نظرات و عکس های همسفران تور تور صعود قله علم کوه
نظرات و عکس های همسفران تور تور صعود قله علم کوه
امتیاز کل تور:
تعداد نظرات: 2 نظر
تاریخ آخرین اجرا: 28 شهریور 1397
تعداد عکس های همسفران: 0 عدد
عالی:
1
خوب:
0
متوسط:
1
ضعیف:
0
خیلی ضعیف:
0
نظرات
عطیه رمضانی
14:47 - 1397/06/31
راستش طبق صحبتهای قبل آقای عقدائی قرار بود این برنامه با خانم نوری و آقایان فریدیان و فکری برگزار بشه و از آنجا که من صعودم به دماوند رو با این دوستان تجربه کردم ، اصرار عجیبی داشتم که بازم بتونم با این دوستان برم ، تغییراتی حاصل شد که برای رفتن به علم کوه دو دل شدم ولی بعد از صحبت با مریم نوری ( که نویدی از خوش برخوردی همکاراش میداد و این پشت هم بودن
شون برام با ارزش بود ) قانع شدم که با این تیم به علم کوه بروم .
این صعود بسی دلچسب تر از صعود دماوند بود با هوای نا بسامان و بادهای شدیدی که مانع از علم کردن چادر میشد و هزاران هزار هیجان دیگه که همگی با تدبیر سرپرست مدیریت شدو به جد میتونم اعتراف کنم که اسپیلت لیدر هاش رو با حساسیت بالایی انتخاب میکنه که برای فراهم کردم آرامش و لذت کوهنورداشون از هیچی دریغ نمیکنن.
زهرای عزیز با جون و دل فداکاری میکرد تا دوستان همنورد بتونن صعود کنندو باعث خوشحالیم بود که کنارش بودم.
باعث انبساط خاطرم بود که همچنان در کادر لیدرها مجیدجان همراهیمون میکرد که من در دماوند هم از حمایتها ش بهره مند بودم با اینکه باتومم شکست ولی مجید بی تامل لوازمش رو در اختیارم گذاشت تا با آسودگی خاطر برگردم و قدم به قدم همراهیم کرد .
و در آخر آرامش و صبوری حسین ابوالحسنی عزیز در تمام طول مسیر دل گرمیمون بود و سرمای هوا رو برامون قابل تحمل کرد .حسین در هر لحظه با خنده هاش سعی میکرد همه چیز رو آسون برامون جلوه بده که از نا بسامانی هوا نترسیم و بتونیم به قله برسیم .
بودن کنارتون و شنیدن تجربه ها تون که در نهایت منتهی شد به آشنایی با منطقه علم کوه و دشت بی نظیر حصار چال و دریاچه لشگرگ و قله هایی که محاصرمون کرده بودن ، خاطره ای شد فراموش نشدنی .
لیدرهامون با صبوری زیادی کنار تک تک ماها وایسادن .من هر لحظه منتظر بودم از دستمون دیوونه بشن ولی خب ظاهرا سالم رسیدیم هممون ;)))
اسپیلت باید به داشتن کادر سرپرستیش جدا افتخار کنه. جدا خدا قوت دارین همتون ( مریم جان و زهرا جان و ناصر و مجید و حسین و .... همگی )
خنده های یهویی لیدرهامون در برگشت نشان از رضایتشون بود که ماهارو صحیح و سالم از اون آب و هوا برگردوندن به شهر.
به امید برنامه های بعدی

تاریخ حضور در تور: 1397/06/28
حمید تاجدار
10:15 - 1396/06/04
سلام. با تشکر از فراهم کردن این محیط دوستانه.من از مسافران سابق اسپیلت هستم.این برنامه مشکل زمانبندی نادرست و فشردگی زیاد داشت.گنجاندن برنامه کندلوس در انتهای برنامه سبب عجله زیاد لیدر در صعود و بازگشت از کوه گردید که خستگی و فرسودگی را زیاد کرد.اگر بخش کندلوس حذف میشد فرصت بیشتری برای لذت بردن از محیط کوهستان و هم هوایی وجود میداشت. من خودم به همین دلیل قله نرفتم و ترحیح دادم تا ازمحیط حصارچال لذت ببرم .زیرا احساس کروم برنامه زیادی بدو بدو شده.این موضوع در هنگام شام حصارچال بین همنوردان بطور جدی مورد بحث قرار گرفت .جناب فریدیان هم گفتند ملزم به احرای بخش کندلوس هستند و هر کس نمیخواهد میتواند نیاید.بهرحال فرصت سه روزه برای علم کوه خوب است ولی هرسه روز مختص کوه باشد .کندلوس واقعا اشتباه بود.مورد دون نبودن مواد غذایی کافی بود. بطوریکه روز برگشت از قله ناهار سرو نشد و حتی میوه و هندوانه و آب و چای هم نبود که موقع برگشت ازقله بخوریم. کمی آب جوشیده که در آفتاب هم گرم شده بود خوردیم.این بخش برنامه ریزی سفر واقعا ناامیدکننده بود. همه از قله برگشته خسته و کوفته و گرسنه و تشنه ،باید چادر و وسایل جمع کرده و عازم ونداربن شوند. شرایط بسیارغیر عادی بود.البته این ایرادها قابل اصلاح است. به امید برنامه ریزی دقیق تر در برنامه های آینده. ممنون
تاریخ حضور در تور: 1396/06/01
نظر جدید
نام و نام خانوادگی: *   
آدرس ایمیل: *  (ایمیل نمایش داده نخواهد شد.)
تاریخ شروع تور: *  
امتیاز: *   
نظر: *
آپلود عکس تور:
ثبت نظر:
لطفا صبر کنید

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت