تور صعود دماوند (بام ایران) - تمام فولبرد

(ظرفیت محدود)| 4 روزه
قیمت: 13,900,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
تور صعود دماوند (بام ایران) - تمام فولبرد
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها: تجربه صعودی ایمن، جذاب، به یاد ماندنی و موفق به بلندترین قله ایران عزیزمان دماوند و آن هم از جبهه شمال شرقی "یال ناندل" که با اطمینان می توان گفت زیبا ترین مسیر صعود به قله دماوند است، دیدار و عکاسی از مناظر بی بدیل دماوند کوه و یخچال های عظیم و دائمی اطراف مسیر صعود، یک شب اقامت خاطره انگیز در "اکوکمپ دماوند" واقع در ناندل و دو شب اقامت در "کمپ پیشرفته" تنها کمپ تجهیز شده کوهستانی ایران در ارتفاع 4350 متری، همنوردان ما در صعود های قبلی بارها شانس دیدن وحوش منطقه نصیبشان شده است.

منطقه: مازندران/ لاریجان / ناندل.

نـوع فعـالـیت: درجه سختی این تور 4 یعنی کوهنوردی سنگین می باشد (صبح روز دوم حدوداً 5 ساعت صعود برای رسیدن به "کمپ پیشرفته" در ارتفاع 4350 متری و بعدازظهر نیز 1 الی 2 ساعت صعود به ارتفاعات بالاتر برای هم هوایی، از صبح روز سوم برای صعود به قله دماوند و بازگشت به "کمپ پیشرفته" جمعاً 13 ساعت کوهنوردی خواهیم داشت، روز چهارم نیز حدوداً 4 ساعت کوه‌پیمایی برای بازگشت به ناندل و رفتن به اکوکمپ خواهد بود).

توجه1: کوهنوردان عزیزتر از جان که مثل همیشه به اسپیلت البرز اطمینان دارید و با ثبت نام در این تور می خواهید به افتخار صعود قله دماوند نائل شوید، شما میدانید که سلامت تان در اولویت اول ما قرار دارد لذا با توجه به آمادگی جسمانی متفاوت نفرات شرکت کننده و شرایط جوی کوهستان که اغلب ناپایدار می‏باشد، تصمیمات سرپرست تیم در کوهنوردی برای تمامی نفرات لازم الاجرا است حتی اگر یکصد قدم مانده به قله دستور بازگشت بدهد چه برای یک نفر و چه برای کل تیم.

توجه 2: کوهنوردان گرامی که می خواهند در این تور ثبت نام نمایند علاوه بر داشتن قدرت جسمانی کافی برای فعالیت هایی که در بالا ذکر شده و همچنین داشتن لوازم ضروری سفر که آنها را بر شمرده ایم، لازم است با شرایط اقامت در کمپ و ارتفاع آشنایی قبلی داشته باشند.

نکته: همچنین شما می توانید این صعود را با یک روز هم هوایی بیشتر در کمپ پیشرفته دماوند انتخاب نمایید.

هزینه مازاد یک روز اضافه به همراه خدمات کامل کمپ پیشرفته دماوند، 340 هزار تومان می باشد.

 

 

روز(ها) شرح برنامه روزانه
سه شنبه
97/06/06
راس ساعت دو بعد از ظهر با دلی پر امید و لبی خندان از تهران به سوی جاده هراز حرکت می کنیم، به احتمال زیاد قرار است بهترین خاطره زندگیمان را با صعود قله دماوند رقم بزنیم، از منطقه لاریجان وارد یک جاده فرعی کوهستانی می شویم و در طول این مسیر از چشم اندازهایی بی نظیر دیدن می کنیم تا به "اکو کمپ دماوند" در (ناندل) برسیم، مسئولین گشاده روی کمپ با نوشیدنی های محلی به استقبالمان می آیند، چادر های اختصاصی خود را تحویل می گیریم و در گشتی کوتاه با طبیعت اطراف روستا و منطقه آشنا می شویم، به اکوکمپ که باز گشتیم سرپرست برنامه مباحثی را پیرامون صعود فردا به ما یادآور می شود، حالا زمان صرف شام و شب نشینی در هوای پر طراوت ییلاق نادل فرا رسیده.
چهار شنبه
97/06/07
این صبح دل انگیز را با صرف صبحانه‌ از فراورده های محلی آغاز می کنیم، سپس به صورت نیسان سواری در مراتع دامنه های شمال دماوند و در هوایی لطیف به محل شروع کوه پیمایی می رویم، در این نقطه بار زدن کوله پشتی های کوهنوردان بر قاطرها انجام می شود تا به کمپ پیشرفته دماوند حمل گردد، ما نیز ازهمین نقطه با کوله پشتی سبک خود کوهنوردی جذابی را آغاز می‌کنیم تا به شکلی تیمی و آرام بعد از 5 الی 6 ساعت به کمپ پیشرفته اسپیلت البرز برسیم، البته در طول این مسیر توقف های لازم را خواهیم داشت برای استراحت و عکاسی از مناظر و خوردن و آشامیدن و....
با رسیدن به کمپ پیشرفته اسپیلت البرز در ارتفاع 4350 متری از سطح دریا مسئولین صبور کمپ با خوش رویی پذیرای ما هستند و هر دو نفر کوهنورد را به چادر مخصوص خودشان هدایت می کنند، در چنین هوایی پذیرایی و صرف نوشیدنی های گرم چقدر لذت بخش خواهد بود، عصرگاهان در صورت داشتن وقت کافی گشت کوتاهی به ارتفاعات منطقه خواهیم داشت، سپس در چادر مخصوص اجتماعات گرد هم جمع می شویم تا در ارتباط با چگونگی صعود نهایی به قله که فردا انجام خواهد شد مباحثی را پی بگیریم، صرف شام سبک وآماده نمودن کوله پشتی صعود برای فردا نیز آخرین کار این روز است، حالا در آرامش کامل به استراحت شبانه خواهیم پرداخت تا انرژیمان برای فعالیت روز بعد مضاعف گردد.
پنج شنبه
97/06/08

امروز بیداریمان در سحرگاهان خواهد بود تا آماده شویم برای حدوداً 13 ساعت کوهنوردی سنگین ولی لذت بخش و رسیدن به اوج، "اوج وطنمان".
مسئولین کمپ برای هر نفر یک پکیج تغذیه بین راه تدارک دیده اند، آن را تحویل می گیرد شامل: صبحانه، میان وعده و لانچ باکس که باید در کوله سبک خود جای دهید.
کوهنوردی‌ امروز اصلی ترین بخش برنامه می باشد لذا به شکل تیمی و آرام حرکت را آغاز می کنیم، سرپرستان با تجربه و هیمالیا نورد اسپیلت البرز در حین صعود "حال و احوال" شما را زیر نظر داشته و زمان های لازم را برای استراحت در اختیار شما قرار می دهند، صبحانه قابل حمل را درطول مسیر میل کرده و صعود را ادامه می دهیم تا با گذر از بام برفی به قله برسیم، حالا بر فراز" بام ایران" ایستاده ایم، همان دیو سپید پای دربند.
با شعف وصف ناپذیری که از این صعود افتخار آمیز نصیبمان شده توقفی خواهیم داشت برای شادمانی و شکرگزاری، سپس گشتی بر روی قله به منظور بازدید از کاسه اصلی آتشفشان و چشمه های خروج دود گوگرد، از این پدیده های کم نظیر و مناظر بی مانند اطراف عکاسی خواهیم نمود.
حالا که این قله سخاوتمند ما را از انرژی سرشار نموده با احتیاط و در حمایت همدیگر بازمی‌گردیم به ارتفاعات پایین‌تر، در استراحت بین راه ناهار قابل حمل خود را نوش جان می کنیم، با ادامه مسیر رو به پایین به کمپ پیشرفته باز خواهیم گشت، مسئولین کمپ با همدلی و مهمان نوازی منتظر خوشامد گویی و پذیرایی از ما می‌باشند، از این پس استراحت و وقت آزاد خواهیم داشت تا زمان صرف شام و سوپ و مخلفات لازم، خواب امشب شاید زیبا ترین خواب زندگی تان باشد.

جمعه
97/06/09
آخرین صبحانه سفرمان را نوش جان می کنیم، کوله پشتی‏ ها را جمع و جور کرده تا با قاطرها به پایین منتقل شود، سپس آخرین بخش کوهنوردی را به سمت پایین با کوله پشتی سبک آغاز می کنیم، بعد از 4 الی 5 ساعت به محل توقف نیسان ها که منتظر ما هستند می رسیم، از این پس ادامه مسیر به صورت سواره خواهد بود تا به " اکوکمپ دماوند" در ناندل برویم، در بدو ورود به این کمپ نوشیدنی های سنتی بسیار دلچسب خواهد بود، آبی به سر و صورت خواهیم زد تا کمی خستگی را از تن به در کنیم، بعد از تعویض لباس و صرف ناهاری لذیذ یک استراحت کوتاه می چسبد، حالا موقع وداع با منطقه است لذا با ماشین کم کم از دماوند سرفراز فاصله گرفته تا به تهران باز گردیم، عصرگاهان حدود ساعت 8 غروب سرشار از انرژی و یک دنیا خاطره با یکدیگر خدا حافظی نموده و به خانه هایمان می رویم.

 

خدمات

وسیله مسافرتی: وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات. نیسان برای رسیدن به ابتدای مسیر کوهنوردی.

اقامت: 1 شب در اکوکمپ دماوند (ارتفاع 2300 متر) و 2 شب در کمپ پیشرفته دماوند (ارتفاع 4350 متر)

* برای دیدن عکسهای بیشتر و اطلاع از جزئیات اکوکمپ کوهستانی دماوند بر روی آن کلیک کنید.

وعده های غذایی: 3 وعده صبحانه، 3 وعده ناهار، 3 وعده شام (در این تور کوهنوردان احتیاجی به آوردن غذا ندارند) و چای در کمپ و پذیرایی و تنقلات طی روز در کوهستان.

 

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
سه شنبه
97/06/06
 - - اسپیلت البرز
در اکوکمپ  دماوند
اکوکمپ دماوند 
چهار شنبه
97/06/07
اسپیلت البرز
در اکوکمپ  دماوند
اسپیلت البرز
 در طبیعت
اسپیلت البرز
در کمپ پیشرفت دماوند
کمپ پیشرفته دماوند
پنج شنبه
97/06/08
اسپیلت البرز
در کمپ پیشرفته دماوند
اسپیلت البرز
در طبیعت
اسپیلت البرز
در کمپ پیشرفته دماوند

کمپ پیشرفته دماوند

جمعه
97/06/09
اسپیلت البرز
در کمپ پیشرفته  دماوند
اسپیلت البرز
در اکوکمپ  دماوند
- -

سایر خدمات: اسپیلت البرز در تور صعود قله دماوند که از جبهه شمال شرقی اجرا می شود به منظور ایمنی بیشتر برای هر 5 نفر صعود کننده، حداقل یک نفر مربی کوهنوردی مجرب را به عنوان راهنما و حمایتگر تیم در نظر می گیرد.
وسیله نقلیه توریستی با کیفیت و متناسب با تعداد نفرات، وانت نیسان برای مسیرهای خاکی و صعب العبور کوهستانی، قاطر جهت حمل بار کوهنوردان تا کمپ پیشرفته دماوند در ارتفاع 4350 متری تا کوهنوردان بتوانند سبکبار حرکت کنند.
رزرو یک شب اقامت در اکو کمپ دماوند واقع در روستای ناندل به صورت فولبرد برای شب اول شامل(آب و برق و تلفن و اینترنت، چادر های دو نفره با تخت چوبی موکت شده و تشک و بالش و پتوی مناسب با ملحفه تمیز، سالن اجتماعات و غذا خوری با میز و صندلی، آشپزخانه مجهز برای طبخ غذای گرم، سرویس بهداشتی و دوش آب گرم برای استفاده گروه).
رزرو دو شب اقامت در کمپ پیشرفته دماوند واقع در ارتفاع 4350 متری از سطح دریا به صورت فولبرد شامل(آب چشمه، برق اضطراری، چادر های دو نفره با تخت چوبی موکت شده و زیر انداز فوم و بالش برای اسکان در آن ارتفاع، چادر اجتماعات و غذا خوری با میز و صندلی، چادر آشپزخانه با تجهیزات آشپزی برای طبخ غذای گرم و تازه توسط آشپز تیم، سرویس بهداشتی صحرایی).
بیمه مسئولیت مدنی سفر، آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد اسپیلت البرز برای بالا بردن دانش و مهارت کوهنوردان.
حکم و تاییدیه صعود قله دماوند "بام ایران" از طرف فدراسیون کوهنوردی نیز یکی دیگر از خدمات اسپیلت البرز است که در این تور به شما ارائه می گردد (البته بعد از انجام تشریفات و حق التحریر آن که به حساب فدراسیون کوهنوردی کشور واریز نمودید).

توجه: همه خدماتی که در بالا اشاره شده بلاشک ایمنی کار را افزایش داده، دغدغه و دل نگرانی شما را کمتر می کند تا فقط به صعود فکر کنید و از طبیعت لذت ببرید، تردیدی نیست که در این حالت شانس موفقیت شما برای صعود به قله بیشتر خواهد شد.

اسپیلت البرز همواره تمام تلاش خود را برای صعود موفق و دلچسب شرکت کنندگانش در تورهای کوهنوردی انجام میدهد.

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1397/06/06 ساعت 14:00
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1397/06/09 ساعت 20:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان، لطفا 30 دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.
لوازم سفر

لـوازم کوهنوردی که باید همراه داشته باشید:

کوله پشتی بزرگ یا کیسه بار برای حمل وسایل سنگین تان توسط قاطر، کوله پشتی کوچک برای حمل وسایل سبک و مورد نیازتان در حین کوهنوردی، روکش یا جلد کوله پشتی، کیسه خواب با کامفورت منهای 12 درجه سانتی گراد، باتوم کوه نوردی، کاپشن و شلوار بادگیر یا گرتکس، کاپشن و شلوار پلار، پیراهن و شلوار لایه اول، پیراهن لایه دوم، کفش نیمه سنگین کوه نوردی، جوراب پشمی یا حوله ای 2 دست، کلاه ضد طوفان، دستکش نازک نخی ساده به عنوان لایه اول، دستکش پلار گرم، روکش دستکش، عینک طوفان،کلاه آفتابی، چراغ پیشانی(هد لمپ) به همراه باتری آلکالاین اضافه، قمقمه آب،لیوان، فلاسک کوچک چای انفرادی، کمکهای اولیه شخصی، اگر تحت درمان خاصی هستید داروی مصرفی خود را همراه داشته باشید، کارت شناسایی معتبر، چاقو جیبی، کرم ضد آفتاب.

تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپیلت البرز ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت البرز تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی¬ گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت البرز) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت البرز

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت البرز تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت البرز آن را اسپیلت البرز از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت البرز مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت البرز از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت البرز قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت البرز در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت