اسپیلت البرز
تجربه‌های ناب زندگی
در دل طبیعت
اسپیلت البرز

5 جاذبه پاییزی طبیعت ایران

5 جاذبه پاییزی طبیعت ایران

1/ آبان/1393
جاذبه های پاییز ایران را ببینید

"

 5 جاذبه پاییزی طبیعت ایران

 1) جنگل ها و آبشارهای گلستان

اشتباه نکنید اینجا اروپا نیست، اینجا جنگلهای گلستان و گرگان از مناطق زیبایی سواحل خزر است که به علت فاصله بیشتر نسبت به پایتخت کمتر برای تهرانی ها شناخته شده است. جنگل های هزار رنگ پاییزی گلستان و آبشارهای پلکانی زیبای آن که متاسفانه در حال تخریب و انقراض است از جاذبه های  فصل پاییز است و نباید فرصت دیدن آنرا از دست داد. اگر به گلستان و گرگان رفتید بندر ترکمن، آشوراده و قبرستان خالد نبی را فراموش نکنید.  
 

 جنگل گرگان و گلستان

2) دریاچه جنگلی چورت

دریاچه چورت در شمال شرقی مازندران قرار دارد و وسعتی حدود دو و نیم هکتار دارد. این دریاچه بعلت زمین لرزه ای در حدود 70 سال پیش و بسته شدن مسیر چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد ایجاد شده است. درختان پاییزی در کنار آب آرام این دریاچه و درختانی که پس از زلزله در آن مستغرق باقی مانده اند مناظر محسور کننده ای را ایجاد کرده اند. در سفر به این دریاچه بازدید از چشمه های رسوبی زیبای باداب سورت را فراموش نکنید و مطمئن شوید که دوربین تان را قبل از سفر جا نگذارید. 
 

دریاچه چورت 

 3) کویر ورزنه

 انواع اشکال تپه های شنی، شکل گرفته از فرسایش باد، یکی از زیباترین تابلوهای طبیعت را در کویر ورزنه شکل داده است. تجربه سکوت کویر، استراحت دیدگان در طبیعتی فارغ از دستکاری ها و خراش های بشر و هیجان دیدن زیباترین آسمان شب سوغاتی سفر شما به ورزنه خواهد بود. کویر ورزنه از اصفهان صد کیلومتر فاصله دارد و وسعت تپه های شنی آن حدود هفده هزار هکتار است.  
 

 کویر ورزنه

4) نایبند

نایبند را ماسوله کویر می نامند و جهانگردی نیست که زیبایی های این روستای تاریخی را نستوده باشد. نایبند که در جنوب شرق طبس قرار دارد، واقع بر دامنه کوهستان و مشرف بر دشت های بی انتها ضیافت چشم اندازهایی بی نظیر است. فرصت سفر به این نگین کویری  در فصل پاییز را از دست ندهید و در سفر خود حتما طبس و پدیده های نادر آن را هم ببینید. 

 
نایبند کویر

5) دریاچه نمک

چند ضلعی های منحصربفرد دریاچه نمک، جزیره سرگردان در میان دریاچه و پهنه سفیدگون تا افق گسترده ی این دریاچه تجربه ایست که هرگز از ذهنتان پاک نخواهد شد. اغلب دریاچه حوض سلطان را که پس از احداث اتوبان تهران-قم در کنار اتوبان قم تشکیل شده است به اشتباه دریاچه نمک می دانند. 

اما دریاچه نمک در نزدیکی کاشان و در جوار کویر مرنجاب و ریگ جن قرار دارد. این دریاچه که در اغلب روزهای سال خشک است دارای عرض 80 کیلومتر و طول 30 کیلومتر است و براحتی برروی نقشه ایران بصورت یک لکه سفید بزرگ در مرکز ایران قابل تشخیص است. دریاچه نمک از رسوب لایه های نمک برروی هم تشکیل شده که عمقی بین 5 تا 54 متر دارند. پاییز یکی از بهترین زمانها برای سفر به کویر و مشاهده این پدیده طبیعی منحصر به فرد است. 

 دریاچه نمک

 

برای دیدن جاذبه های فوق با اسپیلت البرز همسفر شوید: تورهای یک روزه و تورهای طبیعت گردی چند روزه

 

"

1/ آبان/1393بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف