسب است، حالا نوش جان کردن کباب لذیذ شتر در طبیعت کویر می تواند تجربه خوبی باشد(در صورت عدم تمایل به غذای گوشتی می توانید با اطلاع قبلی، قارچ کباب را انتخاب نمایید)، پس از استراحتی کوتاه مسیر جاده های کویری را با ماشین ادامه داده تا به منطقه خطب شکن برسیم، دیدن غروب دل‌انگیز آفتاب در این منطقه همراه است با خدا حافظی مان باکویر،به آران و بیدگل باز می گردیم و پس از خرید سوغات اصیل منطقه(عرقیجات طبیعی) به تهران باز می گردیم البته با کوله باری از خاطرات خوش.
پیش بینی می کنیم حدود ساعت 22 به میدان آرژانتین برسیم.

 

خدمات

وسیله مسافرتی: وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات، وسیله نقلیه محلی برای حمل کوله‌پشتی‌های مسافرین.

اقامت: کمپ مجهز اسپیلت البرز.

وعده های غذایی:  2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 1 وعده شام و پذیرایی میوه در بین وعده ها.

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
پنج شنبه
97/08/03
اسپیلت البرز
در رستوران
اسپیلت البرز
در
طبیعت
اسپیلت البرز
در
کمپ مجهز
کمپ مجهز اسپیلت البرز
جمعه
97/08/04
اسپیلت البرز
در
کمپ مجهز
اسپیلت البرز
در
طبیعت
- -

سایر خدمات: بیمه مسئولیت مدنی سفر، راهنمای مجرب کویر نوردی، کلیه ورودیه های لازم.

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1397/08/03 ساعت 05:00
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1397/08/04 ساعت 22:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان، لطفا 30 دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.
لوازم سفر

لـوازم ضـروری سفر که حتما باید همراه داشته باشید:

باتوم کوه پیمایی بالش بادی داروی مصرفی شخصی
زیر انداز مخصوص کیسه خواب هد لمپ لباس مناسب طبیعت گردی
لیوان شخصی کفش کوه پیمایی سبک کوله پشتی بزرگ
کیسه خواب کوله پشتی کوچک یک روزه قمقمه آب (پر شده)
لباس اضافه کلاه و عینک آفتابی  

 

لوازمی که اگر همراه بیاورید سفر بهتری را تجربه می کنید:

پشت گردنی بادی چاقو جیبی دستمال کاغذی
دستمال مرطوب دوربین عکاسی فلاسک کوچک چای (پر شده در منزل)
کرم ضد آفتاب شارژر (موبایل، دوربین و...) نقشه ای از منطقه
کیسه خواب

 

تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

 

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپیلت البرز ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت البرز تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی¬ گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت البرز) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت البرز

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت البرز تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت البرز آن را اسپیلت البرز از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت البرز مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت البرز از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت البرز قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت البرز در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت