تور عبور از البرز (راهپیمایی طالقان تا تنکابن)

(ظرفیت محدود)| 3 روزه
قیمت: 13,900,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
تور عبور از البرز (راهپیمایی طالقان تا تنکابن)
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها : ترکینگی ناب به منظور عبور از بکر ترین قسمت های رشته کوه البرز "از طالقان تا تنکابن" خواهیم داشت، مسیری که همه ساله طبیعت گردان خارجی زیادی از ملیت های مختلف برای ترکینگ منطقه تحت عنوان تور عبور از البرز به ایران سفر می کنند.

دو شب اقامت به یادماندنی در کمپ مجهز اسپیلت البرز خواهیم داشت که در ارتفاع 2800 متری از سطح دریا برپاست، این کوهپیمایی دلچسب از روستای پراچان طالقان در دامنه های جنوبی البرز شروع و از طریق یک "ایل راه قدیمی کوهستانی" وارد منطقه حفاظت شده بلسکوه شده است که پوشش گیاهی و جانوری منحصر به فردی دارد و نهایتاً با عبور از جنگل های شمال کشور و دره سه هزار به تنکابن و سواحل دریای کاسپین می رسد.

در بلند ترین ارتفاعات مسیر به منطقه علم کوه و تخت سلیمان نزدیک شده و چشم انداز مسحورکننده قله های لشکرک و خرسان را برای عکاسی خواهیم داشت، در همین فصل تابستان با توجه به مراتع پوشیده از گل و گیاهان متنوع دوباره بهار برایمان تداعی می شود، عبور از خنکای رودخانه و جویبارهای متعددی که در میان مرغزارهای زیبای منطقه جاریست انسان را به حظ کافی می رساند.

چشمه سارهای فراوان و آبشارهای کوچک و بزرگی که در طول مسیر دلبری میکنند همه و همه از جاذبه هایی است که در این سفر می توان از آنها لذت برد و در کوله بار خاطرات جای داد، عوارض طبیعی منطقه همچون "سنگ دروازه" و صخره های گرانیتی آتشفشانی از یک سو و صدای گوش نواز پرندگان جنگلی در سوی دیگر ویژگی خاصی به برنامه می دهد، همچنین در زمان های مختلف این تور آموزه های کاربردی در طبیعت و کوهستان نیز توسط سرپرستان مجرب اسپیلت البرز ارائه می گردد.

منطقه : تهران و مازندران

نـوع فعـالـیت: درجه سختی این تور 4 یعنی سنگین است. شامل: پیاده روی و کوه پیمایی در مسیر های پاکوب (روز اول حدود 5 ساعت، روز دوم حدود 7 ساعت و روز سوم حدود 4 ساعت). در این تور کوله پشتی های سنگین و بار تدارکات با چهارپایان حمل می گردد لذا طبیعت گردان به صورت سبک بار پیاده روی می نمایند. مهم و لازم به ذکر است که این برنامه آمادگی جسمانی خوبی را می طلبد لذا از پذیرفتن افراد بزرگسال محترمی که آمادگی جسمانی کافی برای این برنامه را ندارند و همچنین کودکان دوست داشتنی زیر پانزده سال جداً معذوریم، این عزیزان را با کمال میل به سفرهای طبیعت گردی سبک تر و جذاب دیگر اسپیلت که همزمان با همین برنامه در حال اجراست دعوت می کنیم.

روز(ها) شرح برنامه روزانه
چهارشنبه
97/06/07
به سوی اتوبان قزوین حرکت کرده و صبحانه را در رستوران نوش جان می کنیم، با ادامه مسیر به طالقان و سپس به روستای کوهپایه ای پراجان در جنوب رشته کوه البرز می رسیم.
این روستای زیبا نقطه آغازین کوهنوردی به منظور "عبور از البرز" است، کوله پشتی هایمان را بر چهارپایان بار کرده و همانند نیاکانمان در ایل راه هزار ساله تهران شمال به راه می افتیم، پیاده روی و کوهپیمایی را به شکل تیمی و آرام و با استراحت های لازم انجام می دهیم، در جای جای مسیر با پوشش گیاهی و جانوری منطقه آشنا می شویم، برای صرف ناهار در طبیعت کنار سنگ دروازه توقف خواهیم نمود تا پس از آن به استراحتی کوتاه بپردازیم، با عکس های یادگاری در کنار این پدیده طبیعی و زمین شناختی لذتمان را بیشتر کنیم، ادامه مسیر در این راه قدیمی ما را به مرتع زیبای "دمچه" می رساند همان محل برپایی کمپ اسپیلت در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا، بعد از مستقر شدن در کمپ نوشیدنی های گرم در آن هوای خنک بسیار دلپذیر است، سپس گردهم جمع می شویم تا از مباحثی کاربردی مربوط به طبیعت و کوهستان توسط مربیان مجرب اسپیلت البرز استفاده ببریم، صرف شام و استراحت شبانه در سکوت طبیعتی دور از شهر و آبادی پایان بخش امروز خواهد بود.
پنج شنبه
97/06/08
بیداری در طراوت صبحگاهی و صرف صبحانه ای دلچسب فراموش نشدنی است، حالا کوله پشتی هایمان را برای بار زدن بر چهارپایان جمع و جور می کنیم، شروعی دوباره و ادامه صعود به شکل تیمی و در آرامش کامل با استراحت های لازم در طول مسیر، می رویم تا به گردنه میش چال برسیم و دیدن دنیایی دیگر در پشت رشته کوه البرز، در این فصل گرم تجربه قدم گذاشتن بر روی برفهای گردنه میش چال بسیار شعف انگیز خواهد بود، اینجا نقطه پایان سر بالایی هاست و ادامه مسیر تماماً سرازیر است، پس بهتر است با استراحت وخوردن و آشامیدن خستگی صعود را از تن به در کنیم، این نقطه با توجه به اشرافی که به کل منطقه دارد بهترین مکانیست که مربیان اسپیلت البرز می توانند شما را با تعداد زیادی از قلل و دره های مشهور ایران آشنا کنند، پس از آن با عکاسی از مناظر و چشم اندازهای منطقه داشته هایمان را افزون می کنیم، (در این زمان یک آپشن اضافه و خارج از برنامه برای برخی از همسفرانی که طبق تشخیص سرپرست برنامه خستگی در آن ها دیده نمی شود و از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشند تدارک دیده ایم و آن صعود به قله زیبای گردونه کوه است و دو باره برگشتن به همین نقطه، لازم به یادآوریست که این آبشن اضافه یک برنامه نسبتاً سنگین و جدیست اجازه دهید سرپرست برنامه نفرات را انتخاب کند تا بی دلیل به کسی فشار وارد نشود، دیگر همسفران به همراه یکی از مربیان اسپیلت البرز به صورت آرام آرام در مسیر کمپ بعدی حرکت می کنند)، از این پس مسیرمان در کنار چشمه سارها و جویبارها ادامه دارد تا به کمپ بعدی اسپیلت البرز برسیم، دیگر وقتمان آزاد است برای ریلکسیشن و نوشیدنی های گرم در آن خنکای مشرف به دریا، بعد از نوش جان کردن شام مراسم دورهمی و سپس خوابی شیرین در سکوت عجیب کوهستان.
جمعه
97/06/09
بیداری در خنکای صبحگاهان و صرف صبحانه آخر همیشه در خاطرمان خواهد ماند، باز هم مثل ایلات جمع آوری وسایل و بار زدن بر چهارپایان، می رویم در مسیر رو به پایین تا رسیدن به آبگرمی طبیعی درون یک غار کوچک، در صورت تمایل استفاده به شکل بدوی از این آب شفابخش تجربه خوبی خواهد بود!، مسیر در کنار آبشارها و رودخانه های زیبای منطقه ادامه می یابد تا به روستای درجان برسیم در شما رشته کوه البرز و پایان پیاده روی، رفتن به خانه محلی در اختیار اسپیلت و شستن سر و صورت و تعویض لباس، صرف ناهار بومی و لذیذ از دست پخت زنان روستا پایان بخش این برنامه کوچ مانند است، حالا باید با ماشین به سوی تهران باز گردیم با یک دنیا خاطره و فول انرژی، پیش بینی می کنیم رسیدنمان به میدان آرژانتین حدوداً ساعت23 (11 شب) باشد.

 

مسیر پیاده روی تور عبور از البرز (طالقان تا تنکابن)

خدمات

وسیله مسافرتی : وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات. وسیله نقلیه محلی و قاطر

اقامت : 2 شب اقامت در کمپ مجهز اسپیلت البرز

وعده های غذایی : 7 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 2 وعده شام

 

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
چهارشنبه
97/06/07
اسپیلت البرز
در رستوران
گردشگر
 در طبیعت
اسپیلت البرز
در کمپ
کمپ مجهز
پنج شنبه
97/06/08
اسپیلت البرز
در کمپ
اسپیلت البرز
در طبیعت
اسپیلت البرز
در کمپ
کمپ مجهز
جمعه
97/06/09
اسپیلت البرز
در کمپ
اسپیلت البرز
در خانه محلی
- -

 سایر خدمات : برای ایمنی بیشتر در تور های کوهنوردی اسپیلت البرز هنگام صعود به قله، هر 5 الی 6 نفر صعود کننده را یک نفر راهنما و مربی کوهنوردی همراهی و حمایت می کند،وسیله نقلیه اصلی تور متناسب با تعداد نفرات، قاطر برای حمل کوله پشتی‌های کوهنوردان در تمام طول مسیر، دو شب اقامت فراموش نشدنی در کمپ مجهز اسپیلت واقع در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا شامل: (چادر های دو نفره با کفپوش فوم عایق در مقابل سرما، چادر اجتماعات و غذا خوری با میز و صندلی و روشنایی، چادر آشپزخانه با تجهیزات طبخ غذای گرم، مسئول تدارکات و آشپزی، توالت صحرایی)، بیمه مسئولیت مدنی سفر، آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد ما از دیگر خدمات اسپیلت البرز است برای بالا بردن دانش و تجربیات شما در کوهستان(همه خدماتی که در بالا اشاره شده بلاشک ایمنی کار را افزایش داده دغدغه و دل نگرانی شما را کمتر کرده و نتیجتاً شما تنها به صعود و کوهپیمایی تمرکز کرده و از زیبایی های طبیعت منطقه لذت بیشتری می برید).

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1397/06/07 ساعت 05:00
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1397/06/09 ساعت 22:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی، کمی بالا تر از فروشگاه شهروند، جلوی بانک سامان
لوازم سفر

لـوازم کوهنوردی که باید همراه داشته باشید:

کوله پشتی بزرگ یا کیسه بار برای حمل وسایل سنگین تان توسط قاطر، کوله پشتی کوچک برای حمل وسایل سبک و مورد نیازتان در حین کوهنوردی، روکش یا جلد کوله پشتی، کیسه خواب با کامفورت منهای 12 درجه سانتی گراد، باتوم کوه نوردی، کاپشن و شلوار بادگیر یا گرتکس، کاپشن و شلوار پلار، پیراهن و شلوار لایه اول، پیراهن لایه دوم، کفش نیمه سنگین کوه نوردی، جوراب پشمی یا حوله ای 2 دست، کلاه ضد طوفان، دستکش نازک نخی ساده به عنوان لایه اول، دستکش پلار گرم، روکش دستکش، عینک طوفان،کلاه آفتابی، چراغ پیشانی(هد لمپ) به همراه باتری آلکالاین اضافه، قمقمه آب،لیوان، فلاسک کوچک چای انفرادی، کمکهای اولیه شخصی، اگر تحت درمان خاصی هستید داروی مصرفی خود را همراه داشته باشید، کارت شناسایی معتبر، چاقو جیبی، کرم ضد آفتاب.

 

تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

 

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپیلت البرز ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت البرز تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی¬ گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت البرز) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت البرز

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت البرز تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت البرز آن را اسپیلت البرز از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت البرز مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت البرز از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت البرز قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت البرز در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت