تور صعود قله شاه دژ "مرز بین کویر و جنگل" (2800 متر) - فولبرد

| 2 روزه
قیمت: 7,600,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
تور صعود قله شاه دژ "مرز بین کویر و جنگل" (2800 متر) - فولبرد
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها :

  • تجربه یک صعود جذاب در مسیری جنگلی- مرتعی- صخره ای به یکی دیگر از قله های البرز
  • تجربه صعودی سبک‌بار به شاه دژ، قله‌ای در جنوبی‌ترین قسمت مازندران یعنی حد فاصل کویر و جنگل، و حمل کوله‌پشتی‌های سنگین با نیسان به محل کمپ
  • عکاسی از کلکسیون منحصر به فرد قلل منطقه از فراز قله شاه‌دژ (قله‌ها و جنگل‌ها و آبگیرهای رویایی با دورنمایی از کویر مرکزی ایران)
  • شب مانی فراموش نشدنی در کمپ مجهز اسپیلت البرز در منطقه ای با سکوت وصف ناپذیر
  • آموزه‌هایی از مباحث کاربردی در کوهستان توسط سرپرستان هیمالیا نورد اسپیلت البرز

منطقه : سمنان، مازندران

نـوع فعـالـیت : کوهنوردی نیم سنگین در مسیر های پاکوب جنگل و کوهستان با شیب های متوسط رو به بالا. میزان کوهپیمایی روزانه حداکثر تا 7 ساعت می باشد.

روز(ها) شرح برنامه روزانه
پنج شنبه
97
/07/26
صبحگاهان به سوی جاده سمنان حرکت می‌کنیم وصبحانه‌ای دلچسب در رستوران نوش جان می‌کنیم. مسیرمان را تا روستای کوهستانی لنگر ادامه می‌دهیم و پس از بار زدن کوله‌پشتی‌ها بر نیسان، کوهنوردی را آغاز می‌کنیم.
مسیری که پیش رو داریم، مسیری جنگلی است، در اوایل مسیر و در نقطه‌ای مناسب برای صرف ناهار و استراحت توقف می‌کنیم. ادامه کوهنوردی در مراتعی بسیار دیدنی ما را به کمپ می‌رساند، در این کمپ زیبا آموزه‌هایی از مباحث مربوط به کوهنوردی را خواهیم داشت و سپس وقت آزاد برای ریلکسیشن و نوش جان کردن نوشیدنی‌های گرم در هوایی خنک (دمای محل کمپ در روزهای تابستان بین 15+ تا 25+ درجه و شب های تابستان معمولاً بین 5+ تا 15+ درجه سانتیگراد می باشد) در اختیار خواهیم داشت. 
آموزه‌هایی از مباحث کوهستان و صرف شام پایان بخش امروزمان است. حالا خواب شبانه در سکوت جان بخش کنار برکه و در ارتفاع 1800متری را چگونه می توان توصیف نمود؟.
جمعه
97
/07/27
صبحانه را نوش جان کرده و راس ساعت 7 به شکلی تیمی و آرام کوهنورد‌ی‌مان را آغاز می‌کنیم، در شیب‌های متغیر و گاهی کنار صخره‌ها می‌رویم تا به گردنه شاه دژ برسیم، استراحتی کوتاه برای خوردن میان وعده و سپس ادامه مسیر تا بر فراز قله شاه دژ قدم بگذاریم

عکاسی از چشم اندازهای بی بدیل منطقه حس خوبمان را افزون می‌کند. دل کندن از آن همه زیبایی که از روی قله در افق دیدمان قرار دارد سخت است، وقت را مدیریت کرده و باز می‌گردیم تا در گردنه ناهارمان را نوش جان کنیم و راهی کمپ شویم.
با رسیدن به کمپ استراحتی کوتاه داریم و سپس به جمع‌آوری وسایل برای قرار دادن در نیسان می‌پردازیم. حالا به سمت پایین حرکت می‌کنیم و در حس نوستالژیک گذر از باغات و مزارع روستا لذت‌مان اوج دیگری می‌گیرد.
پیش‌بینی می‌کنیم ساعت 4 تا 5 بعد از ظهر به ماشین برسیم، حالا با انرژی فراوان و کوله باری از خاطرات خوش به سوی تهران حرکت می‌کنیم و با آمادگی جسمانی بیشتری که به دست آورده‌ایم به صعودهای برتر آینده‌مان می‌اندیشیم.

 

خدمات

وسیله مسافرتی : وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات و نیسان وانت جهت حمل و نقل‌های محلی.

اقامت : 1 شب در کمپ مجهز اسپیلت البرز.

وعده های غذایی :  2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 1 وعده شام و میان وعده ها.

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
پنج شنبه
97
/07/26
اسپیلت البرز
در رستوران
اسپیلت البرز
لانچ باکس در طبیعت
اسپیلت البرز
در
کمپ
کمپ مجهر اسپیلت البرز
جمعه
97
/07/27
اسپیلت البرز
در
کمپ
اسپیلت البرز
لانچ باکس در طبیعت
- -

 سایر خدمات : برای هر 5  الی 6 نفر شرکت کننده یک نفر راهنما و مربی کوهنوردی همراه است تا ایمنی سفر کامل شود، وسیله نقلیه متناسب با تعداد نفرات، نیسان جهت حمل کوله پشتی‌ها و تجهیزات کمپ، یک شب اقامت در کمپ مجهز اسپیلت البرز در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا، بیمه مسئولیت مدنی سفر، آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد اسپیلت البرز.

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1397/07/26 ساعت 04:00
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1397/07/27 ساعت 20:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان، لطفا 30 دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.
لوازم سفر

لـوازم کوهنوردی که باید همراه داشته باشید:

وسایل ضروری برای تور های کوهنوردی بیش از یک روز در فصول گرم و معتدل(نیمه اردیبهشت لغایت نیمه آبان) و ارتفاعات کمتر از 4000 متر:

کفش کوه نوردی سبک، جوراب حوله ای ضخیم و جوراب اضافه، پیراهن و شلوار ترکینگ(پیراهن آستین بلند باشد)، پیراهن لایه اول، پیراهن لایه دوم، باتوم کوه نوردی، کلاه آفتابی، عینک آفتابی، 2 تا 2.5 لیتر آب از منزل بیاورید، لیوان شخصی، کیسه خواب/کامفورت 5، زیر انداز مخصوص کیسه خواب به علاوه یک زیرانداز کوچک(نیم زیرانداز)، فلاسک کوچک انفرادی چای، کیف کوچک کمکهای اولیه شخصی و اگر تحت درمان خاصی هم هستید حتماً داروی مصرفی خود را همراه داشته باشید، هدلمپ، کاپشن و شلوار بادگیر ضد آب، کاپشن و شلوار پلار، دستکش پلار، روکش دستکش، کلاه گرم، گتر،کارت شناسایی معتبر و دفترچه بیمه، چاقوی جیبی، طناب انفرادی و یک کارابین ساده، کرم ضد آفتاب، کوله کوچک یک روزه با کاور ضد آب برای حمل وسایل حداقلی و آب و خوراکی های مورد نیازتان در حین کوهنوردی، علاوه بر آن یک کوله پشتی بزرگتر با حجم مناسب که دیگر وسایلتان در آن جای گیرد برای حمل با چهارپایان و یا وسایل نقلیه محلی.

ممکن است در یک برنامه خاص، استثناعاً علاوه بر موارد فوق به وسایل دیگری هم نیاز باشد که در آن صورت سرپرست برنامه از قبل به شما اطلاع خواهد داد.

دیگر لوازم مورد نیاز جهت یاد‌آوری:

پشت گردنی بادی دستمال کاغذی دستمال مرطوب
دوربین عکاسی نخ و سوزن نقشه ای از منطقه


تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپیلت البرز ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت البرز تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی¬ گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت البرز) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت البرز

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت البرز تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت البرز آن را اسپیلت البرز از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت البرز مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت البرز از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت البرز قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت البرز در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت