راهنمای تور ما کیست؟

راهنمای تور ما کیست؟

بسیاری علاقه مند هستند که پیش از سفر، شناختی از راهنمای تورشان داشته باشند. اسپیلت یک روز پیش از سفر از طریق پیامک نام راهنما را اطلاع رسانی می کند. در پائین راهنمایان اسپیلت به اختصار معرفی شده‌اند. کافی است موس را به روی عکس راهنما نگه دارید تا اطلاعات مربوط به آن نمایش داده شود. سفر خوبی داشته باشید.

همکاران اسپیلت
 • شیرین موسیوند

  کارشناس فروش تورهای خارجی و کوهنوردی- راهنمای سفر

  شیرین عاشق سفر است و در کنار آن از کوهنوردی هم لذت می برد. آرزویش سفر به دور دنیاست.
  در دانشگاه کامپیوتر و حقوق خوانده است و سالها در زمینه حسابداری فعالیت کرده است.
  دوره راهنمایان فرهنگی و طبیعت گردی را در موسسه آوای طبیعت پایدار گذرانده و در حال تکمیل دوره راهنمایان کوهستان می باشد.
  شیرین اعتقاد دارد که سفر جزء شادترین لحظات زندگی انسانهاست و از اینکه با حضور در اسپیلت شریک شادی مسافران است، بسیار لذت می برد.

 • امین بشیری

  کارشناس عملیات تورهای خارجی

  از کودکی سر به هوا، عاشق طبیعت و کوهنوردی بودم . پدرم کوهنوردی می‌کرد و کارمند منابع طبیعی بود بسیار با او به طبیعت می‌رفتیم واز آنجا بود که من عاشق طبیعت و محیط‌زیست شدم. سالها بود که به‌عنوان راهنمای طبیعت‌گردی در همدان کار می‌کردم اما همواره دوست داشتم تا این کار را در یک شرکت حرفه‌ای که تخصصی این کار را انجام می‌دهد دنبال کنم، اسپیلت را بهترین مکان جهت رسیدن به اهداف گردشگری‌ام می‌دانم.
  عاشق ورزش کوهنوردی و صعودهای اکسپدیشن هستم و بسیار به دیواره نوردی علاقمند هستم و آن را دنبال می‌کنم آرزویم صعود قله رویایی k2 است. سفر را بسیار دوست دارم چرا که در سفر ها با افراد مختلفی آشنا می‎شوم آسمان شب و عکاسی از آسمان را بسیار دوست دارم و سالهای زیادی در زمینه‌ی نجوم فعالیت داشته‌ام. به قول سهراب : هر کجا هستم، باشم، آسمان مال من است.

 • محمدرضا ابراهیمی راهور

  راهنمای سفر

  من فعالیت خود را با دوچرخه سواری آغار کردم و بودن در طبیعت و دیدن مناظر و رنگهای مختلف لذت خاصی در من ایجاد می‌کند، بطوری که عقیده دارم زندگی مثل دوچرخه سواری است برای حفظ تعادل باید حرکت کنیم و بزرگترین موفقیت زندگی ام این بود که چشمم با طبیعت آشنا شد. افرادی که صبر می کنند تا شرایط عالی از راه برسد هرگز کاری را شروع نمی کنند، زمان مطلوب برای شروع همین حالاست.

 • سهیل تقوی

  راهنمای سفر 

  طبیعت گردی را از 13 سالگی آغاز کردم و از 14 سالگی وارد خانواده ی راهنمایان گردشگری شدم، تحصیلاتم را در رشته ی مدیریت هتلداری انتخاب کردم و در همین زمان نیز دوره هایی مربوط با گردشگری را گذراندم.
  باعث افتخار من است که بتوانم خاطراتی به یاد ماندنی برای شما عزیزان رقم بزنم.
  شعار همیشگی من این است و امیدوارم خداوند انرژی انجامش رو همیشه در من زنده نگه داره: ز حق توفیق خدمت خواستم دل گفت پنهانی چه توفیقی از این بهتر که خلقی را بخندانی

 • زویا نیکنام

  راهنمای سفر

  اولین همکاری ام با اسپیلت به آذر91 برمیگردد برای سفر قشم و از این بابت بسیار خوشحال هستم. لذت ِ سفر کردن و دیدن و تجربه کردن وسوسه لذت بخشی بود که من را به وادی جاده ها و کوه ها کشاند. از سال 87 کوهنوردی را با انجمن کوهنوردی دانشگاه تهران شروع کردم و این آشنایی را مبدا بسیاری از تغییرات زندگی ام می دانم. طبیعت خوب است و این خوبی تفکیک پذیر نیست، حدود 2 سال است که به طبیعت گردی نزدیک شده ام. سفر برای من معادل با هنر است و تصویر زیبای ذهنم وقتی است که بتوانم هنر و توریسم را با هم بیامیزیم. از آشنا شدن با فرهنگ های مختلف و زیستن با آنها بی نهایت لذت می برم، از تمام لحظه ها می نویسم وعکاسی این فرصت را به من می دهد تا نگاه ِ کودکان زمین را ثبت کنم، چراکه معتقدم جهان بی مرز بسیار زیباتر است.

 • لیلا ترک زاده

  راهنمای سفر 

  ریاضی محض خواند اما آرزویش این است که دور دنیا را با دوچرخه طی کند. زمانی که او این آرزو را مطرح می کند، برق چشمانش را به راحتی می توان ببینی. لیلا دوچرخه سواری را به صورت حرفه ای پیگری می کند و از دوچرخه سواری در حاشیه دریای سیاه به عنوان یکی از شیرین ترین خاطرات ورزشی اش یاد می کند.
  آشنایی لیلا با طبیعت گردی بسیار جالب است؛ او می گوید: " 6 سال پیش از خود همین اسپیلت شروع شد. در تور مرنجاب شرکت کردم و بعد از سفر بلافاصله رفتم وسایل طبیعت گردی را از منیریه تهیه کردم و دیگر .. " . لیلا اکنون پس از گذراندن دوره های طبیعت گردی و کسب تجربه در این چند سال، به عنوان یک راهنمای طبیعت گردی با تجربه و علاقه مند در اسپیلت فعالیت می کند.

 • شهاب ضیایی

  راهنمای سفر

  اولین خاطره ای که شهاب از طبیعت به یاد می آورد به کودکی اش و خوردن زرشک های وحشی به همراه پدرش در کوهستان باز می گردد؛ پدرش، کارشناس منابع طبیعی و نخستین معلم طبیعت گردی اش بوده. او از سال 83 کوهنوردی را به صورت جدی پیگیری و بیشتر قلل مرتفع ایران را صعود کرده است. شهاب در مقطع کارشناسی ارشد رشته معدن تحصیل  و در این زمینه نیز کار می کند .
  شهاب آشنایی با چهره های سرشناس طبیعت گردی و همچنین آدم های جدید را نقطه عطف کار راهنمای طبیعت گردی می داند.

 • الناز صادقی

  راهنمای سفر 

  ما اینجاییم ، کسانی که تلنگر ثانیه های بدون بازگشت بر آنمان داشت که گرد هم آییم و با سادگی و صمیمت هر چه تمام تر تا آنجا که توان داریم بگذاریم روحمان ببیند ، احساس کند ، لمس کند و پرواز کند.
  اکنون در کنار دوستان نیکم کوله بار بستیم و سفر آغاز کردیم به هر کجا که روح سرزمین آریایی و باستانی مان ما را فرا خواند . . . و این آغازین کلماتی بود که در سال 1385 بر نخستین برگ سفرنامه هایم حک شد.
  من همیشه مسافری هستم با نام الناز صادقی اسفهلانی ، زاده شده در سال 1357 و کارشناس مهندسی عمران در یک شرکت مهندسین مشاور. سال 1391 دوره های طبیعت گردی را در موسسه تمدن زاگرس گذراندم که دلیلش تنها عشق بود.
  عشق به وطنم ایران ، عشق به سفر و عاشق همسفر شدن با شما که هم دل و هم راه سفر و طبیعت هستید.

 • سعید باقری

  راهنمای سفر

  وابستگی سعید به طبیعت از جایی شروع شد که بعد از اتمام تحصیلات در رشته دامپزشکی برای گذراندن طرح پایان دوره، مهمان عشایر و طبیعت بود، که این مدت کوتاه مسیر زندگی اش را برای همیشه تغییر داد و به طبیعت گردی و کوهنوردی روی آورد و بعد آشنایی با اسپیلت فعالیت های خود را به صورت حرفه ای ادامه داد و می گوید" سالهاست با این اتفاق سفر را زندگی میکنم"

 • سجاد مدنی

  راهنمای سفر 

  سجاد لیسانس مهندسی شهرسازی دارد، او از سال 1380 کوهنوردی را آغاز کرده و چندی بعد با کلاسهای طبیعت گردی آشنا و به آن علاقه مند شد. خود درباره علاقه مندی به طبیعت چنین می گوید : " تو شمال که بزرگ شی نمی تونی با طبیعت بزرگ نشی...از بچگی تو کوه و جنگل باشی نمی تونی ازش دل بکنی ..."

  همچنین علاقه به رشته ورزشی هندبال سبب شده تا چند سالی به عنوان بازیکن و مربی در این رشته تلاش کند.

 • احسان علی وند

  راهنمای سفر

  احسان فارغ التحصيل رشته مهندسي كامپيوتر گرايش نرم افرار است و در حال حاضر مديريت يك شركت مهندسي نرم افزار را برعهده دارد . استعداد و علاقه احسان به ورزش منجرب شد در زمينه هاي مختلف ورزشي از جمله شنا ، تنيس ، اسكي و بدنسازي فعاليت كند از افتخارات شاخص ورزشي احسان مربيگري تيم شناي استان تهران به مدت هفت سال پياپي بوده كه در اين مدت شاگرداني با عناوين ملي و قهرماني و ركوردار تربيت كرده است همچنين به مدت ده سال مربيگري تنيس و پنج سال مربي اسكي و بدنسازي ( فيتنس ) از جمله سوابق مربيگري وي مي باشد . از ديگر فعاليت هاي احسان در زمينه هاي امداد و نجات مي باشد كه عضو جمعيت حلال احمر و سابقه حضور در امداد كوهستان رو داشته و همچنين پزشكيار مي باشد در زمينه امداد ونجات دريا و رودخانه واستخر نزديك به پانزده سال عضو انجمن منجيان غريق استان تهران مي باشد . از افتخارات احسان شنا كردن در خليج فارس مسير بندرعباس تا قشم مي باشد . حس ماجراجوي و طبيعت گردي و علاقه احسان به حيوانات بخصوص دلفين ها باعث شده تا راهنماي سفر شود احسان معتقد است در طبيعت رازها و زيبايي هايی نهفته است كه نگاه انسان را به زندگي متفاوت مي كند.

 • علی رضا عسگری

  راهنمای سفر

  از کودکی راه و رسم انفرادی سفر کردن را آموختم. پدرم مشوق همیشه ام بود تا بیشتر  غرق در سفر شوم و تجربیات جدید کسب کنم. سفر برای من آرامش است و زندگی بی سفر بی معنی.
  رشته ی  اصلی ورزشی ام جودو بوده و در رشته کوه نوردی، موتور سواری و دوچرخه سواری نیز فعال هستم .
  سفر با موتور را دوست دارم و یکی از سفرهایم در این حیطه 5 ماه سفر انفرادی به تمام استان های ایران و طی کردن 21 هزار کیلومتر با هدف زنده نگاه داشتن نام خلیج همیشه فارس و سفیر صلح و دوستی بود.
  رشته تحصیلی من IT بوده و در همین زمنیه، مدیریت IT چند شرکت را بر عهده دارم.  شوق نشان دادن جاذبه های ایران به دیگران باعث شد به بعنوان راهنمای سفر با اسپیلت البرز همراه و همسفر شوم.

 • سعید صبور

  راهنمای سفر

  شروع فعالیت کوه نوردی سعید به زمانی باز می گردد که کوهستان، بستری بود برای تفکرات ایدوئولوژیک و آرمان خواهانه. او می گوید: "کوهنوردی در آن زمان نه ماجراجویی بود، نه رقابت؛ کوهنوردی مسئولیت پذیری، تحمل سختی ها، و دوستی و فداکاری بود. "
  او در سال 62 با سوار شدن یک اتوبوس دو طبقه، فعالیت کوهنوردی و همچنین زندگی اش وارد عرصه ی تازه ای می شود. سعید می گوید: "همانطور که در طبقه دوم اتوبوس نشسته بودم، تابلوی باشگاه دماوند را دیدم و این شد که مسیر کوهنوردی تغییر کرد". سعید که سابقه مدیریت باشگاه دماوند را در کارنامه اش دارد، تاکنون مدرس صدها کوهنورد دیگر بوده و همواره تلاش می کند که علاوه بر اصول ورزش کوهنوردی، معلم انسانیت و اخلاقیات باشد.

 • فریبرز گنجی

  راهنمای سفرهای کوهنوردی

  فریبرز فارغ التحصیل مهندسی مکانیک می باشد که در این زمینه مشغول به کار است،ولی همیشه از کوهنوردی به عنوان علاقه اصلی خود یاد کرده و می گوید هر بار دیدن دره خومبـو، این سکونتگاه ساگاراماتا و میعادگاه کوهنوردان برایم همان جذابیت نخستین را دارد. او اهم دوره های فدراسیون کوهنوردی و برخی دوره های تخصصی دیگر همچون کوهپیمایی، سنگ نوردی، برف و یخ، پزشکی کوهستان، نقشه شناسی و کار با قطب نما و جی پـی اس ... را گذرانده و به اکثر قلل مهم داخلی کشور صعود زمستانه داشته است. فریبرز همچنین صعود به چندین قلـه بالای شش هزار متر مانند آیلندپیک، مراپیک و بسیاری پنج هـزاری در منطقه هیمالیا و سایر کشورها را در کارنامـه خود دارد. او که وظیفه سرپرستی باشگاه بلندای کوهستـان و آموزش کارامـوزان کوهنـوردی را بعهده دارد به دوچرخه سواری در کوهستان نیز علاقه داشته و برخی از ایام هفته را به این امر می پردازد.
  وی که قریب به سه سال است بعنوان راهنمای تورهای کوهنوردی نپال با اسپیلت همکاری دارد، درباره خود چنین می گوید: "پیوستن من به اسپیلت به خاطر سابقه آشنایـی و شناختم از کوهنورد باسـابقه مان سهند بود و دلیل موفقیت تورهای داخلی و خارجی اسپیلت را هم وجود او و کادر مجرب اسپیلت می دانم."

 • نادره معصوم زاده

  راهنمای سفر

  نادره دانش آموخته ی رشته ی مترجمی است. زمانی که در یک شرکت به عنوان مترجم مشغول به کار بود، آمد و شد میهمانان خارجی سبب شد که او دریابد به گردشگری علاقه مند است. بنابراین شروع به تحصیل و کسب تجربه در این زمینه نمود و  اکنون یک راهنمای کارآزموده به خصوص در زمینه تورهای ورودی و خروجی است.
  او به سوارکاری علاقه ی ویژه ای دارد و سالهاست که این رشته را در مقام مربی پیگیری می کند. او در خصوص همکاری با اسپیلت می گوید: " به همکاری با جمع دوستانه اسپیلت افتخار می کنم"

 • حر منصوری

  راهنمای سفر

  زادگاه حر منصوری عبدالملکی هم جوار با شبه جزیره میانکاله بهشت پرندگان ایران است. بی جهت نیست که او می گوید که شب ها خواب پرندگان را می بیند. این علاقه به طبیعت و به خصوص پرندگان از یک پروژه محیط زیستی سازمان ملل آغاز شد و اکنون کمتر فعال محیط زیست است که او را به نیکنامی نشناسد.

  در یک جمله حر خود را عاشق سفر، پرندگان و فعالیت گروهی می داند و البته عکاسی از حیات وحش نیز از دیگر علایق اصلی اوست. او آرزوی عجیب و شیرینی دارد: "دوست دارم به جزیره ناشناخته سفر و با سرندی پیتی زندگی کنم"

 • مقصود شمس

  راهنمای سفر 

  مقصود شمس متولد 1332 است. شغلش از جوانی خیاطی بوده. مقصود متولد روستای مومج دماوند است و کودکی‏اش را در دامنه‏های خطالراس زیبای دوبرار گذارنده است. جایی که همزیستی و همانندی با کوهستان را در وجودش نهادینه کرده. او از سال 1371 عضو باشگاه کوهنوردی دماوند شده و آموزشهای کلاسیک کوهنوردی را آنجا آموخته است. مقصود معمولا در تورها به عنوان بلد راه حضور دارد. راهنماها و همکاران او در اسپیلت می‏گویند که مقصود در کوه و جنگل، اگر چشمانش را هم ببندی انگار راهها را بو می‏کشد! سال 91 ، مقصود پس از اینکه تاحدی از کار خیاطی فارغ شد در 60 سالگی تحصیلات متوسطه را دوباره پی گرفت و موفق به اخذ دیپلم شد و پس از آن دوره راهنمای تورهای طبیعت گردی را با موفقیت در موسسه ارسباران گذراند.
  مقصود اعتقاد دارد هیچ وقت برای یادگرفتن دیر نیست. او هم اکنون مشغول تالیف کتابی درباره جاذبه‏ های گردشگری و فرهنگی زادگاهش دماوند می‏ باشد.

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت