ما که هستیم؟

شرکت اسپيلت البرز از سال 1385 با تمرکز بر تورهای طبیعت گردی فعالیت خود را آغاز کرد. صاحبان اسپیلت البرز سهند عقدایی و ابراهیم صالحی، خواهرزاده و دایی بودند که تا پیش از تاسیس شرکت، خود سالها سابقه کوهنوردی و طبیعت گردی داشتند.

جوهره تورهای اسپیلت "تجربه های ناب زندگی در دل طبیعت" است. به نظر ما مهم نیست که چند سالمان است و چقدر آمادگی بدنی داریم. چون فکر می کنیم هر انسانی در هر مقطعی از زندگی اش در مواجهه با طبیعت و زمین پهناور، محدوده ای از تجربیات و توانایی ها دارد که اگر بخواهد می تواند به گسترش آن تلاش کند و در این راه فارغ از هر نتیجه ای، ناب ترین لحظات زندگی اش را به تجربه بنشیند.

این لذتی است که ما در زندگی خود به آن دست یافته ایم و فروتنانه تلاش می کنیم تا دیگران را شریک خود سازیم.

اسپیلت تا به امروز موفق شده است در بیش از صد مقصد جدید داخلی در کویرها، جنگلها، دشتهای سرسبز، کوهپایه ها، کوهستانهای بلند و جزایر و سواحل زیبای خلیج فارس تورهای طبیعت گردی و ایرانگردی طراحی و اجرا کند. اسپیلت با همین رویکرد در بیش از 30 مقصد خارجی در کشورهای تانزانیا، کنیا، زنگبار، اوگاندا، ماداگاسکار، نپال، ویتنام، لائوس، کامبوج، هند، چین، مالزی، برزیل و آمازون، ایالات متحده آمریکا، روسیه، ترکیه و ..... تورهای جهانگردی با زمینه غالب طبیعت گردی طراحی و اجرا کرده است. همچنین اسپیلت به عنوان بزرگترین مجری تورهای کوهنوردی خارجی در ایران شناخته می شود و تاکنون دهها تور کوهنوردی در رشته کوههای هیمالیا، آلپ، کلیمانجارو، البروس، پامیر، تیان شان، قراقروم ، آرارات و . . . اجرا کرده است.

اسپیلت در سال 1394، با بهره گیری از تجارب ده ساله اش در کوهستانهای معروف جهان، مستقلا اقدام به تاسیس اکوکمپ دماوند، به عنوان اولین اکوکمپ کوهستانی ایران در جبهه شمالی دماوند نمود. این مجموعه شامل دو اقامتگاه کوهستانی کمپ اصلی و کمپ پیشرفته است که خدماتی را با استانداردهای بین المللی به کوهنوردان خارجی و ایرانی علاقمند به صعود دماوند ارائه می دهد.

شرکت خدمات مسافرتي و گردشگري اسپيلت البرز با ﻣﺴﺌوليت محدود به شماره 271160 در اداره ي شرکت هاي استان تهران به ثبت رسيده و مجوز فعاليتش را از سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان تهران به شماره 14867-126 دريافت کرده است.

  انوع تورهای اسپیلت:

 •  تورهای طبیعت گردی، ماجراجویی و ایرانگردی: دیدار از طبیعت بکر ایران و ماجراجویی برای تجربه های جدید و هیجان انگیز.
 •  تورهای جهانگردی: طبیعت گردی در مقاصد بکر جهان همراه با امکانات خوب رفاهی مناسب برای تمام سنین و خانواده ها .
 •  تورهای کوهنوردی: صعود قله های 4000 تا 6500 متر در ایران یا جهان همراه با دیدار از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی.
 •  تورهای هیمالیانوردی و اکسپدیشن: برنامه ریزی جهت صعود کوههای بلند 6500 تا بالای 8000 متر برای کوهنوردان حرفه ای.
 •  تورهاي سفارشي: طراحي تور مطابق سليقه گروه‏هاي از پيش تشکيل شده نظير شرکت‏ ها ، مدارس، دوستان و خانواده‏هاي هم سفر.
 •  تورهای ورودی: انواع تورهای طبیعت گردی، ماجراجویی، کوهنوردی و فرهنگی برای گردشگران خارجی که به ایران می آیند. این بخش با برند خارجی اسپیلت به نام " ایران اکو ادونچر" انجام می شود.

علم کوه یخچال اسپیلت spilet alam kooh

نام " اسپيلت " از دو واژه ی مازندرانی "اسپی" و "لت" تشکیل شده و به معنای "نقطه ی سپید" است و یکی از یخچال های همیشگی علم کوه، به همین نام خوانده می شود.

 

 

همکاران اسپیلت
 • سهند عقدائی

  مدیرعامل

  سهند می گوید: "سالها بود کار مهندسی می کردم که آن برای گذران زندگی بود و لابه لایش وقتهایی که از کار می دزدیدم برای خود زندگی: طبیعت و کوهستان! سال 84 تصمیم گرفتم دوگانگی ام را پایان دهم: با طبیعت هم زندگی کنم و هم گذران زندگی! آقای صالحی، دایی ام را هم که از کودکی راه کوهستان را به من نشان داده بود در همین احوالات یافتم. پس با هم اسپیلت البرز را تاسیس کردیم و باقی ماجرا ..."
  سهند فارغ التحصيل رشته ‏ي مهندسي مکانيک است. وی از کوهنوردان به نام و شناخته شده ایران است و بيش از 20 سال سابقه کوه‏نوردي و اجراي دهها برنامه‏ شاخص سنگ‏نوردي، يخ‏نوردي و صعود‏هاي زمستانه، در ايران و جهان دارد. از افتخارات شاخص سهند فتح دومین قله سرسخت جهان، نانگاپاربات با ارتفاع 8125 متر و سرپرستی دهها برنامه کوهنوردی در هیمالیا، آلپ و کلیمانجارو است. وی مربي سنگ‏نوردي و کوهپیمایی است. سهند از ابتدای تاسیس اسپیلت، علاوه بر مدیریت شرکت، طراحی و اجرای دهها تور خارجی را در مقاصد بکر طبیعت جهان انجام داده است و از با تجربه ترین جهانگردان ایرانی به حساب می آید. سهند دستی بر قلم دارد و علاوه بر تالیف گزارشات و مقالات متعدد کوه نوردی به داستان نویسی علاقه دارد.

 • ابراهیم صالحی

  رئیس هئیت مدیره

  بیش از 30 سال فعالیت کاری و سندیکایی در صنعت برق، برای ابراهیم فقط منطق بدون احساس بود. همزمان بیش از 30 سال فعالیت فوق برنامه در طبیعت و کوهستان، برای ابراهیم یک پارچه عشق و شور و زندگی بوده است. ابراهیم می گوید: "آشنایی من با کوه نوردی در سن 11 سالگی شروع شد یعنی در سال 1348 درست آن زمان که ماهی سیاه کوچولوی صمد بهرنگی، خواب شیرین ما هم بازیها را ربوده و پایان زود هنگام کودکی ما را اعلام میکرد، در آن سال توسط خواهرم شهین صالحی، یعنی مادر سهندعقدایی مدیرعامل اسپیلت البرز، که زنی پرتلاش در عرصه کوه نوردی بود، تشویق شدم و تحت تعلیمش به کوهنوردی و سنگنوردی روی آوردم و از آن پس زندگی با کوه و طبیعت تا اینجا و اکنون، تلاش عاشقانه و استمرار اسپیلت."

  ابراهیم (از 1358) عضو جاوید باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند بوده است و مسئولیت های مختلفی را در این باشگاه بر عهده داشته است. ابراهیم دوره های مختلف سنگ نوردی، صعود دیواره های بلند، یخ نوردی، غار نوردی و عبور از دره های دشوار، استقرار در طبیعت و امداد و نجات را طی کرده است. وی صعودهای مختلف به دیواره های پل خواب، بند یخچال، گرده آلمان ها و صعود به یخچال شمالی سبلان، چندین دیواره یخی در البرز، پیمایش دره های رَغِـز، تَرکت، شِوی و غارنوردی در غار پَرو، صعود قله ی کلیمانجارو و 16 بار صعود به قله ی دماوند از جمله صعود زمستانی از جبهه ی شمالی را در فهرست بلند فعالیت های خود دارد. ابراهیم می گوید: "چند سالی است که به خود شناسی و یوگا می پردازم و در مسیر تنظیم رابطه با خود، رابطه با دیگران و رابطه با جهان هستی قرار دارم، مسیری که انسان در آن عشق واقعی را تجربه می کند."

 • امین بشیری

  کارشناس عملیات تورهای خارجی

  از کودکی سر به هوا، عاشق طبیعت و کوهنوردی بودم . پدرم کوهنوردی می‌کرد و کارمند منابع طبیعی بود بسیار با او به طبیعت می‌رفتیم واز آنجا بود که من عاشق طبیعت و محیط‌زیست شدم. سالها بود که به‌عنوان راهنمای طبیعت‌گردی در همدان کار می‌کردم اما همواره دوست داشتم تا این کار را در یک شرکت حرفه‌ای که تخصصی این کار را انجام می‌دهد دنبال کنم، اسپیلت را بهترین مکان جهت رسیدن به اهداف گردشگری‌ام می‌دانم.
  عاشق ورزش کوهنوردی و صعودهای اکسپدیشن هستم و بسیار به دیواره نوردی علاقمند هستم و آن را دنبال می‌کنم آرزویم صعود قله رویایی k2 است. سفر را بسیار دوست دارم چرا که در سفر ها با افراد مختلفی آشنا می‎شوم آسمان شب و عکاسی از آسمان را بسیار دوست دارم و سالهای زیادی در زمینه‌ی نجوم فعالیت داشته‌ام. به قول سهراب : هر کجا هستم، باشم، آسمان مال من است.

 • قادر فولادی

  مدیر وب سایت

  قادر مهندس نرم ‏افزار است و علاقه ‏ی وافری به کامپیوتر دارد. طراحی وب سایت را به طور تخصصی دنبال می‏ کند و مایل است که تا آخر عمر، درباره‏ ی کامپیوتر بیاموزد. قادر از طریق اینترنت با اسپیلت آشنا شد و زمانی که مطلع شد زمینه ‏ی کاری شرکت، طبیعت‏گردی است، علاقه و اشتیاقش برای همکاری اش چند برابر شد؛ چرا که وی عاشق طبیعت است؛ بویژه طبیعت بکر و پاک. قادر جو صمیمانه خاصی در اسپیلت می بیند که انگیزه‏ اش را برای هر چه بیشتر کردن تلاشش مضاعف می‎کند.

 • محمدرضا احسانی

  کارشناس طراحی و بازاریابی تورهای ورودی

  سفر کردم و هر بار هر جایی که ترک کردم چیزی جا گذاشتم و چیزی در درونم یافتم، سفر کردم و دیدم که چگونه ذره ای هستم در جهان.

  سفر در طبیعت و کوهستان را از خردسالی یاد دارم و صحنه های بی نظیری از مواجهه و تعامل با حیات وحش و طبیعت در حافظه کودکیم نقش بست. پس از سالها سفر و کوهنوردی انفرادی تصمیم به تقسیم شادی، هیجان و آرامش لحظه های سفر با دیگران گرفتم و وارد صنعت گردشگری ماجراجویانه شدم.

  محمدرضا طراح و راهنمای تورهای ماجراجویانه کوهپیمایی، دوچرخه سواری کوهستان، دره نوردی و کویرنوردی است و از سال 89 در موسسات آموزشی راهنمایان گردشگری، فنون استقرار و بقا در طبیعت و کار با جی پی اس و قطب نما تدریس می کند. عکاسی حیات وحش را بهانه ای زیبا برای بیشتر در طبیعت بودن و سفر به مناطق بکر و حفاظت شده ایران می داند به طوری که طی سالهای گذشته سالیانه بیش از بیست هزار کیلومتر سفر زمینی در ایران داشته است.

   

 • مریم وکیلیان

  کارشناس تورهای ورودی

  سفرکردن، عشق به طبیعت و حیوانات برای من جزئی جدا ناپذیر از زندگی ست،به همین دلیل علی رغم مخالفت شدید خانواده در رشته ی مورد علاقه ام یعنی مدیریت جهانگردی تحصیل کردم و هم زمان در سال 89 دوره ی راهنمایان طبیعت گردی را در موسسه تمدن زاگرس گذراندم.
  از همان سال ها جذب بازار کار شدم و تا به امروز از آموختن در زمینه ی کارم لحظه ای باز نایستادم و البته معتقدم جز دسته ی انسان های خوشبخت به شمار می آیم چرا که عاشقانه کارم را دوست دارم.

 • شهاب ضیایی

  راهنمای سفر

  اولین خاطره ای که شهاب از طبیعت به یاد می آورد به کودکی اش و خوردن زرشک های وحشی به همراه پدرش در کوهستان باز می گردد؛ پدرش، کارشناس منابع طبیعی و نخستین معلم طبیعت گردی اش بوده. او از سال 83 کوهنوردی را به صورت جدی پیگیری و بیشتر قلل مرتفع ایران را صعود کرده است. شهاب در مقطع کارشناسی ارشد رشته معدن تحصیل  و در این زمینه نیز کار می کند .
  شهاب آشنایی با چهره های سرشناس طبیعت گردی و همچنین آدم های جدید را نقطه عطف کار راهنمای طبیعت گردی می داند.

 • سپهر جهانزاد

  راهنمای سفر

  از دوران کودکی علاقه ی زیادی به سفر و رفتن به جاهای ناشناخته و جدید داشتم. در دوران نوجوانی با کوهنوردی آشنا شدم و این شروعی بود برای سفر های بیشتر و چشیدن طعم بی نظیر بودن در طبیعت.
  سفر، بودن در کنار اقوام مختلف با باورهای متفاوت و نزدیکی به طبیعت، تجربیات نابی را برایم به همراه آوردند.
  بعدها، مسیر پر پیچ و خم و هیجان انگیز زندگی، مرا با اسپیلت آشنا کرد. آشنایی ای که منجر به همکاری های بعدی ما شد.

   

 • حسین نظر

  راهنمای تورهای کوهنوردی

  حسین متولد شمیران است و کودکی اش را در دامنه های شمال توچال، در ییلاق آهار گذارانده است. او از سال 1356 کوهنوردی را آغاز کرده و با تنی چند از همنوردانش گروه شکوه تهران را پایه گذاری می کنند. گروهی که در سالهای دهه شصت فعالیتهای شاخصی را در عرصه سنگنوردی و کوهنوردی ایران انجام داد. حسین از اوایل دهه هفتاد به کسوت مربی گری درآمده و در رشته های سنگنوردی، یخ و برف و اسکی کوهستان به بالاترین مدارج مربی گری دست می یابد. او در سالهای دهه هشتاد به صعودهای سرعتی در ارتفاعات بالا علاقمند شده  و برنامه های شاخصی را در قلل  لنین، خانتانگری، کورژونفسکایا و برودپیک انجام می دهد. حسین ده سالی است علاوه بر مربی گری، به عنوان راهنمای حرفه ای تورهای کوهنوردی خارجی فعالیت می کند. او تاکنون دهها تیم مختلف را برای اسپیلت البرز در کلیمانجارو، البروس، مونبلان، مراپیک، آیلندپیک، کمپ اصلی اورست، دور آناپورنا و .... سرپرستی کرده است.

  حسین در زمینه نگارش نیز فعال است و تاکنون تالیفاتی درباره  کوهنوردی و طبیعت گردی از او به چاپ رسیده است. همچنین حسین نظر مجری ثابت رادیو کوهستان است و بسیاری از کوهنوردان با صدای گرم او در صبحهای پنج شنبه و جمعه آشنا هستند.

  حسین معتقد است برنامه ریزی حرفه ای و اولیت رضایت مسافر، ویژگی اصلی اسپیلت البرز است، چیزی که به گفته او اسپیلت را از دیگر تورگردانان متمایز کرده و کار را برای یک راهنمای کوهنوردی لذتبخش می کند.

 • محمدرضا ابراهیمی راهور

  راهنمای سفر

  من فعالیت خود را با دوچرخه سواری آغار کردم و بودن در طبیعت و دیدن مناظر و رنگهای مختلف لذت خاصی در من ایجاد می‌کند، بطوری که عقیده دارم زندگی مثل دوچرخه سواری است برای حفظ تعادل باید حرکت کنیم و بزرگترین موفقیت زندگی ام این بود که چشمم با طبیعت آشنا شد. افرادی که صبر می کنند تا شرایط عالی از راه برسد هرگز کاری را شروع نمی کنند، زمان مطلوب برای شروع همین حالاست.

 • سهیل تقوی

  راهنمای سفر 

  طبیعت گردی را از 13 سالگی آغاز کردم و از 14 سالگی وارد خانواده ی راهنمایان گردشگری شدم، تحصیلاتم را در رشته ی مدیریت هتلداری انتخاب کردم و در همین زمان نیز دوره هایی مربوط با گردشگری را گذراندم.
  باعث افتخار من است که بتوانم خاطراتی به یاد ماندنی برای شما عزیزان رقم بزنم.
  شعار همیشگی من این است و امیدوارم خداوند انرژی انجامش رو همیشه در من زنده نگه داره: ز حق توفیق خدمت خواستم دل گفت پنهانی چه توفیقی از این بهتر که خلقی را بخندانی

   

 • فرشته ندایی

  راهنمای سفر 

  فرشته از کودکی زمین را دوست داشته و این دوران در انتخاب رشته تحصیلی اش بی تاثیر نبود. او فارغ التحصیل رشته محیط زیست است. فرشته علاقه ی زیادی به نویسندگی دارد و اکنون علاوه بر کار راهنمای طبیعت گردی، تدریس اکوتوریسم یکی از دل مشغولی های اوست.

  او می گوید: " در اسپیلت همه چیز خوب و دلخواه است؛ مسافران همه عالی و همکاران همه دوست داشتنی اند " . فرشته دوست دارد که تمام ایران را وجب به وجب بگردد.

 • زویا نیکنام

  راهنمای سفر

  اولین همکاری ام با اسپیلت به آذر91 برمیگردد برای سفر قشم و از این بابت بسیار خوشحال هستم. لذت ِ سفر کردن و دیدن و تجربه کردن وسوسه لذت بخشی بود که من را به وادی جاده ها و کوه ها کشاند. از سال 87 کوهنوردی را با انجمن کوهنوردی دانشگاه تهران شروع کردم و این آشنایی را مبدا بسیاری از تغییرات زندگی ام می دانم. طبیعت خوب است و این خوبی تفکیک پذیر نیست، حدود 2 سال است که به طبیعت گردی نزدیک شده ام. سفر برای من معادل با هنر است و تصویر زیبای ذهنم وقتی است که بتوانم هنر و توریسم را با هم بیامیزیم. از آشنا شدن با فرهنگ های مختلف و زیستن با آنها بی نهایت لذت می برم، از تمام لحظه ها می نویسم وعکاسی این فرصت را به من می دهد تا نگاه ِ کودکان زمین را ثبت کنم، چراکه معتقدم جهان بی مرز بسیار زیباتر است.

 • وحید محمدی

  راهنمای سفر 

  وحید علاقه ی بسیار زیادی به ابنیه های تاریخی، آداب و رسوم و فرهنگ ایران زمین و نیز ارادت ویژه ای به مشاهیر ایران دارد. او در سفرهایش سعی می کند تا با روایت دلاوری های بزرگان، تاریخ این سرزمین را بیشتر و بهتر معرفی کند.
  علاوه بر اینها، از علایق او می توان به عکاسی از طبیعت و بناهای تاریخی، دوچرخه سواری، سافاری و آفرود اشاره کرد.
  از عکسهای بناهای تاریخی او، مجموعه کارت پستالی منتشر شده است.

   

 • میترا فرد

  راهنمای سفر

  من، میتـرا فرد، عاشق طبیعت هستم، طبیعت گردی تفریح من نیست زندگی من است. من سفر می کنم که زندگی کنم.
  دوست دارم هر جنبه ای از شگفتی اش را تجربه کنم.
  کوه ها، دشت ها و جنگل های ایران، همه و همه را می پرستم، چون ایـران را می پرستم و در این راه با اسپیلت همگامم تا بیشتر و بیشتر تصویرگر دقایق تکرار ناپذیر و خالق تجربه برای خود و همسفران دوستدار طبیعت ام باشم.

 • سعید باقری

  راهنمای سفر

  وابستگی سعید به طبیعت از جایی شروع شد که بعد از اتمام تحصیلات در رشته دامپزشکی برای گذراندن طرح پایان دوره، مهمان عشایر و طبیعت بود، که این مدت کوتاه مسیر زندگی اش را برای همیشه تغییر داد و به طبیعت گردی و کوهنوردی روی آورد و بعد آشنایی با اسپیلت فعالیت های خود را به صورت حرفه ای ادامه داد و می گوید" سالهاست با این اتفاق سفر را زندگی میکنم"

 • علی رضا عسگری

  راهنمای سفر

  از کودکی راه و رسم انفرادی سفر کردن را آموختم. پدرم مشوق همیشه ام بود تا بیشتر  غرق در سفر شوم و تجربیات جدید کسب کنم. سفر برای من آرامش است و زندگی بی سفر بی معنی.
  رشته ی  اصلی ورزشی ام جودو بوده و در رشته کوه نوردی، موتور سواری و دوچرخه سواری نیز فعال هستم .
  سفر با موتور را دوست دارم و یکی از سفرهایم در این حیطه 5 ماه سفر انفرادی به تمام استان های ایران و طی کردن 21 هزار کیلومتر با هدف زنده نگاه داشتن نام خلیج همیشه فارس و سفیر صلح و دوستی بود.
  رشته تحصیلی من IT بوده و در همین زمنیه، مدیریت IT چند شرکت را بر عهده دارم.  شوق نشان دادن جاذبه های ایران به دیگران باعث شد به بعنوان راهنمای سفر با اسپیلت البرز همراه و همسفر شوم.

 • احسان علی وند

  راهنمای سفر

  احسان فارغ التحصيل رشته مهندسي كامپيوتر گرايش نرم افرار است و در حال حاضر مديريت يك شركت مهندسي نرم افزار را برعهده دارد . استعداد و علاقه احسان به ورزش منجر شد در زمينه هاي مختلف ورزشي از جمله شنا ، تنيس ، اسكي و بدنسازي فعاليت كند از افتخارات شاخص ورزشي احسان مربيگري تيم شناي استان تهران به مدت هفت سال پياپي بوده كه در اين مدت شاگرداني با عناوين ملي و قهرماني و ركوردار تربيت كرده است همچنين به مدت ده سال مربيگري تنيس و پنج سال مربي اسكي و بدنسازي ( فيتنس ) از جمله سوابق مربيگري وي مي باشد . از ديگر فعاليت هاي احسان در زمينه هاي امداد و نجات مي باشد كه عضو جمعيت حلال احمر و سابقه حضور در امداد كوهستان رو داشته و همچنين پزشكيار مي باشد در زمينه امداد ونجات دريا و رودخانه واستخر نزديك به پانزده سال عضو انجمن منجيان غريق استان تهران مي باشد . از افتخارات احسان شنا كردن در خليج فارس مسير بندرعباس تا قشم مي باشد . حس ماجراجوي و طبيعت گردي و علاقه احسان به حيوانات بخصوص دلفين ها باعث شده تا راهنماي سفر شود احسان معتقد است در طبيعت رازها و زيبايي هايی نهفته است كه نگاه انسان را به زندگي متفاوت مي كند.

 • سجاد مدنی

  راهنمای سفر 

  سجاد لیسانس مهندسی شهرسازی دارد، او از سال 1380 کوهنوردی را آغاز کرده و چندی بعد با کلاسهای طبیعت گردی آشنا و به آن علاقه مند شد. خود درباره علاقه مندی به طبیعت چنین می گوید : " تو شمال که بزرگ شی نمی تونی با طبیعت بزرگ نشی...از بچگی تو کوه و جنگل باشی نمی تونی ازش دل بکنی ..."

  همچنین علاقه به رشته ورزشی هندبال سبب شده تا چند سالی به عنوان بازیکن و مربی در این رشته تلاش کند.

 • فریبرز گنجی

  راهنمای سفرهای کوهنوردی

  فریبرز فارغ التحصیل مهندسی مکانیک می باشد که در این زمینه مشغول به کار است،ولی همیشه از کوهنوردی به عنوان علاقه اصلی خود یاد کرده و می گوید هر بار دیدن دره خومبـو، این سکونتگاه ساگاراماتا و میعادگاه کوهنوردان برایم همان جذابیت نخستین را دارد. او اهم دوره های فدراسیون کوهنوردی و برخی دوره های تخصصی دیگر همچون کوهپیمایی، سنگ نوردی، برف و یخ، پزشکی کوهستان، نقشه شناسی و کار با قطب نما و جی پـی اس ... را گذرانده و به اکثر قلل مهم داخلی کشور صعود زمستانه داشته است. فریبرز همچنین صعود به چندین قلـه بالای شش هزار متر مانند آیلندپیک، مراپیک و بسیاری پنج هـزاری در منطقه هیمالیا و سایر کشورها را در کارنامـه خود دارد. او که وظیفه سرپرستی باشگاه بلندای کوهستـان و آموزش کارامـوزان کوهنـوردی را بعهده دارد به دوچرخه سواری در کوهستان نیز علاقه داشته و برخی از ایام هفته را به این امر می پردازد.
  وی که قریب به سه سال است بعنوان راهنمای تورهای کوهنوردی نپال با اسپیلت همکاری دارد، درباره خود چنین می گوید: "پیوستن من به اسپیلت به خاطر سابقه آشنایـی و شناختم از کوهنورد باسـابقه مان سهند بود و دلیل موفقیت تورهای داخلی و خارجی اسپیلت را هم وجود او و کادر مجرب اسپیلت می دانم."

 • نادره معصوم زاده

  راهنمای سفر

  نادره دانش آموخته ی رشته ی مترجمی است. زمانی که در یک شرکت به عنوان مترجم مشغول به کار بود، آمد و شد میهمانان خارجی سبب شد که او دریابد به گردشگری علاقه مند است. بنابراین شروع به تحصیل و کسب تجربه در این زمینه نمود و  اکنون یک راهنمای کارآزموده به خصوص در زمینه تورهای ورودی و خروجی است.
  او به سوارکاری علاقه ی ویژه ای دارد و سالهاست که این رشته را در مقام مربی پیگیری می کند. او در خصوص همکاری با اسپیلت می گوید: " به همکاری با جمع دوستانه اسپیلت افتخار می کنم"

 • مقصود شمس

  راهنمای سفر 

  مقصود شمس متولد 1332 است. شغلش از جوانی خیاطی بوده. مقصود متولد روستای مومج دماوند است و کودکی‏اش را در دامنه‏های خطالراس زیبای دوبرار گذارنده است. جایی که همزیستی و همانندی با کوهستان را در وجودش نهادینه کرده. او از سال 1371 عضو باشگاه کوهنوردی دماوند شده و آموزشهای کلاسیک کوهنوردی را آنجا آموخته است. مقصود معمولا در تورها به عنوان بلد راه حضور دارد. راهنماها و همکاران او در اسپیلت می‏گویند که مقصود در کوه و جنگل، اگر چشمانش را هم ببندی انگار راهها را بو می‏کشد! سال 91 ، مقصود پس از اینکه تاحدی از کار خیاطی فارغ شد در 60 سالگی تحصیلات متوسطه را دوباره پی گرفت و موفق به اخذ دیپلم شد و پس از آن دوره راهنمای تورهای طبیعت گردی را با موفقیت در موسسه ارسباران گذراند.
  مقصود اعتقاد دارد هیچ وقت برای یادگرفتن دیر نیست. او هم اکنون مشغول تالیف کتابی درباره جاذبه‏ های گردشگری و فرهنگی زادگاهش دماوند می‏ باشد.

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت