تور صعود علم کوه (آلپ ایران)

(ظرفیت محدود)| 3 روزه
قیمت: 11,900,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
تور صعود علم کوه (آلپ ایران)
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها : تجربه صعودی جذاب در غنی ترین منطقه کوهنوردی وطنمان(آلپ ایران)تحت سرپرستی مربیان هیمالیا نورد اسپیلت البرز، دیدار و عکاسی از پانورامای بیش از 20 قله بالای 4400 متری و شاخص ایران در گردا گرد قله علم کوه، به دست آوردن افتخار ایستادن بر فراز بلندترین دیواره ایران، شب مانی در کمپ مجهز اسپیلت البرز واقع در مناطق بکر کوهستان با مناظری رویایی، استفاده از غذا های گرم و طبخ شده در کمپ مجهز اسپیلت البرز

منطقه : مازندران.

نـوع فعـالـیت : درجه سختی این سفر 4 یعنی کوهپیمایی سنگین است شامل:

روزاول: حدود 3 ساعت کوهپیمایی با کوله پشتی سبک و شیب های متوسط تا ارتفاع 3750 متری یعنی (حصارچال،محل برپایی کمپ).

روز دوم: حدود5 ساعت صعود در شیب های متوسط و بیشتر تا رسیدن به قله 4850 متری علم کوه و حدود 4 ساعت بازگشت از قله تا کمپ اسپیلت البرز.

روز سوم: حدود 2 ساعت کوه پیمایی رو به پایین برای باز گشت تا کنار ماشین.

توجه: متقاضیان این تور علاوه بر آمادگی موارد فوق لازم است با اقامت در چادر و شبهای کوهستان آشنا باشند.

ضمناً مسیر تهران تا کلاردشت و قرارگاه کوهنوردی 210 کیلومتر که در شرایط عادی جاده‌ای 5 ساعت به طول خواهد انجامید.

روز(ها) شرح برنامه روزانه
چهارشنبه
97
/06/28
به سوی جاده چالوس حرکت کرده و صبحانه را در رستوران نوش جان می کنیم، ادامه مسیرمان تا قرارگاه رودبارک با ماشین اصلی تور خواهد بود، وسایل اضافی خود را در قرارگاه رودبارک به امانت گذاشته و با ماشین های پاترل حرکت می کنیم، این مسیر کوهستانی را تا تنگ گلو ادامه داده که در این نقطه بار زدن کوله پشتی ها بر چهارپایان انجام گیرد، بعد از صرف ناهار(لانچ باکس) موقع شروع کوه پیمایی است که به شکل تیمی و آرام تا کمپ مجهز اسپیلت البرز در منطقه زیبای حصارچال ادامه می یابد، برای هم هوا شدن نسبی با ارتفاع 3750 متری محل مکمپ صعود کوتاهی به ارتفاعات بالاتر انجام می دهیم و سپس به کمپ باز می گردیم، آموزه هایی از مباحث کوهستان پایان بخش فعالیت امروزمان است،کم کم برای صرف شامی لذیز و استراحت وصف ناشدنی در شبهای کوهستان آماده می شویم، کمپ مجهز اسپیلت البرز آرامش مورد نیاز را برایمان فراهم نموده است.
پنج شنبه
97
/06/29
صبحانه سبک و دلچسبی در کمپ اسپیلت البرز نوش جان می کنیم سپس کوهنوردی در مسیر قله آغاز می شود، حرکتمان به شکل تیمی وآرام است با استراحت های لازم در بین راه، با موفقیت که بر فراز قله علم کوه ایستاده ایم و در حال به جا آوردن مراسم شکر گذاری هستیم چه حس و حالی خوبی داریم، حالا سرپرست برنامه با نشانه هایی ما را با کلکسیونی از دیگر قله های منطقه آشنا می نماید، عکسهای زیبایی به یادگار می گیریم و ناهاری سبک نوش جان می کنیم، سپس وقت آن است که آرام و پر انرژی به سوی کمپ مجهز اسپیلت در حصار چال باز گردیم، از این پس لمیدن در کمپ و نوشیدن گل گاوزبان و نسکافه چقدر مزه می دهد! سپس صرف شام و خوابی به آرامی کوهستان
جمعه
97
/06/30
با بیداری و صرف صبحانه ای متنوع روز سوم را آغاز می کنیم، کوله پشتی شخصی خود را جمع و جور کرده و می گذاریم برای بار گیری بر چهار پایان، حالا سبک بار به سوی ارتفاعات پایین تر حرکت می کنیم تا با عبور از تنگه گلو به ماشین های پاترل مان برسیم، ادامه مسیر به صورت سواره خواهد بود تا رسیدن به قرارگاه رودبارک، در اینجا دست و صورتی به آب زده و تعویض لباس می کنیم، وسایل خود را برداشته و با ماشین اصلی تور حرکت می کنیم برای صرف ناهار در رستوران، حالا زمان بازگشت به سوی تهران است البته با شور و نشاط، به نظر می رسد حدود ساعت 20 (8 شب) به تهران برسیم.

 

خدمات

وسیله مسافرتی : وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات و پاترول جهت گشت منطقه.

اقامت : 2 شب اقامت در کمپ مجهز اسپیلت البرز

وعده های غذایی : 7 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 2 وعده شام

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
چهارشنبه
97
/06/28
اسپیلت البرز
در رستوران
اسپیلت البرز
لانچ باکس در طبیعت
اسپیلت البرز 
در کمپ
کمپ مجهز
پنج شنبه
97
/06/29
اسپیلت البرز
در کمپ
اسپیلت البرز
در طبیعت
اسپیلت البرز
در کمپ
کمپ مجهز
جمعه
97
/06/30
اسپیلت البرز
در کمپ
کوهنورد
در رستوران
- -

 سایر خدمات : برای ایمنی بیشتر در تور های کوهنوردی اسپیلت البرز هنگام صعود به قله، هر 5 الی 6 نفر صعود کننده را یک نفر راهنما و مربی کوهنوردی همراهی و حمایت می کند،وسیله نقلیه اصلی تور متناسب با تعداد نفرات تدارک دیده شده، ماشین های شاسی بلند پاترل محلی را برای مسیرهای خاکی و صعب العبور کوهستانی در نظر گرفته ایم، قاطر به منظور حمل کوله پشتی‌های کوهنوردان فراهم گردیده، کمپ مجهز اسپیلت واقع در ارتفاع 3750 متر شامل(چادر های دو نفره با کفپوش فوم عایق در مقابل سرما، چادر اجتماعات و غذا خوری با میز و صندلی و روشنایی، چادر آشپزخانه با تجهیزات طبخ غذای گرم، مسئول تدارکات و آشپزی،چادر توالت صحرایی)می باشد، کمپ اسپیلت البرز با تجهیزات اشاره شده را برای استفاده اختصاصی دو شب اقامت شما در نظر گرفته ایم، شما را در این تور تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی سفر قرار داده ایم، آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد ما از دیگر خدمات اسپیلت البرز است برای بالا بردن دانش و تجربیات شما در کوهستان(همه خدماتی که در بالا اشاره شده بلاشک ایمنی کار را افزایش داده دغدغه و دل نگرانی شما را کمتر کرده و نتیجتاً باعث شانس بیشتر شما برای صعود موفقیت آمیز به قله می گردد).

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1397/06/28 ساعت 05:00
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1397/06/30 ساعت 20:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان، لطفا 30 دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.
لوازم سفر

لـوازم کوهنوردی که باید همراه داشته باشید:

کوله پشتی بزرگ یا کیسه بار برای حمل وسایل سنگین تان توسط قاطر، کوله پشتی کوچک برای حمل وسایل سبک و مورد نیازتان در حین کوهنوردی، روکش یا جلد کوله پشتی، کیسه خواب با کامفورت منهای 12 درجه سانتی گراد، باتوم کوه نوردی، کاپشن و شلوار بادگیر یا گرتکس، کاپشن و شلوار پلار، پیراهن و شلوار لایه اول، پیراهن لایه دوم، کفش نیمه سنگین کوه نوردی، جوراب پشمی یا حوله ای 2 دست، کلاه ضد طوفان، دستکش نازک نخی ساده به عنوان لایه اول، دستکش پلار گرم، روکش دستکش، عینک طوفان، کلاه آفتابی، چراغ پیشانی (هد لمپ) به همراه باتری آلکالاین اضافه، قمقمه آب، لیوان، فلاسک کوچک چای انفرادی، کمک های اولیه شخصی، اگر تحت درمان خاصی هستید داروی مصرفی خود را همراه داشته باشید، کارت شناسایی معتبر، چاقو جیبی، کرم ضد آفتاب.


تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپیلت البرز ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت البرز تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی¬ گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت البرز) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت البرز

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت البرز تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت البرز آن را اسپیلت البرز از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت البرز مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت البرز از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت البرز قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت البرز در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت